АНАЛІТИКА, ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ, СТАТТІ

THE TELEGRAPH: Росія нападе на Україну, якщо вона приєднається до НАТО, – попереджає радник Кремля

Росія нападе на Україну, якщо НАТО не надасть чавунні гарантії того, що Києву ніколи не дозволять приєднатися до альянсу, сказав експерт із зовнішньої політики, пов’язаний з Кремлем.

Пропозиція Федора Лук’янова є найяснішим поясненням того, чому Росія нарощує війська біля кордону з Україною, що веде до зростання напруженості між Сходом та Заходом та побоювань неминучого вторгнення.

Пан Лук’янов, голова правління Ради із закордонних справ Росії, який консультує Кремль, ясно дав зрозуміти у статті, опублікованій у середу, що Москва домагатиметься від НАТО більшого, ніж просто словесних запевнень.

“Цей недавній виток ескалації у Східній Європі показав, що старі принципи безпеки на континенті більше не працюють”, – написав він.

Він попередив про новий конфлікт, якщо НАТО розшириться далі на схід.

«Росії доведеться змінити систему і провести нові «червоні лінії», – сказав він, згадавши післявоєнну угоду між Радянським Союзом та Фінляндією, згідно з якою Москва визнала незалежність Фінляндії в обмін на нейтралітет Гельсінкі в холодній війні.

Він додав, що «гамбіт, який призвів до війни 2008 року між Росією та Грузією», коли Москва вторглася після того, як нібито була спровокована, «цілком може бути відтворений» в Україні.

НАТО готове

Президент Росії Володимир Путін назвав пересування військ біля кордону засобом стримування наступу українського уряду в районах країни, які тримають підтримувані Москвою сепаратисти.

Conflict Intelligence Team, шановний колектив російських журналістів-розслідувачів, опублікував у середу звіт, який базується на даних з відкритих джерел, який показав, що російські військові перекидають танки в нові місця недалеко від кордону з Україною.

«Ми згодні з оцінками (зовнішньої) розвідки, згідно з якими Росія буде готова до можливої ​​операції проти територій, які контролює уряд України, не раніше початку наступного року», – йдеться в повідомленні.

У Брюсселі бригадний генерал Саймон Доран з Корпусу морської піхоти США сказав про підготовку НАТО до потенційного вторгнення Росії: «Ми маємо бути готовими в будь-який час».

Він сказав The Telegraph: «Сподіваюся, ми не лише стримуємо потенційних супротивників, а й запевняємо всіх наших партнерів та союзників у тому, що якщо до нас звернуться, ми будемо тут. Ми абсолютно готові боротися з будь-якою агресією з боку будь-кого в глобальному масштабі».

Україна готова

Цього тижня Україна провела військові навчання у регіоні, що межує з окупованим Росією Кримом, для перевірки останніх доповнень до свого арсеналу, включаючи бойові безпілотники турецького виробництва та американські протитанкові ракети Javelin.

Генерал-лейтенант Валерій Залужний, головнокомандувач українськими збройними силами, подякував міжнародним союзникам України за надання сучасної зброї для відображення можливого російського вторгнення.

Олексій Рєзніков, міністр оборони України, додав, що під час нещодавніх зустрічей зі своїми британськими та американськими колегами він був поінформований про пересування російських військових біля кордону з його країною.

“Ми усвідомлюємо ризики”, – сказав він, додавши, що отримав запевнення в тому, що Україна “не залишиться одна”.

Коментуючи повідомлення про випробування ракет Javelin в Україні, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков сказав, що «ситуація на сході залишається дуже тривожною».

Того ж дня Росія провела позачергові військові навчання у Чорному морі неподалік Криму за участю трьох бойових кораблів та десяти винищувачів, заявили російські військові.

ДЖЕРЕЛО: www.telegraph.co.uk