НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 24 грудня 2021

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Center – WEBSITE: https://mediarnbo.org

Center TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Center FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 23 грудня, з боку російсько-окупаційних військ  зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

В напрямку Шумів ворог вів вогонь з мінометів калібру 82 мм та автоматичних станкових гранатометів.

Поблизу Золотого-4 противник здійснив обстріл з мінометів калібру 120 мм.

Крім того, на Луганщині зафіксовано проліт ворожого безпілотного літального апарату, ймовірно «Орлан-10», з перетином лінії зіткнення.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 24 грудня 2021

Станом на 09:00 ранку, 24 грудня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Інформація прес-служби ООС (ВІДЕО)

Один постріл – одна бронеціль. ПТРК «Javelin». ООС.

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України

Командувач об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв і Командувач Оперативного командування видів ЗС Республіки Польща генерал-лейтенант Томаш Піотровські в ході телефонної розмови обговорили питання взаємодії під час реагування на ймовірні кризові ситуації, а також узгодили питання обміну інформацією про ситуацію на загрозливих напрямках.

Сторони зосередили увагу на безпековій ситуації. Зокрема, в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей, навколо державних кордонів України, а також ситуацію, що пов’язана з нещодавніми агресивними заявами політичного та військового керівництва Російської Федерації.

Як повідомив відділ зв’язків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України, саме задля об’єднання зусиль щодо вирішення даного кола питань, сторони дійшли висновку організації подальшої спільної підготовки підпорядкованих органів військового управління, обміну представниками Командувань під час проведення основних заходів оперативної підготовки.

– На сьогодні ми вже отримали від польської сторони допомогу, що спрямована на набуття повних оперативних спроможностей щодо удосконалення системи підготовки оперативного складу, впровадження процедур, процесів та практик у сфері управління силами оборони відповідно до євроатлантичних норм та стандартів, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Разом із тим, за словами командувача об’єднаних сил ЗС України, з українського боку для польських колег нещодавно організоване ознайомлення зі спроможностями засобів РЕБ українського виробництва.

– Під час візиту польських експертів до району проведення операції Об’єднаних сил відбулись двосторонні експертні консультації та демонстрація роботи техніки в умовах реальної протидії БпЛА, – генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Своєю чергою, генерал-лейтенант Томаш Піотровські повідомив про рішення польської сторони щодо направлення у 2022 році представників Оперативного командування видів Збройних Сил Республіки Польща до роботи в структурних підрозділах Командування об’єднаних сил Збройних Сил України як штабні офіцери.

– Ми маємо на меті надання консультативно-дорадчої допомоги з питань оперативного планування, управління військами(силами) та впровадження в організацію роботи формалізованих документів НАТО з урахуванням досвіду Збройних Сил Республіки Польща, – зазначив генерал-лейтенант Томаш Піотровські.

Слід наголосити, що під час телефонної розмови сторони погодилися на необхідності збереження позитивної динаміки співробітництва між командуваннями обох країн, яка спрямована на нарощення оперативних спроможностей органів військового управління та виведення двостороннього співробітництва на якісно новий рівень.

Разом переможемо!

Інформація Генерального штабу ЗС України

23 грудня, у Veteran Hub (м. Київ) презентовано Концепцію нової нагородної системи Головнокомандувача Збройних Сил України. Разом з генерал-лейтенантом Валерієм Залужним у заході взяли участь Заслужений художник України Олексій Руденко та український військовий історик Василь Павлов.

– Зараз відбувається історична для ЗСУ подія. Я підтримую розвиток національної мілітарної ідентичності. Важливо докорінно змінювати наше військо, щоб воно повністю відрізнялося від противника і відповідало нашим історичним традиціям і сучасним європейським підходам – зазначив Валерій Залужний.

Стратегічна мета – сформувати нову мілітарну культуру як вкрай важливий елемент сучасної української мілітарної ідентичності. Черговим кроком на цьому шляху і стала сьогоднішня подія.
Загалом нова система передбачає 10 нагород, серед яких найвищою є почесний нагрудний знак “Хрест Заслуги”.

Нова система розроблена на основі національних бойових традицій з урахуванням досвіду нагородних систем держав-партнерів. Запропоновані нові відзнаки Головнокомандувача – це певний синтез мілітарної символіки Давньої Русі, Козацької України, Української Народної Республіки та Української Повстанської Армії, західного досвіду, але з сучасним змістом і призначенням – належного вшанування військовослужбовців та працівників Збройних Сил України за мужність та героїзм у боротьбі з російською агресією, вагомий особистий внесок у розбудову української армії.

Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine генерал-лейтенант Валерій Залужний подякував Василю Павлову та Олексію Руденку за зроблену чудову справу та, наприкінці заходу, поставив підпис під відповідним документом.

– Я пишаюсь тим, що при мені, як при Головнокомандувачі, відбулась така знакова подія – мати свої відзнаки. Я не хочу сказати, що попередні були погані. Ні! Вони були хорошими, але вони були розроблені для мирного часу, не враховували війну, яка відбувається, – підкреслив він.

Інформація Головного управління розвідки МО України

Розвідники угруповання військ “Південь” взяли участь у спільному штабному тренуванні.

Взявши участь СКШТ офіцери-розвідники вдосконалили свої навички з управління підпорядкованим особовим складом під час виконання завдань за призначенням.

За оцінками керівництва оперативного угруповання офіцери штабів та підпорядкований особовий склад продемонстрували належний рівень виконання обов’язків за призначенням.

Слава Україні!

Інформація Держприкордонслужби України

Більше трьохсот військовослужбовців строкової служби завершили курс підготовки у Головний центр підготовки особового складу Держприкордонслужби України та вже вирушили до місць проходження служби (окрім районів проведення ООС). Там молоде поповнення забезпечуватиме надійну охорону українського кордону.

У Держприкордонслужбі завершився осінній призов на строкову військову службу. Протягом жовтня-грудня 2021 року до лав ДПСУ призвано 1700 осіб з 23 областей України та міста Києва.

Інформація Служби безпеки України

СБУ оголосила підозру керівнику російської військової компанії «Вагнер».

У період із липня 2014 до березня 2015 року він перебував на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей.
Свої дії зловмисник координував з високопосадовцями Збройних сил РФ. Зокрема, з колишнім командувачем 2 армійського корпусу РФ.

Також задокументовано факти інтенсивного обстрілу бойовиками «Вагнера» українських позицій на Дебальцевському напрямку та їхні значні втрати через відсіч Збройними Силами України.

Наразі зловмисник підозрюється за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 24.12.2021 р. склали 3 особи:

  • безповоротні (200) – 1 (9 омсп 1 АК, небойовий, обставини уточнюються);
  • санітарні (300) – 2 (11 омсп 1 АК, небойові, в результаті підриву на НВП).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України