ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 19 листопада 2021
Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи.
Упродовж минулої доби, 18 листопада, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.
Центр – TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo
Центр – FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo
Поблизу Нью-Йорка противник вів вогонь з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.
В бік Мар’їнки окупанти здійснили обстріл з мінометів калібру 82 мм.
В напрямку Кам’янки російські найманці відкривали вогонь з мінометів калібру 120 мм.
Неподалік Південного ворожі війська обстріляли наші позиції з великокаліберних кулеметів.
Крім того, на Донеччині зафіксовано проліт безпілотного літального апарату, ймовірно типу «Орлан-10», з перетином лінії зіткнення.
Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.
Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.
Разом до перемоги!
ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, 19 листопада 2021
Станом на 7 годину ранку, 19 листопада, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.
Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.
Разом до перемоги!
Слава захисникам України!
Слава Україні!
Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України

Інформація прес-служби ООС
Відео американського журналіста Нолана Пітерсона Coffee or Die Magazine про поїздку у район Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation.
Поїздка та зйомки організовані USCC I Український центр безпеки та співпраці https://uscc.org.ua.
https://www.youtube.com/watch?v=MOcRzK85E-A

Інформація Української сторони СЦКК
Українська сторона СЦКК продовжує інформувати громадськість про факти порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань РФ.
Збройні формування Російської Федерації продовжують здійснювати обстріли населених пунктів, котрі розташовані на підконтрольному Урядові України боці лінії розмежування сторін, застосовуючи при цьому артилерію, заборонену Мінськими домовленостями.
Так, 17 листопада у період з 02:32 до 03:03 збройні формування РФ здійснили вже другий протягом тижня обстріл населеного пункту Невельське, Донецької області.
Вогонь вівся з напрямку тимчасово окупованого населеного пункту Старомихайлівка, із застосуванням ствольної артилерії калібру 122 мм. Зафіксовано влучання шести снарядів, якими було пошкоджено житлові будинки та прилеглі території за адресами: вул. Перемоги, 5 та вул. Титова, 3.
Черговий факт навмисного ведення збройними формуваннями РФ вогню по житловій забудові яскраво засвідчує ставлення окупантів до мирних громадян, які в наслідок цих варварських обстрілів ризикують щонайменше лишитись даху над головою у переддень зими, а в цілому – щодня мусять жити в очікуванні смерті під завалами власних домівок, або від снарядів так званої «народної міліції».
Цього ж дня, у період з 15:15 до 15:40 збройні формування РФ обстріляли населений пункт Комишуваха, Луганської області, також із застосуванням ствольної артилерії калібру 122 мм.
Вогонь вівся з напрямку тимчасово окупованого населеного пункту Золоте-5. Зафіксовано 6 пострілів. Влучання прийшлися на прилеглі території житлових будинків за адресами: вул. Космічна, 23 та вул. Космічна, 29, а також в безпосередній близькості від телевежі, з якої ведеться трансляція українських телеканалів на тимчасово окуповані території.
Метою цього обстрілу, цілком очевидно, була спроба вивести з ладу нещодавно збудовану телевежу та позбавити мешканців тимчасово окупованих територій можливості отримувати об’єктивну інформацію, забезпечивши окупаційним засобам пропаганди повну монополію ефіру.
На щастя, постраждалих серед мирного населення в наслідок даних обстрілів не зафіксовано.
Обставини та результати обстрілів були встановлені та задокументовані спостережними групами української сторони СЦКК. Матеріали передані до спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Також за даними фактами, з метою внесення відповідних відомостей до ЄРДР і початку досудового слідства за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 438 КК України (Порушення законів і звичаїв війни), матеріали передано Луганській та Донецькій обласній прокуратурі.

Інформація головнокомандувача ЗС України
“Сьогодні мав важливу зустріч з Генеральним директором турецької компанії «Вaykar Makina» паном Халюком Байрактаром. Ми обговорили створення постійно діючої робочої групи з питань безпілотної авіації у Збройних Силах України, – написав головнокомандувач ЗС України, генерал-лейтенант Валерій Залужний на своїй сторінці у ФБ. – Ударні безпілотні комплекси Bayraktar TB2 довели свою ефективність, у тому числі й у районі проведення операції Об’єднаних сил. Тому ми продовжуємо нарощувати тактику й методику їх бойового застосування для стримування російської агресії і захисту інтересів України.
Я дякую пану Халюку Байрактару за підтримку Збройних Сил України і відкритість до подальшої співпраці. Мені приємно, що ми говорили однією мовою, адже маємо спільне бачення потенціалу розвитку і застосування безпілотної авіації.
У планах компанії – продовження виробництва безпілотників останнього покоління «Akinci», на який встановлюються українські двигуни.
«Вaykar Makina» працює над будівництвом та облаштуванням спільного навчально-випробувального центру для обслуговування, поточного ремонту і модернізації БПЛА. Також передбачено навчання персоналу, пов’язаного з експлуатацією безпілотних літальних апаратів Bayraktar, меморандум про що було укладено між Україною та Туреччиною 29 вересня 2021 року”.

