ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ, СТАТТІ

МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо повернення ЗАЕС під контроль України

Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергетики схвалила резолюцію, яка закликає Росію залишити найбільшу в Європі атомну електростанцію. Як відомо, неподалік від ЗАЕС проходить лінія фронту у російсько-українській війні, а російські окупанти вже кілька разів провокували аварію на цьому ядерному об’єкті.

Резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні, яку запропонували Канада, Фінляндія та Коста-Ріка,  підтримали 69 країн-членів Міжнародного агентства з атомної енергії під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ.

В тексті резолюції вимагається «термінове виведення всього несанкціонованого військового та іншого несанкціонованого персоналу з української АЕС і негайного повернення станції під повний контроль компетентних органів України». У резолюції також міститься заклик до постійного розміщення на ЗАЕС міжнародних спостерігачів.

Нагадаю, що рф не виконує жодних вказівок МАГАТЕ і не дотримується міжнародних норм ядерної безпеки, так само як і інших міжнародно визнаних норм та правил.

Андрій Галат,

в/о керівника Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України