СтратКом виявив небезпечну тенденцію зростання популярності російських соцмереж та онлайн-медіа

Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України фіксує небезпечну тенденцю зростання популярності російських соцмереж та онлайн-медіа в Україні.

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

 Нещодавно проєкт Kantar CMeter опублікував рейтинг найпопулярніших сайтів в Україні у червні 2021 року.
Згідно з поширеними даними, у перший місяць літа заборонена в Україні російська соціальна мережа “Вконтакте” наростила своє охоплення та піднялась з 24-го місця на 17-те.
Водночас, протягом січня-квітня цього року дана платформа в рейтинг ТОП-25 взагалі не потрапляла.
Кількість користувачів “Вконтакте” почала збільшуватись, починаючи з травня цього року, і наразі демонструє небезпечну тенденцію.
Нагадуємо, що соціальна мережа “Вконтакте” є офіційно заблокованою в Україні і доступ до неї заборонений.
Згідно з опублікованою інформацією, у першій десятці сайтів, які читають з території України, у другому кварталі виявилися російські topnews.ru та kp.ru.
Загалом, за даними рейтингу, у другому кварталі російські онлайн-медіа наростили 40% української аудиторії, водночас провідні українські видання втратили в середньому 7-8% унікальних читачів.
Експерти вважають, що інтерес українців до російських видань у цей період був зумовлений подіями довкола сухопутних та морських кордонів України, подіями в Білорусі та зустріччю лідерів США та Росії.
Таким чином, спостерігається небезпечна ситуація щодо зростання рівня споживання українцями інформації з російських джерел, яка робить їх більш вразливими до інформаційного та психологічного впливу Кремля. Адже російські медіа-ресурси та соціальні мережі вже давно використовуються РФ для гібридного впливу на свідомість людей з метою маніпулювання їх поглядами, поведінкою та діями.
Щоб не попасти на гачок кремлівської пропаганди закликаємо ретельно перевіряти всю інформацію та постійно підвищувати свій рівень медіаграмотності та інформаційної гігієни!