НОВИНИ, ВІДЕО НОВИНИ, ГОЛОВНІ НОВИНИ

“Герої вмирають, вони помирають за нас”: INFORMNAPALM

“Герої вмирають, вони помирають за нас”. В Україні на фоні саміту НАТО вийшов важкий кліп.

Учора, 12 липня, на фоні новин і подій другого дня саміту НАТО, який проходить у Вільнюсі, в Україні вийшов дуже важкий емоційний кліп “Герої вмирають / Heroes die”.

Пісня та сам кліп адресований як українцям, так і іноземцям (має субтитри 21 мовою світу).

Покликання цього відео та пісні – нагадати про величезну ціну, яку платить український нарід, українська нація, за волю і за право жити на своїй землі, за цінності свободи і демократії, які сповідує Європа. Поки на полях саміту обговорюють коли можуть почати навчання українських пілотів, чи можуть дати літаки F-16 через півроку чи рік, коли і як швидко чи повільно давати зброю, чи приймати Україну в НАТО і давати гарантії безпеки після війни? – українці віддають найцінніше вже зараз, віддають свої життя, які неможливо повернути, чи відновити через рік, чи потім, коли буде політична воля Альянсу.

Також пісня стосується і внутрішньої аудиторії. В Україні всі знають гасло “Герої не вмирають”, яке окреслює, що герої не вмирають у пам’яті народу і живуть в ній вічно. Проте, сенс цього гасла, яке повторюється щодня, поступово переродився у якийсь формалізм і зробив суспільство більш легковажним.

Тому відома волонтерка та ветеранка російсько-української війни Анастасія Шевченко (“Стасік”), яка і зараз бере участь у спротиві російській агресії, записала нову пісню “Герої вмирають / Heroes die”, присвячену всім полеглим героям, відомим та невідомим, а також їх близьким.

Герої завжди живуть в наших серцях і думках, але вони, на жаль, вмирають, залишаючи пустки в душах тих, кому вони були справді дорогі. Але саме це і є найбільшою та найціннішою жертвою – бо життя вони віддають для того, щоб українці могли жити й будувати власну країну.

«Герої не вмирають» — українське військове гасло. Воно підтримує бойовий дух і нагадує про присутність полеглих у наших серцях і в нашій памʼяті. Але ми маємо дивитися правді в очі. В реальності герої помирають. Цієї конкретної людини, або іншої більше не існує, на її місці буде лише чорна порожнеча. Тому гасло має лишатися гаслом, але ми завжди маємо тримати на умі, що герої вмирають, і вони помирають за нас. Тож на нас тепер лежить обовʼязок жити достойно, і боротися з ворогом так, як боролися заради нас». «Heroes don’t die» is a Ukrainian military slogan. It fuels our spirit and keeps our fallen comrades alive in our hearts and memories. But we must also face the hard truth. In reality, heroes do die. This specific person, or another one, is suddenly gone, leaving a haunting void behind. Thus, the slogan has to remain just that, while we need to remember that heroes die, and they are dying for us. And so, it is our obligation to honor their memory by living our lives with courage and dignity, standing up to our enemy just as fiercely as our heroes did for us.

Авторка слів пісні – Саша Кладбіще, відома також композицією “Не плач, мала”.

Нагадаємо, що попередня композиція Анастасії, “Колискова для ворога”, була адресована російським окупантам, що прийшли на українську землю.

ДЖЕРЕЛО