НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 16 грудня 2021

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: https://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 15 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 9 порушень режиму припинення вогню, 5 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Поблизу Первомайського ворог вів вогонь з мінометів калібру 82 мм та станкових протитанкових гранатометів.

В напрямку Луганського окупанти відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів.

В районі Шумів російські найманці обстріляли наші позиції з мінометів калібру 82 мм.

В бік Пісків ворог двічі вів вогонь, застосовуючи міномети калібру 82 мм та стрілецьку зброю.

Біля Причепилівки противник здійснив обстріл з автоматичних станкових гранатометів.

В районі Водяного ворожі війська двічі вели вогонь, використовуючи артилерію калібру 120 мм та 122 мм, а також міномети калібру 120 мм.

Біля Південного окупанти застосували ручні протитанкові гранатомети та стрілецьку зброю.

Разом до перемоги!

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 16 грудня 2021

Станом на 10:00 ранку з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

В напрямку Новолуганського окупанти вели вогонь зі стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація прес-служби ООС (ВІДЕО)

 

Переправити танки через річку: масштабні навчання українських військових на Луганщині.

Військові підрозділи ОТУ “Північ” розпочали тренування. Оскільки важке озброєння і танки відведено від лінії фронту, тренувалися у тилу. Саме час танковим підрозділам згадати, як це – воювати за несприятливих погодних умов. Коли дощ і сніг розквасили ґрунтові дороги, а переправи інженерним підрозділам потрібно встановлювати під вогнем умовного противника.

Як упорались із завданням – дізнавалася

#ВікторіяКовальова #5канал

 

Інформація Генерального штабу ЗС України

У Житомирі відбувся дев’ятий в 2021 році дводенний тренінг «Взаємодія збройних сил з громадянським суспільством та інші ключові напрями демократичного контролю над збройними силами» за участю представників Міністерство оборони України, Збройних Сил України та громадськості.

Захід організований в рамках Проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України у сфері взаємодії з громадянським суспільством», ініційованого Координатором проєктів ОБСЄ в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (OSCE) за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF – Geneva Centre for Security Sector Governance).

Під час семінару учасники обговорили національний досвід цивільно-військових відносин, зупинилися на правових, релігійних, гендерних та культурних аспектах такої співпраці, дотримання прав та свобод військовослужбовців, ролі громадянського суспільства у реформуванні та управлінні сектором безпеки, гендерної рівності, зовнішньої комунікації українського війська тощо.

– Одна з основних ознак демократичного розвитку держави — саме демократичний контроль над Збройними Силами. Тобто інституції держави, зокрема й громадянське суспільство, мають знати реальні спроможності Збройних Сил із захисту та оборони країни, — зазначив директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв.

Демократичний цивільний контроль над Збройними Силами – один із базових елементів розбудови ефективної та успішної держави. Комунікація і співпраця громадськості та державних інституцій допомагають визначити та у найкоротший час розв’язати проблеми, що стосуються як порушення прав окремих категорій громадян, так і сектору безпеки держави в цілому.

Начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України полковник Богдан Сеник у своєму виступі наголосив: «Це вже дев’ятий такий семінар у 2021 році. Унікальність даних семінарів у тому, що до їхнього проведення залучені національні експерти. Систематичне та всебічне інформування громадськості про життєдіяльність Збройних Сил України, сприяння виготовленню іміджевих фільмів, мультимедійних продуктів, тісна співпраця зі ЗМІ – все це важливі складові забезпечення відкритості війська. Це те, що служби зв’язків з громадськістю роблять щодня. Це те, що сприяє високому рівню довіри нашого суспільства до Збройних Сил, до військовослужбовців, які сьогодні протистоять російській агресії. Саме формування та підтримання позитивного іміджу – наше головне завдання».

Національна експертка, доцентка кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка к.ф.н. Людмила Кравченко у виступі на тему: «Державна мова як чинник національної безпеки та засіб ефективної комунікації ЗСУ з громадянським суспільством» розповіла про питання функціонування української мови. Вона зауважила, що культурна складова є окремою важливою частиною гібридної війни проти України.

Також національні експерти ОБСЄ Тимофій Нікітюк та Людмила Кравченко презентували довідник «Взаємодія Збройних Сил України з громадянським суспільством». Він розроблений групою експертів із різних гуманітарних напрямків і має на меті надати необхідну інформацію для командирів й начальників усіх рівнів щодо взаємодії з громадськістю.

