СПОДІВАННЯ НАРОДУ УКРАЇНИ ЛИШЕ НА НИХ!

Влада своєю безпорадністю, кволістю думки і дії, нас не здивувала!

Як доводить нам побачене, почуте, відчуте і зрозуміле, що страшніше за коронавірус – неспроможність йому протистояти!

У період війни приборкати загрозу, яка може стати загальнодержавною, обмежити поширення епідемії, мінімізувати людські втрати, спроможні лише військові, які вміють мислити стратегічно, розробляти плани дій і ефективно діяти. Роки війни довели спроможність військових, волонтерів до самоорганізації, злагодженості дій і отримання перемоги!

Ю.Вотчер Президент ГО “Мольфар”

Пандемія короновірусу у світі стала індикатором спроможності влади, спроможності системи медицини протидіяти загрозі та викликам, готовність суспільства до цих загроз.

Не обійшла ця можливість і Україну, стала показником спроможностей, проявила всі слабкі місця, а також показала безпорадність, непрофесійність, відсутність навиків діяти у кризових ситуаціях певних керівників, чим підтвердила – призначення мають бути не за принципом відданості, а за принципом професіоналізму.

Украіна мала б швидше реагувати на загрозу коронавірусу, маючи шестирічний досвід війни.

Є рішення загальнодержавного характеру, а є – регіонального.

Зараз, як лакмус проявляються здібності керівників на містах та губернаторів. Це якраз є показником дій регіональних штабів, які не чекаючи рішення Києва, чітко і активно діють, мобілізуючи всі наявні ресурси людськи та інфраструктурні, як об’єднують навколо проблем активне населення громади.

Нажаль, поки війна нас не навчила головному – передбачати, готуватися наперід до будь-яких можливих НС, задіювати всі ресурси наукові та людські для моделювання, навчання і швидко приймати стратегічні рішення.

Україна не встигла розгорнути та вибудувати ефективну систему ТРО, в якій на рівні області передбачено постійно діючий штаб оборони та безпеки. Регіональний штаб мав би заздалегідь опрацювати всі кризи, всі загрози та сценарії, відпрацювати заходи по всіх загрозах, виходячі з ресурсів.

Якби зараз, ми мали територіальну оборону в концепції, яку моя команда опрацювала в минулому році, то змогли б значно ефективніше працювати проти коронавірусу, бо одна з функцій тероборони, яку ми передбачали взаємодію з ДСНС та активну участь в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій .

Законопроект про ТРО готовий, квітень мав бути стартом у залі ВР.

Не добігли до фінішу і з концепцією Громадського сприяння обороні та безпеці, а згідно неї, на рівні регіону, мали б запрацювати Центри Громадського сприяння обороні та безпеці, які у складній ситуації з коронавірусом мали б підставити плече кризовим регіональним штабам професіоналами та об’єднавши громадян навколо себе. Маємо величезну кількість мотивованих людей з чудовим досвідом 2014 -15 – 16 років, але яких держава поки не встигла об‘єднати єдиною силою – територіальної оборони, громадського сприяння…

Не встигла тому, що хтось дуже зацікавлений, щоб Тероборона, Громадське сприяння Обороні та безпеці не були створені, особиста зацікавленість цих дивних людей набагато вища державної…

Незважаючи на всі труднощі, я і моя команда продовжила роботу по опрацюванню законопроєктів та концепцій.

Дякую народним обранцям з Комітету національної безпеки і оборони і розвідки, що підтримали нашу концепцію Тероборони і ми разом вийшли на фінішну пряму по прийняттю закону про територіальну оборону.

Біда сама показала, що це потрібно було створювати ще позавчора. Сподіваюся, що коли запрацює Верховна Рада, наш законопроект буде розглянуто першочергово.

Одне з головних стратегічних завдань – не забути, що окрім коронавірусу, йде війна на Сході і здоров’я військових є один з головних пріоритетів!

Історичний досвід показує, що під час пандемій арміі гинули не від куль, а від бактерій. Сам не раз був на фронті і знаю, що і як треба зробити аби зберегти людей та виконати завдання. Військове керівництво постійно працює відповідно до цих напрямків, але армія без підтримки народу і уряду не зможе бути стовідсотковим щитом безпеки держави.

Шановні волонтери і фронтовики, завдяки Вам ми змогли згуртуватись і вистояти в 14 році, Ви маєте чудовий досвід дій в складних умовах. Ворогів у нас вдосталь, але головних три – Росія, коронавірус і наша байдужість…

Ті штаби, що формуються на місцях можуть бути посилені вашим досвідом і вмінням.

Україна може допомогти тільки сама собі. Гуртуємось знову, тепер на даному етапі боротьби за нашу Незалежність.

Не забудьте про тих, хто є найбільш незахищеним – людей похилого віку. Саме Ви на місцях можете організувати їм допомогу і захист…

Наразі вкрай важливо моніторити і аналізувати дії на всіх рівнях, щоб надалі реорганізувати систему кризового реагування в країні.

Переможемо коронавірус – переможемо агресора і його п‘яту колону, які намагаються повернути час назад і стерти нашу пам‘ять.. Не зможуть , як би вони не намагались…

Захисники Украіни! Гуртуємось і продовжуємо захищати нашу Украіну!

Слава Україні!

Разом до Перемоги!!!

Заступник Секретаря РНБО

Сергій Кривонос

ДЖЕРЕЛО