ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 25 січня 2022

Слава Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 24 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

У бік Причепилівки збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів, а також стрілецької зброї.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 25 січня 2022

Станом на 09:00 ранку порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Генерального штабу ЗС України

Днями у м. Братислава (Словаччина), відбулася церемонія передачі повноважень з головування у проекті багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” від Словацької Республіки до України.

Українську делегацію очолив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Олександр Кириленко. Країну-господарку заходу представляла делегація на чолі з заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил Словацької Республіки генерал-майором Штефаном Ковачем.

Словацька сторона прозвітувала про проведену роботу в рамках функціонування проєкту “Тиса” протягом року свого головування, а українська – поділилася планами майбутньої діяльності в інтересах розвитку багатонаціонального інженерного батальйону.

Очільник української делегації подякував Збройним Силам Словацької Республіки за організацію ефективної діяльності батальйону “Тиса” в складних геополітичних та епідемічних умовах 2021 року. Бригадний генерал Олександр Кириленко також висловив слова вдячності усім залученим до функціонування батальйону держав регіону за значну роботу, проведену під час спільної реалізації заходів у рамках проєкту, особливо під час підготовки та проведення в Словаччині багатонаціонального навчання “Світла Лавина – 2021”.

– Для мене велика честь і відповідальність очолити від України діяльність багатонаціонального інженерного підрозділу у 2022 році. Вважаю, що для української сторони чергова каденція головування в проєкті “Тиса” стане чудовою нагодою для того щоб продовжити дружні взаємини між військовослужбовцями збройних сил держав-учасниць проекту. Усі національні складові батальйону матимуть можливість наростити набутий досвід спільної діяльності, підвищити рівень практичних навичок з надання допомоги цивільному населенню в подоланні наслідків природних катаклізмів та вкотре продемонструвати відмінний професійний вишкіл під час проведення навчання “Світла Лавина – 2022” на теренах України, – зазначив бригадний генерал Олександр Кириленко.

Заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України також запевнив присутніх, що Україна готова й надалі розвивати конструктивну співпрацю в рамках проєкту та зміцнювати відносини на користь регіональної та європейської безпеки. Він також подякував урядам та народам Словаччини, Румунії та Угорщини за підтримку України в її протистоянні російській агресії.

Після церемонії підписання Протоколу про передачу повноважень з головування у проєкті “Тиса” від Словаччини до України сторони обмінялися сувенірами.

Довідка:
Створення багатонаціонального підрозділу “Тиса” було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфікованої, високопрофесійної боротьби із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками Генеральних штабів Угорської Армії, Армії Румунії, Збройних Сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.

У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій “Світла Лавина – 2003” із військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону “Тиса”. Далі навчання проходили щороку почергово на територіях країн-учасниць.

Інформація Головного управління розвідки МО України

Розвідники 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу тренуються діяти на морському узбережжі.

Підрозділи бригади зайняли оборону десантно-доступних ділянок узбережжя від Коблево до Чорноморки.

Метою занять було навчання командирів та штабів усіх рівнів плануванню дій із прикриття ділянки морського узбережжя та удосконалення практичних навичок управління підпорядкованими підрозділами під час виконання бойових завдань у реальних умовах.

За повідомленням пресслужби, особовий склад бригади під час прикриття ділянки морського узбережжя продемонстрував високі моральні та професійні якості.

Слава Воїнам України!

Інформація Держприкордонслужби України

 

Вшановуємо пам’ять загиблих від рук російських бойовиків

Рівно 7 років тому, о 09:15, російські бойовики випустили по мирному мікрорайону Маріуполя одночасно три касети з реактивної установки «Град». Унаслідок теракту загинуло 27 осіб, 2 з яких діти. 97 людей, серед яких п’ятеро дітей, було поранено.

Разом із містянами пам’ять загиблих вшанували й військовослужбовці Донецького прикордонного загону.

Маріуполь пам’ятає, Україна не забуде!

Вітаємо зі святом кіберфахівців СБУ!

Приєднуємось до побажань сил і наснаги у боротьбі за український кіберпростір – вільний від атак і російських фейків.

Дякуємо за високу професійність та вміння!

Слава Україні!

Команда Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 24.01.2022 р. склали 1 особу:

  • санітарні (300) – 1 (6 омсп, 2 АК, небойовий, обставини уточнюються).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України