Підготовка до хресної ходи РПЦвУ 27 липня йде повним ходом

Організатори відкрито декларують мету – репетиція зриву візиту патріарха Варфоломія на 30-річчя Незалежності – і прямим текстом обіцяють заворушення, якщо він-таки приїде.

 

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Медійна обслуга РПЦвУ з числа «православних журналістів» називає своїх православних співгромадян «слугами антихриста». Серед прихожан накачуються настрої проти щеплень (що характерно – РПЦ в Росії примусово вакцинує священиків і ченців).

15 липня в Почаївській Лаврі відбувся З’їзд чернецтва РПЦвУ. Як зазначено на офіційному сайті конфесії, у з’їзді взяли участь намісники (ігумени), настоятельки, представники монастирів і скитів. Серед інших на з’їзді виступив відомий ігумен Андрій Деркач (позначений стрілкою на фото), відкритий агент впливу Росії, який за свої “богословські досягнення” опинився в санкційних списках США.

17 липня в Макіївці сталася сходка військового керівництва підконтрольних Росії бойовиків т.зв. «ДНР» за участю вищого духовенства Донецької єпархії РПЦвУ. В т.ч. були присутні ієрархи з Святогірської Лаври і Маріуполя. Порядок денний все той же – як відзначитися в День хрещення Русі. На згаданому з’їзді в Почаєві єпископ Білогородський Сильвестр, якого в РПЦвУ називають ректором Київської духовної академії і семінарії, а на офіційних ресурсах РПЦ – ректором київських духовних шкіл (іноді – училищ), представив доповідь про ворожу сутність Варфоломія і ролі чернецтва РПЦвУ в «вирішенні ситуації», яка виникла через Варфоломія в світовому православ’ї.

Два тижні тому цей же діяч в ефірі медведчуківського каналу на блакитному оці вимагав, щоб Варфоломій просив дозволу на відвідування Києва… в Москві.

Про стройові огляди різного роду «мирян» я вже писав. Поки що вони тренуються в регіонах.

Я не буду коментувати, який вплив матиме на ситуацію в Україні доправлення до Києва десятків тисяч осіб, які заперечують щеплення, а потім їх розвозка в усі куточки країни.

Але ось це нагнітання на конфесійному ґрунті не повинно залишатися без реакції. В нас же є спеціально навчена Держслужба з питань етнополітики та свободи совісті. Хочеться, щоб вона розвіяла побоювання.

Інакше навіщо?

Олексій Копитько,

експерт з питань національної безпеки України

ДЖЕРЕЛО