АНАЛІТИКА, ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

«Вісь зла»: російський полюс

Візит російського диктатора в Пекін є черговою демонстрацією прагнень кремля показати світові, що рф є одним з ключових гравців на міжнародній арені. Проте тут є одне «але» – без підтримки Китаю, хоча б економічної, а також Ірану та Північної Кореї путинська росія не взмозі продовжувати ані варварську війну на знищення украінців, ані свою терористичну діяльність у світі.

Світове визнання російської федерації державою-терористом, а її президента – диктатором є свідоцтвом того, що цивілізований світ спромігся роздивитися ті жахливі злочини, які регулярна армія держави-агресора скоїла і продовжує скоювати на території України. І це – гарна новина, безумовно.

Проте світ ще не до кінця усвідомлює, що «вісь зла», яку зараз намагається відбудувати росія за допомогою «нових союзників» – це лише перший крок до Третьої Світової…

Отруєння свідків на території інших країн, фінансове і політичне втручання кремля у внутрішні справи навіть держав-світових лідерів, бойові дії на Африканському континенті, створення осередків напруги на кшталт Придністров’я та Південної Осетії сьогодні переросло вже не тільки у збройну агресію проти України.

Про наміри держави-терориста в Європі прямо заявив колишній президент Польщі Лех Валенса: «Якби Польщі не вдалося втекти до НАТО і ЄС, то ми би були на місці України». І Польща була б лише початком. Згадаймо постійні погрози пропагандистів кремля країнам Балтії…

При цьому там, де рф не взмозі діяти напряму – знаходяться інші шляхи – від «зелених чоловічків» і приватних армій, керованих ФСБ, до підкупу агентів впливу, чи просто навчання бойовиків терористичних організацій, надання їм зброї та коштів. Живі приклади – ті ж таліби чи ХАМАС.

При цьому чомусь нікого не дивує схожість методів та прийомів, які використовують терористичні угрупування, керовані чи супроводжувані російськими спецслужбами– так було в Чечні, Сирії та Ливані, так є сьогодні в Ізраїлі. Депутат Кнессета від блоку «Махане Мамлахти» Зеэв Элькин зазначає: «частина використовуваної терористами зброї прийшла з росії».

Світ має усвідомити, що ми сьогодні є свідками створення свого роду «терористичної коаліції» сил зла, де збройна і не тільки взаємна підтримка диктатур одна одної створює реальну небезпеку майбутньому. І не тільки щодо існуючого світового порядку, але вже й самому існуванню людства.

Ще деякий час можна закривати очі на злочини, які щодня відбуваються «під патронатом кремля» проти цілих народів – чи то українців, грузин і молдаван, чи то народу Ізраїля.

Але якщо ще хтось на планеті думає, що росія не має планів повернутися до орбіти країн, роль яких є ключовою у глобальній політиці – це дуже небезпечні і помилкові думки.

При цьому, країна-терорист діятиме як завжди – якщо не прямими актами агресії, то провокуванням війн та забезпеченням терористичних атак і в інших куточках світу. Не забуваймо про такі локації, як  Тайвань і Корейський півострів, про суперечки Індії і Пакістану, про інтереси росії на Близькому Сході та на африканському континенті… І, між іншим, і в самій Європі, яку сьогодні представляє в Китаї та ж Угорщина.

Зло, проявлене в будь-якій формі, має бути зупинене. Якщо цього спільними зусиллями не зробити зараз – завтра може бути пізно.

росія планомірно знищує все, до чого доторкається.

 Андрій Галат,

в/о керівника Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України

 

Поль Манандіз,

керівник департаменту міжнародного впливу та культури Інформаційно-аналітичного Центру національної безпеки України