НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 19 грудня 2021

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 18 грудня, з боку російсько-окупаційних військ  зафіксовано 8 порушень режиму припинення вогню, 4 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 

В районі населеного пункту Широкине противник задіяв безпілотний літальний апарат, за допомогою якого скинув постріл ВОГ-17.

В напрямку Південного російські найманці вели вогонь тричі, використовуючи міномети калібру 82 мм та стрілецьку зброю. 

В бік Водяного ворог здійснив обстріл з мінометів калібру 82 мм.

Поблизу Троїцького ворожі війська обстрілювали наші позиції двічі, застосовуючи міномети калібру 82 мм та станкові протитанкові гранатомети.

Біля Новозванівки окупанти відкривали вогонь з гранатометів різних систем.

Внаслідок ворожих дій один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я –  задовільний.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 19 грудня 2021

Станом на 10:00 ранку порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Інформація Української сторони СЦКК

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Спостерігачами СММ ОБСЄ зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 102 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей.
В зоні дій так званого 1 армійського корпусу ЗФ РФ виявлено:

в районі ТЕРНОВЕ:

за межами виділених місць зберігання озброєння:
– танки Т-72 – 34 одиниці;
– танки Т-64 – 14 одиниць;
– ББМ – 16 одиниць;

з порушенням ліній відведення:
– САУ 2С1 – 4 одиниці;
– буксирувані гаубиці Д-30 – 3 одиниці;

в районі ПОКРОВКА:

за межами виділених місць зберігання озброєння:
– танки Т-72 – 15 одиниць;
– танки Т-64 – 2 одиниці;
– САУ 2С1 – 1 одиниця;
– ББМ – 13 одиниць.

Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях супроводжувалась перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації.

Так, 17 грудня збройні формування РФ двічі не дозволили патрулям СММ ОБСЄ проїзд на тимчасово окуповані території через блокпости біля південного краю ділянки розведення в районі ЗОЛОТЕ та в районі МОЛОДІЖНЕ, що відображено в оперативному звіті СММ ОБСЄ.

Також в зоні дій так званого 2 армійського корпусу ЗФ РФ, в районах ПАНЬКІВКА, СТУКАЛОВА БАЛКА, СМІЛЕ та НОВОГРИГОРІВКА під час польотів БПЛА СММ ОБСЄ було зафіксовано постановку перешкод засобами РЕБ збройних формувань РФ.

Зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про створення ними передумов для подальшої ескалації напруження на лінії зіткнення. А також про намагання приховати свою злочинну діяльність від міжнародних спостерігачів.

Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.

Інформація Головного управління розвідки МО України

Створення інтегрованої системи висвітлення та розвідки обстановки в ближній морській зоні – один із пріоритетів розвитку ВМС ЗС України.

Про плани зі зміцнення національного військового флоту розповів командувач ВМС ЗС України.

Щоб протидіяти викликам сьогодення, ВМС ЗС України мають бути ефективними, боєздатними та взаємосумісними з флотами інших країн – членів і партнерів НАТО. Про зміцнення національного військового флоту, плани щодо нових українських кораблів розповів командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

ДЖЕРЕЛО

 

Втрати російсько-окупаційних військ

Інформація щодо втрат російсько-окупаційних військ 18.12. 2021 додатково уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України