Олексій Копитько: Що зараз відбувається в інфополі щодо Донбасу і чого очікувати

Наразі почастішали публікації російських пропагандистів і “незалежних” “журналістів/простих громадян” ОРДЛО в соціальних мережах і підконтрольних ЗМІ про нібито спроби нападу української армії на дітей/вагітних жінок/пенсіонерів (потрібне виберіть самі) самі по собі стають досить тривожним сигналом.

Ці фейки, не особливо кваліфіковано створені, і абсолютно непрофесійно розігнані, швидше за все створюються вже не з метою обдурити російського/проросійськи налаштованого обивателя – сьогодні в подібну нісенітницю може повірити хіба що клінічний ідіот.

А ось самі по собі нові спроби “намалювати образ ворога” говорять багато про що. Що задумали кремлівські пропагандисти і яка мета нових фальшивок? Наводимо публікацію одного з керівників Центру – експерта з питань інформаційної безпеки України – Олексія Копитько.

В Україні щодня помирають від серцево-судинних захворювань десятки людей. Але ми цього не бачимо і не відчуваємо, тому що ЗМІ на цьому не фокусуються. Якщо ж комусь знадобиться викликати масову істерію з цього приводу і почати спекуляції, технологія дуже проста.
Треба просто підсвічувати кожен випадок, підвищуючи рівень тривожності в коментарях/інтерпретаціях.

Через нетривалий час, коли насичення інфополя повідомленнями про загибель людей від серцево-судинних захворювань досягне потрібної концентрації, створюється необхідний фон, на якому можна спекулювати.

Зараз інфополе Росії (в першу чергу) і ОРДЛО насичується повідомленнями про загибель мирних жителів внаслідок нібито дій української армії. Для цих цілей застосовується фокусування на інциденти, які і до цього траплялися, але просто не випиналися. Тепер кожен такий інцидент підсвічується і на нього “натягується” український слід.

Якщо таких інцидентів буде недостатньо, російські окупаційні війська легко їх “організують”. Наприклад, замінувавши безпечні до того маршрути і звинувативши всюдисущі “українські ДРГ”.

Після загибелі хлопчика в с. Олександрівське (ОРДО) інфополе розігріте. У цю ж канву намагалися укласти підрив чоловіка в с. Миколаївка (ОРЛО). Сьогодні от Слов’яносербськ (один неповнолітній загинув, один поранений).

Мережею вже помчала російська пропаганда типу “українська армія перейшла до терору мирного населення”. Хоча українська армія до інцидентів ніякого відношення не має.

Чого очікувати далі – цілком очевидно. Рано чи пізно, КОЛИ В МОСКВІ ВИРІШАТЬ, ЩО ПОРА, жертвою стане житель ОРДЛО, який отримав російський паспорт.

Напевно, власники російських паспортів потрапляли в халепу і раніше, просто це не випиналося. Як тільки акцент буде зроблений на громадянство, це буде означати підвищення ставок і зростання тиску на Україну з УСІХ боків. В першу чергу, з боку глибоко стурбованих європейських партнерів.

“Розп’ятого хлопчика” в якості емоційного накачування вже застосували, будемо чекати “розп’ятого громадянина Росії” як формальний привід.

ДЖЕРЕЛО