НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 11 лютого 2022

Слава Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 10 лютого, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 8 порушень режиму припинення вогню.

Неподалік ПІСКІВ ворог тричі відкривав вогонь з гранатометів різних систем.

У напрямку ЗАЙЦЕВЕ російські найманці вели вогонь з автоматичних станкових гранатометів, ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Неподалік ГРАНІТНОГО окупанти обстрілювали позиції українських захисників з великокаліберних кулеметів.

Поблизу населеного пункту ТАРАМЧУК російські найманці задіяли безпілотний літальний апарат, за допомогою якого здійснили скидання трьох пострілів ВОГ-17.

На околицях ПОПАСНОЇ противник здійснив обстріл з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У напрямку ВОДЯНОГО російські найманці вели вогонь зі стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 11 лютого 2022

Станом на 09:00 ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Української сторони СЦКК

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Протягом минулої доби виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 148 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей.

Зокрема, в зоні дій так званого «1 армійського корпусу», всього розміщено 118 одиниць озброєння та військової техніки, з них:

– з порушенням лінії відведення в районах:
ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (1 одиниця); самохідні гаубиці (10 одиниць);

– з порушенням районів зберігання в районах:
ПОКРОВКА (36 км від лінії зіткнення) – танки (17 одиниць);
ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – танки (58 одиниць);

– військова присутність в зоні безпеки в районах:
ПОКРОВКА (36 км від лінії зіткнення) – ББМ (17 одиниць);
ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – ББМ (15 одиниць).

В зоні дій так званого «2 армійського корпусу», всього розміщено 30 одиниць озброєння та військової техніки, з них:
– з порушенням районів зберігання в районі КРУГЛИК (31 км від лінії зіткнення) – танки (27 одиниць);
– військова присутність в зоні безпеки в районі СМІЛЕ (31 км від лінії зіткнення) – БМП (3 одиниці).

Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях регулярно супроводжується перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації.

Так, на блокпості біля ЗАЇЧЕНКО двоє озброєних представників збройних формувань РФ, двічі за день, не пропустили патруль СММ до САХАНКА. Унаслідок описаних дій команда Місії не мала змоги здійснити моніторинг проведення ремонтних робіт у САХАНЦІ з непідконтрольної урядові сторони.

Також, під час польоту над ділянкою розведення в районі ПЕТРІВСЬКЕ БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавав впливу перешкод сигналу GPS засобами РЕБ противника.
Зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про систематичне створення ними передумов для подальшої ескалації напруження.

Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України залишають за собою право відкривати вогонь у відповідь у випадку наступальних дій після невдалої спроби використання координаційного механізму по реагуванню на порушення режиму припинення вогню.

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України (ВІДЕО)

 

Під загальним керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України з Командуванням об’єднаних сил ЗС України, представниками органів військового управління та інших складових сил оборони та безпеки розпочато командно-штабні навчання “ЗАМЕТІЛЬ-2022”.

За словами командувача об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, тренування є плановим заходом. Їх завданням є спільна робота структурних підрозділів органів управління, а також відпрацювання питань управління угрупованнями військ під час ведення операції сил оборони.

– Дані військові маневри є продовженням оперативного збору з керівним складом Командування, представниками органів військового управління ЗС України, а також інших складових сектору оборони та безпеки, що мають на меті підтримання індивідуальних спроможностей, формування необхідного рівня теоретичних знань, умінь та фахової майстерності під час планування застосування, всебічного забезпечення угрупувань військ та управління ними у ході ведення операції Сил оборони, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Як повідомив командувач, командно-штабні навчання триватимуть протягом поточного місяця на визначених військових полігонах по всій території держави. Саме у ході практичних дій всі без виключення командири військових частин та начальники мають можливість продемонструвати набуті спроможності щодо організації планування операцій, а також способи ведення оборонних, зокрема асиметричних дій.

– По завершенню навчань має бути досягнена злагодженість дій Командування з органами військового управління ЗС України та інших складових сил оборони та безпеки під час ведення операцій за основними принципами, стандартами та штабними процедурами, що прийняті у державах-членах НАТО, – підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Разом переможемо!

Відділ звʹязків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України

Інформація Генерального штабу ЗС України

Командування Військово-Морських Сил ЗС України повідомляє наступне щодо ситуації, яка склалася в акваторії Азово-Чорноморського регіону станом на 10 лютого:

російська федерація продовжує свою деструктивну діяльність з дестабілізації безпекової обстановки у Азово-Чорноморському регіоні, перекриваючи значну частину морських районів – практично весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря.

