Давос: українські мости між інноваціями та інвестиціями

Завершено роботу Ювілейного Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія), який у цьому році працював з 21 по 24 січня.

Результати участі України у Форумі можна буде повною мірою оцінити лише згодом. Проте щодо участі у роботі Форуму делегацій від українських ділових кіл – сьогодні можна з упевненістю стверджувати, що результат цієї роботи різко позитивний.

Той сегмент українського бізнесу, який впевнено шукає закордонних партнерів та готовий вже зараз до співпраці на міжнародному рівні, отримав чіткі і недвозначні сигнали про готовність представників світового бізнесу до відкритого діалогу із досить перспективними наслідками.

 

 

 

Зокрема, представники української платформи «Бізнес 100 – Партнерство заради майбутнього», на чолі з співзасновником BUSINESS100 Олексієм Чуєвим та робочої групи – на чолі з Головою правління Асоціації інвесторів і роботодавців України, радником Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України щодо співробітництва з країнами Близького Сходу Сергієм Устіновим, дали високу оцінку переговорам із офіційними особами світових держав, представниками великого бізнесу та керівниками міжнародних організацій, проведеними в рамках роботи Форуму.

Учасники української бізнес-делегації від Асоціації інвесторів і роботодавців України (АІРУ) провели робочу зустріч з Амбасадором відновлюваної енергії у світі – відомою співачкою Русланою Лижичко, за підсумками якої готується подальша деталізація спільних проектів. Ця зустріч стала логічним продовженням візиту української делегації до Абу-Дабі (ОАЕ) у січні поточного року на 10-ї сесії Асамблеї International Renewable Energy Agency (IRENA), де приймали участь також представники АІРУ.

Представники української делегації на чолі з Сергієм Устіновим були присутні на низці важливих зустрічей та заходів, зокрема на відкритті Ukraine House Davos разом із Алексою Чопівською – директором Українського Дому у Давосі, Вікторією Тігіпко – засновницею і керуючим партнером венчурного фонду TA Ventures та Віктором Пінчуком, Фонд якого є одним з його засновників.

 

При цьому, чи не найважливішим заходом в роботі української бізнес-делегації в рамках  роботи Українського Дому в Давосі, було проведення 23 січня о 13:00 у Залі Мерії в Давосі міжнародної презентації технології «Базальт», як одного з найперспективніших проектів Асоціації. У тому числі потенційним міжнародним інвесторам були представлені наймасштабніші партнерські проекти Асоціації: струнний транспорт SkyWay та міжнародний інфраструктурний проект «Високошвидкісні магістралі Китай-Україна-ЄС».

Також представники української бізнес-делегації під час проведення Форуму прийняли участь у робочих зустрічах в Польському Домі та Індійському Домі.

Детальніше про унікальну стратегічну технологію «Базальт», яка представлена сьогодні першим у Європі підприємством – INNOVATION BASALT TECHNOLOGY,

Читайте у статті Дмитра Воронова, співвласника та керівника першої в Європі компанії, яка використовує технологію «Базальт».

Давос 2020 завершено. В активах Асоціації інвесторів і роботодавців України – підготовка до підписання кількох партнерських угод із низкою закордонних бізнес-партнерів.

Економічна міць України є одним з найвагоміших факторів національної безпеки нашої держави. Сьогодні ми бачимо перші кроки з боку Президента та уряду щодо залучення в нашу економіку серйозних інвестицій.

Не стоїть осторонь і український бізнес, проте нам сьогодні насправді не вистачає реальних ефективних кроків з боку керівництва держави щодо підтримки інвестиційних бізнес-програм, міжнародних проектів та ініціатив, де представлений український бізнес та український інтерес.

Лише спільними зусиллями можна побудувати Україну майбутнього.

Сергій Устінов,

радник Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України щодо співробітництва з країнами Близького Сходу, Голова правління Асоціації інвесторів і роботодавців України, 

спеціально для ІАЦ