Громадянська небезпека, або як відверто нехтуються Конституційні права громадян

Основу безпеки держави складають в першу чергу головні чинники – територіальна цілісність та конституційний лад. Тож, дотримання норм і правил, які закріплені у Конституції – абсолютно логічне продовження теми щодо безпеки держави та її громадян, оскільки одне не існує без іншого.

На своїй сторінці у ФБ Юрій Лисоганич розмістив досить різку критику на адресу однієї з популярних (ще не так давно) партій.

Як пише в своїй статті  журналіст-розслідувач  Тарас Воля, «громадяни не тварини і мають очі та розум»…  В своїх виступах перед пресою та виборцями Олег Ляшко неодноразово повідомляв: “Корова розумніше більшості депутатів…», безперечно маючи на увазі і СВОЇХ депутатів.

Тому мабуть і його підлеглі в Чернігівському осередку партії себе вважають причетними до «стада», яке керується не Конституцією України, вимогами чинного законодавства України, я своїми бажаннями, нехтуючи права та законні інтереси своїх членів партії…

Мова йде про те, що як стверджує автор, порушуються конституційні права громадян, які передбачені ст.36 та положеннями Статуту політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка», передбачені пунктами 3.3, 3.5.11 та 3.10, де засвідчено: «Члени Партії мають право вільно виходити з Партії за власною письмовою заявою», а також «Член Партії має право в будь-який час зупинити або припинити своє членство в Партії шляхом подання заяви до статутного органу Партії, де він перебуває на обліку. Членство в Партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування члена Партії на будь-яких виборних посадах в Партії».

Не цитуючи автора про падіння рейтингу Радикальної партії та скорочення її лав, наведемо твердження, що в Партії Ляшка «почали застосовувати як каже прислів’я «кнут та пряник».

Цитата:

«Саме «кнут», за аналогією керівництва «стадом», на погляд керівника партії та його оточення є самим дієвим, бо крім того що від його застосування «фізично болячи» та морально можна похизуватись та принизити людину, позбавити її Конституційного права та цивільного права бути членом партії та бути обраним до органів влади, спричинити надмірні хвилювання та фізичні страждання».

Яскравим прикладом є факт звернення керівника Чернігівського осередку «Радикальної партії Олега Ляшка» до Менської міської територіальної виборчої комісії Корюківського району Чернігівської області з заявою про неможливість балотуватись кандидатом на виборах 2020 до місцевих органів влади їх колишнього члена партії Геннадія Примакова.

Тарас Воля заявляє, що докази, отримані під час журналістського розслідування, свідчать, що:

  1. Примаков Г.А. ще у липні через соціальні мережі повідомив керівництво партії про свій вихід з партії, а згодом на початку вересня 2020 року подав власноруч написану заяву, яку було 01.09.2020 прийнято, що підтверджується підписом уповноваженої особи осередку партії Кушніренко В.В. Належне підтверджується фото доказом цієї заяви.

  1. Під час розгляду ТВК заяви Радикальної партії, їх представник Амельченко В.В. підтвердив факт отримання заяви про вихід Примакова Г.А. з партії, однак на його погляд цього недостатньо для виходу з партії, хоча положення Статуту партії п.3.5.11 та п.3.10 однозначно визначають порядок залишення її лав. Зазначене підтверджується матеріалами Протоколу №6 засідання міської територіальної виборчої комісії з перших місцевих виборів від 29.09.2020.
  2. Свідок Москальчук М., яку було заслухано на цьому засіданні ТВК, підтвердив факт написання заяви власноруч Примаковим Г.А. та подачі її до керівника осередку, який поставив свій підпис 01.09.2020.
  3. Про «пряники» від «Радикальної партії» свідчить той факт, що незважаючи на наявні докази та правові підстави зазначені у п.3.5.11 та п.3.10, а також Конституційну норму зазначену у ст.36, голова та більшість членів ТВК проголосували за скасування реєстрації кандидата в депутати Менської міської ради на перших виборах депутатів селищних рад, міських голів 25.10.2020 Примакова Г.А.

Чому саме «пряники», а не гроші та інші посули від опонентів діючого голови м. Мена Примакова Г.А., – автор не уточнює, оскільки такого факту він не зафіксував, але здоровий глузд та наявні обставини свідчать про протиправне та протизаконне рішення членів ТВК, які голосували за виключення зі списків Примакова Г.А., нехтуючи вимогами чинного законодавства України та очікуваннями суспільства на життя за законами а не по «поняттям».

«Керуючись своїм громадянським обов’язком, за наявних доказів подано заяву про злочин керівнику прокуратури Чернігівської області з вимогою за наявних протиправних та протизаконних дій членів ТВК та представника «Радикальної партії», відкрити кримінальне провадження за ознаками скоєного злочину посадовими та службовими особами за попередньою змовою групою осіб, що кваліфікується як: самоуправство, службова недбалість та перешкоджання здійсненню виборчого права за наявних ознак корупції.

Журналіст-розслідувач Тарас Воля»

Отже, знову вибори, і знову спроби «передвиборчих ігор» в обхід законів.

Не хочеться вірити, що подібне є однією з тих «радикальних змін», про які свого часу так широко заявлялося…

За словами Тараса Волі: «журналістське розслідування триває».

Макс Максимів