НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 05 січня 2022

Слава Україні!

Упродовж минулої доби, 04 січня, та станом на 09:00 ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України

 

Посол України в Республіці Північна Македонія Наталія Задорожнюк провела робочу зустріч з представниками командування національного контингенту KFOR НАТО в Косово, Республіка Сербія.

Як повідомив командир національного контингенту майор Михайло Чаюк, під час зустрічі українські військові домовилися з дипломатом про майбутню взаємодію, а також спільну участь у заходах Посольства з промоції України у 2022 році.

– Дипломати та військові стоять пліч-о-пліч! Різні фронти, але ціль одна – захист України, – наголосив майор Михайло Чаюк.

Своєю чергою Посол України в Республіці Північна Македонія Наталія Задорожнюк побажала військовослужбовцям здоров’я, наснаги та й надалі достойно представляти нашу державу у складі міжнародних сил НАТО з підтримки миру в Косово.

Разом переможемо!

Інформація – відділ звʹязків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України, фото – Денис Єгорушкін

Інформація Генерального штабу ЗС України – 1

На Львівщині тривають активні заходи з підготовки гранатометних підрозділів 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ.

як повідомила служба зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, удень і вночі розрахунки станкових протитанкових і ручних протитанкових гранатометів практично відпрацьовують різні вогневі завдання з бойовою стрільбою.

Під час занять воїни-десантники вдосконалюють мистецтво знищення танків, іншої броньованої техніки та об’єктів противника. При цьому враховується вибір вогневої позиції, дотримання заходів з маскування, проведення розвідки цілей, пріоритетність знищення цілі, їхня послідовність тощо.

Чергове знищення та враження цілей свідчить лише про одне: там, де тримають оборону Львівські десантники, — шансів прорватися у противника не буде. І таких прикладів у бойовому літописі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади за роки бойових дій є чимало.

— Для того щоб ефективно застосовувати важке піхотне озброєння в реальному бою, необхідно постійно та ретельно тренуватися під час практичних польових занять, — підкреслив командир десантно-штурмового підрозділу.

Інформація Генерального штабу ЗС України – 2

Воїни-розвідники, які виконують бойові завдання неподалік адміністративної межі з тимчасово окупованою територією АР Крим, тренуються давати відсіч #російському_ворогу на близькій відстані.

Як повідомив Микола Чекман, помічник командира по роботі зі ЗМІ, без зайвої метушні вони виходять у розвідку. За легендою – дорога нерозвідана, тому і просуваються воїни – максимально обережно.

– Після висування на рубіж відкриття вогню, воїни пересуваються на полі бою різними способами, взаємно прикриваючи один одного. Такий метод дає можливість вести прицільний вогонь з різних положень і водночас вести розвідку противника та місцевості, – повідомив офіцер угруповання військ.

За його словами, наразі розвідники відпрацювали такий елемент ближнього бою як наліт.

– Наліт – це спосіб ведення розвідки з метою раптового нападу на об’єкт з метою захоплення документів і зразків озброєння.

Кожен розвідник, який входить до складу бойової групи має бути навчений подібним прийомам ведення розвідки. Тільки завдяки постійній підготовці можливо досягти результатів під час накопичування досвіду з тактики.

Інформація Головного управління розвідки МО України

Командування ЗС РФ продовжує утримувати в готовності до застосування з’єднання і частини оперативного угруповання російських окупаційних військ на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях.

Зокрема, на період проведення новорічних свят противник посилив передові позиції 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) армійських корпусів додатковим особовим складом та засобами вогневого ураження.

Крім того, окупантами розгорнуті додаткові елементи системи розвідки вздовж лінії зіткнення, збільшена кількість снайперських пар.

Під керівництвом офіцерів ЗС РФ проводяться тренування з управління вогнем артилерії з уточненням цілей для ураження на позиціях підрозділів Об’єднаних сил.

Інформація Служби безпеки України

У 2021 році СБУ виявила майже 500 вибухових пристроїв на сході України.

Всього в районі проведення операції Об’єднаних сил встановлено місцезнаходження більше ніж 40 ворожих схронів. Серед вилученого з них – протитанкові міни, бойові гранати, майже 500 вибухових пристроїв та понад 300 кг тротилу.

За даними слідства, схрони облаштували учасники незаконних збройних формувань так званих «Л/ДНР». За завданням своїх «кураторів» вони планували здійснити диверсії на сході нашої країни.

Втрати російсько-окупаційних військ

Інформація щодо втрат РОА 04.01. 2022 додатково уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України