– Взаємодія представників Збройних Сил України з громадськістю не є питанням можливості чи бажання військових керівників, це є їх обов’язком – зауважив у своєму виступі національний експерт ОБСЄ Тимофій Нікітюк.
Представник Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України капітан юстиції Петро Янчук повідомив про особливості дотримання й реалізації прав та свобод військовослужбовців під час особливого часу в державі.
Підполковник Олександр Кутков зупинився на питаннях організації цивільно-військової взаємодії ЗС України.
Представник Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України капітан першого рангу запасу Андрій Коренько у своєму виступі розповів про важливість вивчення та знання історії України та взаємодії з громадянським суспільством у процесах формування патріотизму в Збройних Силах України.

Національна експертка ОБСЄ, Радниця Головнокомандувач ЗС України з ґендерних питань пані Вікторія Арнаутова зосередилась у своєму виступі на практиках взаємодії ЗС України з громадянським суспільством у сфері ґендерної політики та їхньої імплементації у військовому середовищі.
Про роль громадських організацій у захисті прав військовослужбовців розповів національний експерт ОБСЄ Володимир Лукічов.

В’ячеслав Раєвський, представник Женевського заклику (Geneva Call) окреслив мотиваційні аспекти поширення міжнародного гуманітарного права в Збройних Силах України.

Інформація Головного управління розвідки МО України

Офіцери-розвідники Повітряних Сил ЗС України навчалися планувати повітряні операції за стандартами НАТО
Відповідний курс провели в Командуванні ПС ЗС України інструктори тренувальної місії ORBITAL ЗС Великої Британії в Україні.

Упродовж тижня іноземні фахівці доводили до українських військовослужбовців методики та процедури, що застосовуються в державах – членах НАТО під час планування повітряних операцій.

У межах курсу підготовку пройшли представники Командування Повітряних Сил ЗС України та повітряних командувань.

Інформація  Командування ССО ЗС України

 

Організація руху опору, знищення танків за допомогою Джавелінів, порятунок збитого пілота та інші завдання відпрацьовув підрозділ ССО України під час активної фази багатонаціональних навчань Combined Resolve 16 в Німеччині.

Об’єм задач, які стояли перед підрозділом спецпризначенців в ході навчань був досить великим та різноманітним. В ході маневрів спецпризначенці здійснили пошук та порятунок пілота збитого літака, коригування вогню артилерії та авіації, а також проведення дорозвідки місцевості з зачисткою особливо небезпечних напрямків для забезпечення успішного виконання завдань піхотними підрозділами.

Окрім цього, спільно з литовськими колегами були відпрацьовані питання з організації руху опору в населених пунктах, окупованих противником.

– Зокрема, на заключному етапі активної фази навчань українські спецпризначенці брали участь в боях за місто Убенсдорф. Завдяки злагодженим та рішучим діям нашої групи, за допомогою протитанкових ракетних комплексів Джавелін, вдалося знищити 3 танки Т-72 противника, – зазначив командир підрозділу Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Варто зазначити, що під час навчань Combined Resolve 16 український підрозділ відвідав заступник командувача Сил спеціальних операцій США в Європі полковник Марк ЛаРош. Він заслухав командира підрозділу ССпО ЗС України, затвердив план операції на навчання, а також відзначив професіоналізм та високий рівень підготовки наших спецпризначенців.

Інформація Служби безпеки України

За матеріалами СБУ помічник російського диверсанта Безлера отримав 11 років ув’язнення. Бойовика у червні 2020 року затримали контррозвідники СБУ.

Він катував українських військових і місцевих жителів тимчасово окупованих територій Донеччини, а «допити» знімав на відео.

Потім вибиті «зізнання» викладав в інтернет, у тому числі на сайтах бойовиків.

Суд визнав зловмисника винним за:
▪️ ч. 1 ст. 258-3 «Участь у терористичній групі чи терористичній організації»;
▪️ ч. 1 ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального кодексу України.

СБУ продовжує викривати учасників незаконних збройних формувань для їх затримання і притягнення до відповідальності за злочини проти державної безпеки України.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати російсько-окупаційних військ 15.12.2021 р. склали 1 особу:

– санітарні (300) – 1 (2 омсбр 2 АК, не бойовий, обставини уточнюються).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України