АНАЛІТИКА, ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

Група фінрозвідок світу Egmont зупинила членство росії

Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки (Egmont Group) оприлюднила заяву щодо зупинення членства росфінмоніторингу, підрозділу фінансової розвідки (ПФР) росії, в Egmont Group.

Це рішення фактично “відключило” росфінмоніторингу доступ до порталу захищених комунікацій Egmont Group для отримання/передачі інформації до/з інших ПФР про спроби відмивати гроші або фінансувати тероризм, повідомляє Урядовий портал.

Керівники Egmont Group під час онлайн-зустрічі 18 жовтня 2023 року, досягли консенсусу, що довіру серйозно підірвано через позицію росфінмоніторингу щодо дій і політики свого уряду, а також обрані ним способи комунікації.

У заяві Egmont Group підкреслено важливість міжнародного співробітництва та розвитку синергії з міжнародними партнерами (включно з міжнародними організаціями) для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Інтереси та цілі Egmont Group зосереджено на вимогах ефективної глобальної системи співпраці у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, яка є багатовимірною та складною. У цій системі довіра є ключовим фундаментом для будь-якої співпраці.

Egmont Group заявила, що зупинення членства росії та супутні обмежувальні заходи будуть тривати до тих пір, поки ці дії будуть практичними та необхідними для захисту інтересів і цілей організації.

«Зупинення членства росфінмоніторингу стало відповіддю на питання щодо його автономності. ПФР росії став інструментом авторитаризму, а не органом, що бореться з фінансовими злочинами. Контроль над ПФР вірогідно допомагає кремлю створювати складні мережі, щоб приховати походження прибутків від незаконної діяльності, включаючи корупцію та ухилення від санкцій. Рішення Egmont Group є черговим показником, що росія не дотримується міжнародних правил та стандартів співпраці, і міжнародне суспільство це розуміє», — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Міністр фінансів також додав: «Відключення росії від захищеного вебпорталу Egmont Group є також результатом зближення росії з такими країнами, як Північна Корея та Іран. Рішення Egmont Group мінімізувало ризик витоку до санкціонованих режимів конфіденційних звітів про підозрілі транзакції та іншої фінансової розвідки від ПФР світу».

Egmont Group об’єднує 170 ПФР усього світу, включно з Мережею боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США (FinCEN), з метою співпраці та обміну інформацією про ймовірні факти відмивання грошей, фінансування тероризму та інші пов’язані з ними злочини.

ДЖЕРЕЛО