АНАЛІТИКА, ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

Історія вбитих російськими окупантами підлітків у Бердянську

Історія вбитих окупантами підлітків у Бердянську: звинуваченого у диверсії Оганесяна жорстоко катували, Ханганову цими днями мало б виповнитися 17 років.

Напередодні в окупованому Бердянську російські окупанти вбили двох підлітків, які активно відстоювали проукраїнську позицію – Тиграна Оганесяна та Микиту Ханганова. Останньому сьогодні мало б виповнитися 17 років.

Про це повідомила координатор Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова .

Коментуючи вбивство Тиграна Ованесяна та Микити Ханганова, вона зазначила, що «Медійна ініціатива за права людини» працювала над їхньою справою з осені минулого року.

“Ми ще готуємо офіційну позицію MHRC, у цій історії ще занадто багато невідомих обставин, щоб робити однозначні висновки. Але є кілька фактів, які потрібно знати і чітко зафіксувати зараз, щоб вбивці хлопців зробили не уникнути покарання», – зазначає Решетилова.

Далі вона розкриває ці факти:

1. Історія почалася у вересні минулого року, коли «слідчі» викрали Тіграна з дому і п’ять днів жорстоко катували. 

2. Слідчі Слідчого комітету готували справу до суду, звинувативши Микиту та Тиграна у підготовці диверсії.

3. Європарламент прийняв резолюцію щодо хлопців з вимогою звільнити їх з окупованої території.

4. Після цього звинувачення проти хлопців розділили. Микиту мали звинуватити у крадіжці, а Тіграна — у диверсії.

5. Кілька днів тому за хлопцями приїжджав слідчий із озброєним конвоєм, але їм вдалося втекти. 

6. За день до вбивства хлопці відзначилися в окупаційній міліції. За півгодини до того, як слідчий зателефонував його батькам, щоб повідомити, що хлопчики вбиті, з ним поговорила мати Тиграна. Тигран був спокійний, сказав, що вони гуляли з Микитою і думали, як відсвяткувати Микитині іменини. Сьогодні Микиті виповнилося б 17 років.

7. На даний момент ми бачимо багато розбіжностей у фактах, часі та одязі. Батьки поки що не бачили тіл хлопців. Натомість із вчорашнього вечора їх рідних катують допитами та обшуками. Це дає підстави поставити під сумнів основну версію слідства про напад на поліцейських. Принаймні батьки Тиграна та Микити вважають, що вся перестрілка та відео смерті є інсценуванням для вбивства хлопців.

8. За фактом вбивства дітей українські слідчі органи відкрили кримінальне провадження.

“Ми співпрацюємо зі слідством і надаємо всю інформацію, яка у нас є. Проте МКП проведе власне детальне розслідування обставин вбивства”, – додала Решетилова. 

Як повідомлялося, окупаційна влада Запорізької області заявила, що 24 червня в Бердянську ліквідували двох проукраїнських “терористів”. Один із них – 16-річний підліток Тигран Оганесян.

Зрадник Рогов стверджує, що близько 19:00 двоє людей “відкрили вогонь з автоматів” на набережній міста.

“В результаті злагоджених і оперативних дій правоохоронних органів терористів було блоковано і знищено”, – сказав Рогов. За його словами, одним із них є 16-річний Тигран Оганесян, якого раніше затримували окупанти за проукраїнську позицію. Відео, на якому зображений Тігран, також циркулює в місцевих Telegram-каналах. Він тримає в руках автомат і каже: “Все, це смерть, хлопці. До побачення. Слава Україні”. На відео також видно голос другого хлопця, який відповідає: «Героям слава».

Російські окупанти затримали Тиграна Ованесяна у вересні 2022 року. Окупанти звинуватили його та ще одного підлітка Микиту Ханганова в тероризмі. Їм загрожувало 20 років позбавлення волі.

Лінія українського фронту