Інформація Генерального штабу ЗС України
З ініціативи Президента України представники Міноборони і Держспецзв’язку вперше беруть участь у щорічних кібернавчаннях Cyber Flag 21.
З ініціативи й за сприяння Президента Володимира Зеленського та США представники Міністерства оборони й Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України вперше в історії беруть участь у кібернавчаннях Cyber Flag 21. До організації та підготовки заходу був залучений Офіс Президента спільно з представниками посольств двох держав.
Навчання проводяться 18-19 листопада на онлайн-платформі «Стійке середовище для кібертренувань» (Persistent Cyber Training Environment, PCTE), яка перебуває під операційним управлінням сухопутних військ Збройних сил США та дає змогу організовувати тренування з віддаленим доступом із залученням окремих осіб, груп або місій.
Фахівці з кібербезпеки сектору безпеки й оборони України вперше в історії беруть участь у заході такого рівня, що також є одним із кроків щодо приєднання України до міжнародної спільноти в межах Cyber Flag. Це ініціатива США зі створення спільноти країн-союзників та партнерів задля поліпшення можливостей з виявлення, синхронізації й спільного реагування на змодельовані шкідливі дії в кіберпросторі, націлені на критично важливу інфраструктуру та ключові ресурси.
Володимир Зеленський приділяє значну увагу забезпеченню кібербезпеки, адже це питання набуває дедалі більшого значення в умовах швидкого розвитку та всеосяжного проникнення інформаційних технологій в усі сфери суспільного життя. У серпні цього року Президент підписав укази № 447/2021 та № 446/2021, якими затверджено Стратегію кібербезпеки України та рішення про створення в системі Міноборони кібервійськ відповідно.
В умовах зростання рівня асиметричних, гібридних, зокрема кібернетичних загроз, а також враховуючи їхній транскордонний характер, участь вітчизняних фахівців у кібернавчаннях Cyber Flag 21 відображає прагнення не тільки долучитися до найкращих світових практик, а й зробити власний внесок у сферу забезпечення кібербезпеки. Крім того, участь у заході є черговим кроком на шляху євроатлантичної інтеграції нашої держави, закріпленого в Конституції.

Інформація Головного управління розвідки МО України
Верховна Рада України вживає заходів з метою посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури.
Новий закон визначатиме правові та організаційні засади функціонування та захисту критичної інфраструктури і є складовою законодавства України у сфері національної безпеки. Згідно з документом критична інфраструктура – це об’єкти інфраструктури, системи, їхні частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.
Передбачається формування Реєстру об’єктів критичної інфраструктури та створення Національної комісії з питань захисту критичної інфраструктури, яка буде підпорядкована й підзвітна Кабінету Міністрів України.
Як зазначив голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич: “Нам важливо створити державну систему захисту критичної інфраструктури, визначити єдині підходи до організації управління об’єктами системи на державному та місцевому рівнях”.
Відповідний проєкт Закону України в цілому підтримали 268 депутатів!

Інформація Командування ССО ЗС України

Інформація Держприкордонслужби України
Зміни спрямовані на вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, врегулювання порядку здійснення поверхневої перевірки особовим складом Держприкордонслужби під час виконання завдань з охорони державного кордону та суверенних прав України в її прилеглій зоні і виключній (морській) економічній зоні, під час заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України, та наділяють прикордонників повноваження:
- здійснювати поверхневу перевірку осіб, речей, товарів (вантажів) та транспортних засобів;
- використовувати і застосовувати заходи примусу (фізичний вплив, спеціальні засоби, вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку, зброю кораблів, катерів та суден забезпечення, озброєння повітряних суден);
- використовувати та застосовувати засоби візуального і технічного спостереження та фіксації, технічні засоби прикордонного контролю, світлотехнічні та сигналізаційні засоби, інші технічні засоби охорони державного кордону, а також інженерні боєприпаси, споруди і загородження;
- розблоковувати та припиняти протиправні дії у разі заблокування пунктів пропуску через державний кордон України, контрольних пунктів в’їзду-виїзду, військових містечок, підрозділів та органів управління Держприкордонслужби.

Інформація Служби безпеки України
СБУ затримала агента російських спецслужб: збирав дані про українських патріотів і військові об’єкти.
Агент, викритий контррозвідкою Служби безпеки, був посадовцем міськради на Харківщині. Там він працював у секторі цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами. Розвідзавдання йому «ставили» куратори з ФСБ РФ.
Агенту вже повідомлено про підозру. Розпочато кримінальне провадження.

Втрати російсько-окупаційних військ
Інформація щодо втрат російсько-окупаційних військ 18.11. 2021 року уточнюється.
За уточненими даними втрати російсько-окупаційних військ 17.11.2021 р. додатково склали 1 особу:
- санітарні (300) – 1 (9 омсп 1 АК, необережне поводження зі зброєю).
Додатково інформація уточнюється.
Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.
Разом до перемоги!

