НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 30 грудня 2021

Слава Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 29 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню.

Поблизу Новолуганського ворог вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів.

У бік Трьохізбенки окупанти відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Неподалік Новоселівки противник відкривав вогонь з автоматичних та станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів, а також стрілецької зброї.

На околицях Золотого-4 збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь зі стрілецької зброї.

Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я — середньої важкості.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 30 грудня 2021

Станом на 09:00 ранку з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Української сторони СЦКК – 1 (ВІДЕО)

Українська сторона СЦКК: наш девіз — заради миру та відродження!

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін з вересня 2014 року діє в інтересах дотримання Мінських домовленостей. Координація питань відведення озброєння, взаємодія з СММ ОБСЄ, координація припинення вогню для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування – це основні завдання центру.

З грудня 2017 року, після одностороннього рішення Російської Федерації про виведення військовослужбовців збройних сил РФ зі складу Спільного центру, українська сторона СЦКК продовжує свою діяльність, співпрацюючи з СММ ОБСЄ у двосторонньому форматі та докладаючи усіх можливих зусиль для забезпечення припинення вогню і проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення гуманітарної ситуації у регіоні.

Українська сторона СЦКК щодня здійснює безперервний контроль за дотриманням режиму припинення вогню і недопущення поновлення бойових дій, здійснення координації спільної діяльності для створення умов політичного врегулювання конфлікту та економічного відновлення постраждалих районів, повернення і облаштування біженців та вимушених переселенців.

Під особливою увагою української сторони СЦКК перебувають критичні об’єкти цивільної інфраструктури Донбасу — підприємства хімічної промисловості, водо-, газо- та електропостачання. За дорученням Командування операції об’єднаних сил, українська сторона СЦКК сприяє недопущенню в місцях їхнього розташування будь-яких порушень режиму припинення вогню. Всі ці об’єкти мають постійні гарантії безпеки з боку Збройних Сил України, у той час як з боку збройних формувань Російської Федерації такі гарантії систематично порушуються, що свідчить про їхню абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.

Ключовими завданнями української сторони СЦКК є взаємодія з СММ ОБСЄ щодо реалізації рішень за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи в Мінську, які передусім стосуються питань припинення випадків ведення вогню вздовж лінії розмежування сторін, зниження напруженості збройного протистояння, сприяння відновленню інфраструктури на сході України та втілення в життя мирних ініціатив Президента України.

Кінцевим результатом діяльності української сторони СЦКК стане реалізація заходів щодо контролю над виконанням домовленостей сторін по стабілізації обстановки, припинення застосування зброї та досягнення миру на сході України.

Інформація Української сторони СЦКК – 2

Протягом 25-27 грудня спостерігачами СММ ОБСЄ зафіксовано розміщення на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей 168 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей.

В зоні дій так званого 1 армійського корпусу ЗФ РФ, в районі НИЖНЯ КРИНКА з порушенням ліній відведення виявлено:
РСЗВ БМ-21 «Град» – 3 одиниці; буксирувані гаубиці 2А65 «Мста-Б» – 3 одиниці.

В зоні дій так званого 2 армійського корпусу ЗФ РФ за межами визначених місць зберігання виявлено:
в районі БУГАЇВКА: танки – 28 одиниць; ББМ – 38 одиниць;
в районі КРУГЛИК: танки – 25 одиниць;
в районі МИРНЕ: танки – 22 одиниці; ББМ – 27 одиниць;
в районі ШИМШИНІВКА: танки – 14 одиниць;
в районі ПЕРЕВАЛЬСЬК: танки – 2 одиниці.

Крім того, в зоні дій так званого 2 армійського корпусу ЗФ РФ виявлено наступну військову техніку збройних формувань РФ, розміщену в зоні безпеки:
в районі КИПУЧЕ: ЗУ-23-2 – 1 одиниця;
в районі СУХОДІЛ: ББМ – 4 одиниці;
в районі НОВОСЕЛІВКА: ТМК-2 – 1 одиниця.

Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях супроводжувалась перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації.

Так, збройні формування РФ не дозволили патрулям СММ ОБСЄ проїзд через блокпости біля південного краю ділянки розведення в районі ЗОЛОТЕ, в районах СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА, МОЛОДІЖНЕ та ГОРЛІВКА, що відображено в оперативних звітах СММ ОБСЄ.

Також патрулі СММ ОБСЄ були зупинені на блокпостах збройних формувань РФ в районах ДОВЖАНСЬКЕ та ВОЗНЕСЕНІВКА.

Інформація Генерального штабу ЗС України

 

#Десантники ЗСУ 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ на одному з загальновійськових полігонів провели бойові стрільби артилерійських підрозділів бригади.

Як повідомляє служба зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмова бригади ДШВ ЗСУ, відшліфовуючи свою майстерність, вогонь по умовним цілям вели розрахунки: гаубиць Д-30, самохідних артилерійських установок ( САУ) 2 С1 «Гвоздика», реактивних систем залпового вогню БМ21 «Град».

Інформація  Командування ССО ЗС України

Інформація Служби безпеки України

СБУ завершила розслідування щодо топчиновників окупаційної адміністрації Криму.

Серед 8 високопосадовців тимчасово окупованого півострова – так звані «голова республіки Крим», «голова державної ради республіки Крим» і колишній «прокурор республіки Крим».

Всі вони підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, зокрема:
▪️ ст. 109 «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»
▪️ ст. 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»
▪️ ст. 111 «Державна зрада»
▪️ ст. 255 «Створення злочинної організації»

За результатами спеціального досудового розслідування обвинувальний акт стосовно цих 8 осіб скеровано до суду.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 29.12.2021 р. склали 1 особу:

  • санітарні (300) – 1 (9 омсп 1 АК, небойовий, обставини уточнюються).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України