НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 06 січня 2022

Слава Україні!

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими військовослужбовцями.

Упродовж минулої доби, 5 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню.

В напрямку Авдіївки ворог відкривав вогонь з протитанкового ракетного комплексу.

Поблизу Шумів противник обстрілював позиції українських військ з автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї.

У бік Катеринівки окупанти вели вогонь з протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Неподалік Майорська російські найманці здійснили обстріли  зі станкових  протитанкових гранатометів, підствольних гранатометів та стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 06 січня 2022

Станом на 11:00 6 січня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Підрозділи Об’єднаних сил продовжують виконувати визначені завдання з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом переможемо!

Інформація Української сторони СЦКК

Спільними зусиллями Командування Об’єднаних Сил, української сторони СЦКК та СММ ОБСЄ відновлена робота магістрального водогону «Карбонітський майданчик – КПВВ Золоте». У стислі терміни порив труби ліквідовано, десятки тисяч мешканців тимчасово окупованих територій Луганщини отримали доступ до безперебійного водопостачання.

Українська сторона СЦКК у взаємодії з СММ ОБСЄ за рішенням Командування Об’єднаних Сил організовує надання гарантій безпеки та дотримання режиму припинення вогню, завдяки чому в районі проведення операції Об’єднаних сил постійно проводяться роботи з відновлення та обслуговування об’єктів цивільної інфраструктури.

Так, 2 січня внаслідок пориву на ділянці магістрального трубопроводу великого діаметру «Карбонітський майданчик – КПВВ Золоте» було обмежено, або частково припинено подачу води споживачам у містах ПЕРВОМАЙСЬК, СТАХАНОВ, ГОЛУБІВКА, БРЯНКА, СЛАВ’ЯНОСЕРБСЬК, АЛЧЕВСЬК та в деяких інших населених пунктах на тимчасово окупованій території Луганської області.

Не зважаючи на гучні заяви окупантів про їхню «глибоку стурбованість долею населення на підконтрольних їм територіях», механізм надання гарантій безпеки та дотримання режиму тиші на час проведення ремонтно-відновлювальних робіт так званою «владою» був черговий раз проігнорований. Порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не дозволили оперативно вжити заходів для відновлення водопостачання населенню на тимчасово окупованій території.

В свою чергу, Командуванням Об’єднаних сил відповідні гарантії безпеки були негайно надані на термін проведення ремонтно-відновлювальних робіт на вказаній ділянці включно до 10 січня. Про що представників окупаційної адміністрації одразу ж було повідомлено встановленим порядком за посередництва СММ ОБСЄ.

Після цього окупанти також поквапились виступити із відповідною заявою про надання зі свого боку гарантій безпеки та дотримання режиму припинення вогню, але лише на період з 3 по 4 січня, а потім – з 4 по 6 січня.

Як наслідок, ремонтні бригади Попаснянського водоканалу були змушені у стислі терміни виконувати роботи з відновлення водопостачання на окуповані території у період з 9.00 4 січня до 6.00 5 січня, не зважаючи на надзвичайно складні погодні умови та у нічний час.

При цьому необхідно зауважити, що керівництвом Попаснянського водоканалу та українською стороною СЦКК запити на гарантії безпеки для виконання поточних ремонтно-відновлювальних робіт на даному трубопроводі надсилались, починаючи ще з вересня 2021 року.

Тобто, і часу, і можливостей уникнути даної аварії було вдосталь. На заваді стала лише відсутність доброї волі та здорового глузду в діях окупаційного керівництва, яке до останнього саботувало мирні ініціативи української сторони та, як наслідок, позбавило водопостачання населення тимчасово окупованих територій просто посеред різдвяних свят.

Не зважаючи на це саботування мирних ініціатив з боку загарбника, українська сторона СЦКК спільно з Командуванням Об’єднаних сил продовжують вживати заходів для налагодження гідних і комфортних умов життя українських громадян по обидва боки від лінії зіткнення.

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України

На полігонах Херсонщини тривають заходи з підготовки гранатометних підрозділів, які підпорядковані Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України.

Як повідомив відділ звʹязків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України, розрахунки станкових протитанкових і ручних протитанкових гранатометів, які виконують бойові завдання на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим, на практиці відпрацьовують різні вогневі вправи.

За словами командувача об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, під час польових занять військовослужбовці навчаються вести розвідку цілей, обирати, обладнувати та маскувати вогневі позиції, а також визначати вихідні дані для стрільби в різних погодних умовах.

– Наступним етапом тактичної підготовки військовослужбовців визначено пересування на місцевості, вибір та швидка зміна вогневих позицій, а також відпрацювання тактики зосередженого вогню кількох гранатометів по одній цілі задля того, щоб не дати умовному противнику жодного шансу уникнути знищення, – наголосив командувач.

Разом переможемо!

Фото Микола Чекман

Інформація Національної поліції ООС

За минулу добу підрозділами поліції зведених загонів перевірено 3321  транспортний засіб, 3671 особу, 1 особу – на причетність до збройних формувань Російської Федерації, а також виявлено 40 адміністративних правопорушень та розкрито 44 злочини. 

Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію прослідувало 909 осіб, а на підконтрольну Україні територію прибуло 792 особи.

Криміногенна ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил оцінюється як стабільна.

Інформація ДСНС України

В порядку реалізації комплексу безпекових заходів в інтересах цивільного населення піротехнічні розрахунки ДСНС України зі складу Об’єднаних сил розмінували понад 1,5 гектари території та передали на знищення 59 вибухонебезпечних предметів.

Інформація Головного управління розвідки МО України

До 28 січня триває відбір українських військовослужбовців, які проходитимуть навчання у 13 країнах світу.

Як йдеться у повідомленні, Міністр оборони України Олексій Резніков підписав наказ, яким затвердив План кадрового забезпечення міжнародних програм навчання військовослужбовців та працівників Збройних Сил України у військових навчальних закладах іноземних держав у 2022 році.

Документом передбачено, що в 2022 році на навчання буде направлено 167 представників ЗС України до 13 країн. Відбір кандидатів, які відповідають вимогам, триватиме до 28 січня ц. р.

Міністерство оборони закликає військовослужбовців та працівників ЗС України активно брати участь у відборі в рамках плану кадрового забезпечення міжнародних програм навчання.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 05.01.2022 р. склали 1 особу:

  • санітарні (300) – 1 (7 омсбр 2 АК, небойовий, в результаті інсульту).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України