НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 07 лютого 2022

Слава Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 06 лютого, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню.

У бік Водяного Донецької області окупанти відкривали вогонь з ручних протитанкових гранатометів.

Неподалік Пісків російські найманці обстрілювали позиції українських захисників з автоматичних станкових гранатометів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 07 лютого 2022

Станом на 09:00 ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Міністерства оборони України

Українська розвідка продовжує спостереження за активністю російських військ уздовж державного кордону України, на території Республіки Білорусь та на тимчасово окупованих територіях України — в ОРДЛО та Криму. У режимі реального часу здійснюється інтенсивний обмін інформацією з міжнародними партнерами. Наразі усі події, які фіксуються, є очікуваними і відбуваються у рамках раніше оголошених прогнозів.

Як повідомив 06.02.2022 офіційний веб-сайт МОУ, Збройні Сили України, Національна гвардія України, підрозділи Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та інші органи сектору національної безпеки та оборони у межах компетенції здійснюють планові заходи щодо нейтралізації потенційних загроз.

«На даний момент усе відбувається у рамках наших оцінок. За кілька днів розпочнеться активна фаза російсько-білоруських навчань, які триватимуть до 20 лютого. Одночасно плануються навчання частини підрозділів Південного військового округу РФ. Як я повідомляв на брифінгу у четвер, наразі до Білорусі прибувають частини зі Східного і Центрального військових округів РФ, за якими ми кілька тижнів спостерігали. Деякі підрозділи ще на під’їзді. З нашого боку робиться усе необхідне для контролю подібних ситуацій. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний раніше акцентував, що, починаючи з жовтня минулого року, вживаються необхідні заходи — і на рівні планування, і на рівні практичних навчань — щодо відсічі агресору. У п’ятницю пройшли великі навчання відомств системи МВС, на які я був запрошений. Тобто ми діємо планово, скоординовано, щоб виключити будь-які провокації» — сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

Одночасно в Україні відбувається розгортання Сил територіальної оборони Збройних Сил України та проводяться навчання з оборонною зброєю, отриманою у рамках міжнародної допомоги.

«Безпрецедентна військова допомога від партнерів суттєво підвищила наші спроможності до опору. З оборонною зброєю вже активно тренуються наші військові. Це дуже ефективний засіб стримування. Так само набирає обертів розгортання Сил ТрО Збройних Сил України. Відбувається велика кількість підготовчих заходів з громадянами. Ми володіємо усією повнотою інформації і реалістично оцінюємо ситуацію. Зараз може лунати багато різних гіпотетичних оцінок і прогнозів. Особливо — в іноземних ЗМІ. Деякі вже навіть про вторгнення Росії оголосили, яке, щоправда, відбулося 8 років тому. Хочу ще раз підкреслити, про що я вже неодноразово казав раніше. Обов’язок військових — прораховувати усі можливі сценарії, навіть найгірші, і робити усе належне для нейтралізації загроз. Це зараз і відбувається. Ймовірність значної ескалації станом на сьогодні продовжує оцінюватись як низька» — повідомив Міністр оборони Олексій Резніков.

Інформація Української сторони СЦКК

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

На відміну від 03.02.2022, коли було виявлено 205 одиниць озброєння та військової техніки, протягом минулої доби додатково виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 178 одиниць військової техніки «2 армійського корпусу» збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей. Зокрема:
з порушенням лінії відведення в районах:

ПЕРЕМОЖНЕ (19 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (1 одиниця); самохідна гаубиця (2 одиниці); буксирувані гаубиці (2 одиниці);

ХРУСТАЛЬНИЙ (56 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (21 одиниця);

БІЛЕ (22 км від лінії зіткнення) – самохідні гаубиці (2 одиниці); буксирувані гаубиці (4 одиниці);
з порушенням районів зберігання в районах:

МИРНЕ (28 км від лінії зіткнення) – танки (29 одиниць); буксирувані гаубиці (12 одиниць); самохідні гаубиці (8 одиниць); протитанкові гармати
(6 одиниць);

КРУГЛИК (31 км від лінії зіткнення) – танки (32 одиниці);

ПЕРЕМОЖНЕ (19 км від лінії зіткнення) – танк (1 одиниця);
військова присутність в зоні безпеки в районах:

МИРНЕ (28 км від лінії зіткнення) – ББМ (50 одиниць); броньовані командно-штабні машини (6 одиниць); траншейна машина (1 одиниця); зенітну установку (1 одиниця).

Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях супроводжувалась перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації.

Так, на блокпості біля ВЕРХНЬОШИРОКІВСЬКЕ представники збройних формувань не пропустили патруль Місії до населеного пункту. Унаслідок цього спостерігачі не змогли провести оцінку місць знаходження засобів вогневого ураження в цьому населеному пункті.

Також, БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавали впливу засобів РЕБ перешкод сигналу GPS під час польотів над ділянками в районах ПЕТРІВСЬКЕ та БЕРЕЗІВСЬКЕ. Біля ВЕРХНЬОШИРОКІВСЬКЕ, апарат зазнав впливу перешкод сигналу GPS збоку ЗФ РФ, після чого був втрачений контроль. Патруль Місії ОБСЄ БПЛА повернути не змогли.
Також, 05.02.2022 у результаті застосування противником засобів РЕБ безпосередньо на лінії зіткнення, був втрачений БПЛА СММ ОБСЄ.

Зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про систематичне створення ними передумов для подальшої ескалації напруження.

Підрозділи Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.

Інформація Головного управління розвідки МО України

В Україні розпочато модернізацію станції радіотехнічної розвідки “Кольчуга”.

Відповідне замовлення від Міністерства оборони України отримав один із науково-виробничих комплексів
Для Збройних Сил України оновлять мобільну автоматизовану станцію радіотехнічної розвідки “Кольчуга”. Водночас одним з основних завдань, що визначені у відповідному замовленні, є суттєве підвищення характеристик зазначеної станції.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 06.02.22 склали 1 особу:

  • безповоротні (200) – 1 (1 – 3 омсбр 1 АК, небойовий, необережне поводження зі зброєю).

За 04.02.22 втрати додатково склали 1 особу:

  • безповоротні (200) – 1 (1 – 5 омсбр 1 АК, небойовий, в результаті нестатутних взаємовідносин).

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України