Ветерану – паперові пільги, «своїм» – землю: Бориспіль – 2

Як вже інформував Центр у минулій публікації, 30.04.2020, під час розгляду пункту 44 питання № 85 порядку денного сімдесят третьої сесії Бориспільської міської ради, депутати не проголосували за питання надання ветерану АТО земельної ділянки за адресою м. Бориспіль, вул. Павловського 11-А. При цьому, наступним голосуванням, що є у відповідному протоколі, вони проголосували за виділення саме цієї ділянки  іншій особі, яка і заяву подала пізніше, і наявних пільг не має…

Те, що учасник бойових дій на Сході України Семенченко Петро Миколайович (посвідчення учасника бойових дій УБД № 613903) ще у січні поточного року вперше звернувся до Бориспільської міської ради щодо виділення йому неприватизованої земельної ділянки, гарантованої державою, та сам особисто її знайшов, перевірив в землевпорядній організації м. Бориспіль на відсутність обмежень щодо відведення її в приватну власність, зробив її графічне зображення та у встановленому порядку подав на розгляд міської ради за встановленою процедурою, як виявилося, значення не мало…

Примітка: учасники бойових дій на Сході України мають право на отримання земельних ділянок, що регламентовано  Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – ст. 12, 13 та 14, а також Земельним кодексом України – ст.118. Це є серед наданих Державою своїм захисникам пільг.

Відповідно до ст. 122, земельні ділянки передає у власність учасникам АТО/ООС відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Коментар Євгена Боженка, депутата Бориспільської міської ради:

«Після публікації, яку я побачив на інтернет-ресурсі Інформаційно-аналітичного центру Національної безпеки України щодо ситуації з ветераном АТО  Семенченком П.М., я особисто перевірив викладені у матеріалі факти. На жаль, все підтвердилося. Мене особисто обурив той факт, що ділянку, яку для себе знайшов справжній учасник АТО, чомусь отримав працівник одного з відділів архітектури  м. Борисполя. І це при тому, що цей працівник архітектури насправді навіть документи подав на місяць пізніше.

Безумовна підтримка справжніх захисників України, територіальної цілісності та конституційного ладу нашої держави – це мій пріоритет, як депутата. Ми знайшли Семенченка П.М. та допомогли йому в пошуку нової вільної ділянки і в оформлені необхідних документів. Наразі, незважаючи на незрозумілий спротив відділу архітектури, готуюся до всебічної підтримки цього питання на наступній сесії міськради м. Бориспіль, яка має відбутися 28 липня.

Закликаю своїх колег та небайдужих громадян залучитися до цієї підтримки».

Додамо лише, що наявність чи відсутність ознак корупційної складової у діях представників виконавчої влади м. Бориспіль, в даному випадку, мають встановити правоохоронці.

Ми ж стежитимемо за розвитком подій, тим більше, що 28 липня, – дата чергової сесії Бориспільської міськради, – вже скоро.

За потреби, для відстоювання законних прав бориспільського ветерана, може бути підготовлене відповідне звернення до Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих захисників України. Такий варіант захисту прав ветеранів АТО озвучив 5 липня поточного року в Одесі президент України Володимир Зеленський.

Але маємо й інші.

ДОВІДКА:

Семенченко П.М., учасник бойових дій, підполковник Державної прикордонної служби України.

Організовував та проводив заняття зі стрільби з стрілкової зброї та озброєння БТР, КУГУАР з особовим складом Лисичанського прикордонного загону. Особисто ніс службу на КПВВ Станиця Луганська та Золоте, регулярно приймав участь у бойових виїздах з патрулювання безпечної зони вздовж лінії розмежування.

В даний час проходить службу на ОКПП “Київ” .

Далі буде.

Андрій Галат, заступник керівника

Інформаційно-аналітичного центру Національної безпеки України