«РУХ100 – СУХОВІЙ»

Громадськість провела масштабні навчання з оборони Києва «РУХ100 – СУХОВІЙ»

27-28 червня 2020 року біля с. Лютіж Вишгородського району Київської області відбулись навчання відповідальних громадян з оборони міста Києва «Рух100 – Суховій».

За легендою навчань, внаслідок загострення ситуації навколо питання постачання води до окупованого Криму, противник стягував сили на білорусько-українському кордоні для їх висування в напрямку Києва. Підрозділи розгорнулися з метою виконання завдань оборони території столиці, а саме: контрдиверсійної боротьби, забезпечення діяльності органів влади, охорони та оборони важливих об’єктів та інших задач.

«Це було круто. Це було корисно. Це було виснажливо, але в той же час досить добре побудована комунікація, організація та взаємодопомога»,– ділиться спогадами учасниця навчань Олександра Деревицька. «Ми стріляли, ховались, атакували, комунікували, планували, помирали і перемагали. Це були до неможливості емоційно насичені вихідні! І ще й корисні фізично та інтелектуально. Я пишаюсь своїми побратимами і посестрами. Я пишаюсь собою. Я надзвичайно задоволена навчаннями!»

Організатором навчань є громадська організація «Український Легіон», яка є співзасновником Руху сприяння територіальній обороні України. В навчаннях також взяли участь спільноти «ARMS», «Рейд», «Рекон» та «Українська Тактика».

«Завдяки тому, що в Легіоні я отримав певні знання та навички, зміг краще виконувати свій громадянський обов’язок на фронті»,– тішиться ветеран російсько-української війни з позивним «Морган».

«Такі навчання – це, в першу чергу, випробування людської витривалості. Для мене це постійна боротьба зі своїм організмом: змушувати його сприймати навантаження, працювати. Виявляється, для цього теж потрібно докладати зусиль», – стверджує легіонер з позивним «Курт.  – Ми маємо навчитися захищати самих себе та свій дім. Від цього обороноздатність нашої держави буде лише зростати. І ми над цим активно працюємо».

Вперше, відколи громадськість проводить подібні навчання, було розгорнуто штаб, який одночасно виконував роль штабу навчань та штабу для обох сторін; в посиленому режимі функціонував медичний пункт. Кожен спробував себе в різних ролях: парамедика, спостерігача, начальника медпункту первинного сортування поранених. Проаналізовано устаткування та процеси у штабі, командирів та підрозділів в рамках медичного забезпечення виконання учбово-бойових завдань.

«Оцінка якості командної роботи медичної ланки: висока! Оцінка якості індивідуальних навичок: теж висока! Резюме: такого навчання з медзабезпечення дій підрозділів ще не було» – підсумовує спостерігач за роботою медпункту, керівник тренінг-центру з першої допомоги “AID BROTHERS” Олексій Кавлак.

Навчання проходили з використанням автомобільної техніки, страйкбольних та піротехнічних засобів. Обов’язковим було дотримання гігієнічних обмежень задля уникнення поширення хвороби COVID-19.

«Ми використовували імітаційні засоби, які дозволяють людині увійти в контакт з умовним противником. Це не «холосте» відпрацювання схем якихось розгортань, пересувань. Тому  учасники здобули необхідний досвід» – розповідає керівник навчань, голова ГО «Український Легіон» Олексій Санніков.

Захід відвідали: керівництво київської бригади територіальної оборони на чолі з комбригом Миколою Білосвітом, екс-комбат 90 батальйону – заступник голови ГО «Товариство сприяння обороні України» Віталій Баранов. Спостерігачі та гості гідно оцінили високий професіоналізм учасників навчань, серед яких були і резервісти підрозділів територіальної оборони ЗС України.

«Під час навчань ми обмінюємось досвідом у питаннях захисту Батьківщини. В силах територіальної оборони мають проходити підготовку та вдосконалювати навички всі громадяни незалежно від віку чи статі. Україна має бути готовою до захисту», – заявив заступник голови ГО «Товариство сприяння обороні України» Віталій Баранов.

  

Громадськість здатна сама організовувати та проводити такі навчання. Варто нагадати, що з 2015 року Рухом100 проведено вже 6 масштабних заходів на території довкола столиці. Під час навчань «Рух100.Тризуб» у 2016 році громадськість працювала у синергії з органами державної та місцевої влади разом з правоохоронцями та військовими, що значно розширило можливості щодо виконання завдань ТрО. А в 2017 році на навчаннях «Рух100.Злива» були присутні представники Генерального Штабу та Командування Сухопутних Військ України.

З огляду на підготовку нового законопроекту про територіальну оборону України, участь громадських організацій, таких як учасники Руху100, в таких заходах стає ще більш актуальною.

Сподіваємось на ухвалення закону та віримо в перемогу України!

Захистимо свій дім – захистимо Україну!

Прес-служба навчань