Прибережними попередженнями (ПРИП 41/22, 42/22, 43/22) росія оголосила обширні райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання на період з 13 по 19 лютого у зв’язку із проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу.

У такий спосіб рф в черговий раз продемонструвала зловживання міжнародним правом з метою досягнення власних геополітичних цілей за рахунок інших суб’єктів міжнародного права, зокрема України. Вказані дії є черговою загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній морській економічній зоні.

Перекриваючи рекомендовані морські шляхи російська федерація практично унеможливила свободу судноплавства у вказаних районах та можливість суден вільно заходити в морські порти України, особливо в Азовському морі, що беззаперечно є порушенням як духу так і букви Конвенції ООН з морського права, 1982 року.
Паралельно рф продовжує мілітаризацію Чорноморського регіону, перекидаючи додаткові десантні кораблі з метою тиску на Україну і світ.

Військово-Морські Сили ЗС України готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій, захисту країни з морського напрямку.

Служба зв’язків з громадськістю
Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України

Інформація Головного управління розвідки МО України

 

Американські сенатори закликали Президента США Байдена надавати Україні більше розвідданих.

Члени комітету з питань розвідки американського сенату закликали президента США Джо Байдена надавати Україні максимально можливий доступ до розвідувальних даних на тлі загрози вторгнення Росії в Україну.

Сенатори зазначили, що президент Росії Володимир Путін загрожує свободі й безпеці українців, які демонструють готовність діяти задля захисту власного суверенітету, свободи й демократично обраного уряду.

“Просимо США поділитися з Україною якнайбільшим обсягом розвідувальної інформації. Росія є агресором, і ми маємо озброїти Україну важливою інформацією, необхідною для її захисту. Це відповідає інтересам національної безпеки США, а також інтересам наших союзників і партнерів у регіоні”, – йдеться у повідомленні.

Інформація Держприкордонслужби України

УВАГА! ФЕЙК!

У соцмережах поширюється неправдива інформація про нібито продаж пікапів Mitsubishi L200, наданих Держприкордонслужбі як міжнародна технічна допомога від США.

Ця інформація – ФЕЙК.

4 лютого Державна прикордонна служба України офіційно повідомляла про передачу автомобілів від США. Фотографії з цього заходу є у відкритому доступі. Будь-хто має можливість їх переглянути та завантажити.

Зазначимо, вся отримана прикордонниками техніка в наявності. Її розподіл до підрозділів відбуватиметься відповідно до домовленостей з міжнародними партнерами. Ніякої мови про її продаж йти не може.

Радимо людям уважно перевіряти оголошення при купівлі автомобілів, аби не стати жертвою шахраїв.

Не виключено, що це може бути чиясь брудна дезінформаційна кампанія.

Інформація Служби безпеки України (ВІДЕО)

СБУ зірвала спецоперацію російських спецслужб, які замовили українських «тітушок» для провокацій у РФ.

СБУ викрила громадян України, які за завданням російських спецслужб мали вчинити провокації проти населення РФ. З цією метою вони завербували трьох мешканців Київської області, які є вихідцями з кримінальних кіл. Для виїзду в Росію їх мали забезпечити підробленими документами.

За попередніми даними, спецслужби РФ ретельно розробляли план провокацій і диверсій, спрямованих проти власного населення. І в цьому мали намір звинуватити нашу державу. Або ж використати як чергову причину для виправдання подальшого тиску на Україну.
Завербовані отримали завдання сформувати дві групи по п’ять осіб у кожній. Виїзд першої був запланований у найближчі дні.

Зловмисникам розробили покрокову інструкцію дій, а всю детальну інформацію вони мали отримати вже на місці, в РФ. За участь у провокаціях обіцяли по $4 тис. кожному. Куратори запевнили «тітушок», що після того, як завдання буде виконане, їх відправлять додому. Проте, за наявними даними, провокаторів планували показово ліквідувати під час затримання.

Співробітники СБУ запобігли цьому сценарію. Організаторів та їхніх спільників одночасно було затримано у Києві та області.

 

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 10.02.22 склали 5 осіб:

  • безповоротні (200) – 3 (1 – 2 омсбр 2 АК, небойовий, обставини уточнюються, 2 – 7 омсбр 2 АК, небойові, ймовірно, вбивство співслужбовцем);
  • санітарні (300) – 2 (2 – 7 омсбр 2 АК, небойові, ймовірно, поранення співслужбовцем).

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України