ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 31 липня 2020

З моменту оголошення повного і всеосяжного режиму припинення вогню жоден військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил не загинув і не був поранений внаслідок ворожих обстрілів.

Командування Об’єднаних сил твердо дотримується позиції, що у разі виникнення загрози особовому складу під час ворожого обстрілу, або загрози захоплення території, військовослужбовці Збройних Сил України даватимуть адекватну відповідь діям ворога.

У смугах відповідальності більшості бригад 30 липня обстрілів з боку противника не зафіксовано. Збройні формування Російської Федерації двічі порушили режим припинення вогню – в районах Оріхового і Новотошківського лунали постріли зі стрілецької зброї, при цьому в останньому випадку противник здійснив ще й постріл з підствольного гранатомету. Таким чином ворог намагався спровокувати наших воїнів на відкриття вогню і зафіксувати цей факт. Вогневі провокації були неприцільними, тому наші воїни вогонь у відповідь не відкривали.

Втрат внаслідок ворожих обстрілів у лавах Об’єднаних сил не було.

Водночас, із сумом змушені повідомити про смерть з причини гострої серцево-судинної недостатності старшого сержанта Володимира Перекрестова, 1975 року народження.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким військовослужбовця!

Світла пам’ять!

Обстановка на сьогодні, 31 липня

Від початку поточної доби до опівдня обстрілів з боку збройних формувань Російської Федерації не зафіксовано.

Підрозділи Збройних Сил України та інших складових сил оборони, дотримуючись умов припинення вогню, повністю контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил і продовжують виконувати завдання за призначенням, перебуваючи напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Крім того, військовослужбовці Об’єднаних сил допомагають мешканцям прифронтових населених пунктів у вирішенні нагальних проблем, проводять гуманітарні заходи. Зокрема, організовано та здійснюється стале забезпечення питною водою жителів Водяного та Пісків.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування оперативного угруповання російських окупаційних військ, в умовах запровадженого режиму припинення вогню, проводить ротацію підрозділів у прилеглих до контактної лінії районах.

Водночас у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК працюють комісії 8 армії Південного військового округу ЗС РФ з метою контролю:

  • приймання командних посад новоприбулими кадровими російськими офіцерами;
  • перевірки стану та обліку озброєння і військової техніки внутрішніми комісіями частин і підрозділів;
  • усунення недоліків, виявлених протягом липня ц.р. комісіями міністерства оборони, генерального штабу та Південного військового округу ЗС РФ.

Полковник Максим Праута, прес-центр Міністерства оборони України

Матеріали підготовлені Міністерством оборони України