НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 06 лютого 2022

Слава Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 05 лютого, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 6 порушень режиму припинення вогню.

Збройні формування Російської Федерації обстріляли населений пункт Павлопіль, застосувавши 2 безпілотні літальні апарати, з яких скинули 4 гранатометні постріли, імовірно ВОГ-17. Вибухами пошкоджено будівлю школи.

Втрат серед цивільного населення немає.

У бік Пісків окупанти двічі відкривали вогонь зі стрілецької зброї.

Неподалік Пищевика російські найманці двічі обстрілювати позиції українських захисників з автоматичних станкових гранатометів, ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Неподалік Березового російсько-окупаційні війська здійснили обстріл з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.

Внаслідок дій ворога двоє військовослужбовців Об’єднаних сил дістали поранення. Воїни перебувають в лікувальних закладах. Стан їхнього здоров’я — задовільний.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 06 лютого 2022

Станом на 09:00 ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Української сторони СЦКК

Українська сторона СЦКК продовжує інформувати громадськість про факти порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

5 лютого 2022 року з 12.20 до 12.30 збройні формування РФ здійснили обстріл населеного пункту Павлопіль з застосуванням БПЛА шляхом скидання мінно-вибухових пристроїв.

Спостережною групою української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін була проведена верифікація наслідків зазначеного обстрілу.
Запуск БПЛА ударного типу здійснювався з населеного пункту Верхньоширокинське. Над населеним пунктом Павлопіль БПЛА здійснив скидання чотирьох мінно-вибухових пристроїв.

Внаслідок вибухів було пошкоджено приміщення середньої школи №19, розташованої за адресою: Павлопіль, вул. Молодіжна, 19 та житловий будинок за адресою: Павлопіль, вул. Молодіжна, 21.
Дані факти були встановлені та задокументовані спостережною групою української сторони СЦКК. Матеріали передані до спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Українська сторона СЦКК підкреслює, що даний факт є черговим грубим порушенням збройними формуваннями РФ Мінських домовленостей та режиму повного і всеосяжного припинення вогню, впровадженого за згодою сторін 27 липня 2020 року. А також свідчить про повну зневагу окупантів до життя та здоров’я мирного населення.

Інформація Генерального штабу ЗС України

На базі 184 Навчальний центр Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного українські військові продовжують опановувати новий гранатомет – #M141 або #SMAW-D.

Протягом двох днів американські військові провели для українських інструкторів теоретичні та практичні заняття з поводження з гранатометом #SMAW-D. Сьогодні завершальна фаза курсу – навчально-бойові стрільби з М141.

Військовослужбовці зазначають, що M141 Bunker Defeat Munition простий у використанні, проте має низку особливостей на які необхідно зважати під час експлуатації.

На відміну від #РПГ-22 новий зразок після розгортання можна повернути в початкове положення, якщо необхідність у пострілі зникла.

Як зазначив заступник начальника управління доктрин та індивідуальної підготовки Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних Сил України полковник Андрій Бестюк, особливістю підготовки особового складу стала те, що вона була організована і проведена у дуже короткі терміни. Також офіцерам 184-го Навчального центру під час навчання вдалося поєднати умови виконання вправ із цієї зброї з тактикою дій Збройних Сил України. Що максимально забезпечило адаптацію наших військових до іноземних зразків озброєння.

– Військовослужбовці стріляли вперше і їхні хороші результати показали, що навіть за такий короткий проміжок часу можна навчити людей. Хочеться сказати слова вдячності нашим партнерам, які не тільки надали цю зброю, але й допомогли з підготовкою українських військовослужбовців. І особливі слова вдячності офіцерам 184-го Навчального центру, які забезпечили максимально сприятливі умови для навчання та змогли підготувати ту необхідну кількість інструкторів, яка нам на сьогодні необхідна, – додав полковник Андрій Бестюк.

Фото Oleksiy Bobovnikov та Інформагентство АрміяInform

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 05.02.2022 р. склали 2 особи:

  • санітарні (300) – 2 (1 – 9 омсп 1 АК, небойовий, необережне поводження зі зброєю; 1 – 2 омсбр 2 АК, небойовий, обставини уточнюються).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України