IRENA – планета для нащадків або технології майбутнього

Світ сьогодні, як ніколи, потребує нашої уваги. Саме ми, мешканці планети Земля, є тим фактором, який може зруйнувати рідну планету вщент, або навпаки, зробити її затишним, справжнім, чистим і здоровим помешканням для прийдешніх поколінь. Для наших дітей.

Політики і бізнесмени, громадські діячі і керівники держав, власники серйозних виробництв і вчені – усі, для кого важлива подальша доля нашої планети об’єднуються сьогодні задля спільного будівництва щасливого і здорового майбутнього. Чи не найвпливовішим на планеті сьогодні є Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії International Renewable Energy Agency (IRENA), яке було засновано ще у 2009 році.

Якщо коротко, IRENA є міжурядовою агенцією, яка підтримує країни світу в їх у переході до використання всіх форм відновлюваної, екологічно безпечної енергії. Відтак, IRENA, що об’єднує сьогодні колосальні людські та матеріальні ресурси, є не лише одним зі світових центрів впливу, а й носієм та провідником передових технологій, які покликані захистити майбутнє нашої планети, а це напряму залежить від енергетичної безпеки.

Зазначимо, що у 2018 році  Україна стала повноправним членом IRENA, а глобальним Амбасадором відновлюваної енергії у світі того ж року проголошено відому українську співачку Руслану Лижичко.

У січні, 2020 року на 10 Асамблеї IRENA в Абу-Дабі (ОАЕ), куди було запрошено понад 1500 делегатів від більш ніж 160 урядів, приватного сектора та громадянського суспільства, була присутня офіційна делегація України на чолі з Міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем.

Ділову частину української сторони на запрошення Посольства України у Об’єднаних Арабських Еміратах було представлено бізнес-делегацією на чолі з Сергієм Устіновим, Головою правління Асоціації інвесторів і роботодавців України, радником Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України щодо співробітництва з країнами Близького Сходу.

Представники Асоціації інвесторів і роботодавців України презентували в Абу-Дабі глобальні перспективи струнного транспорту SkyWay, унікальні екологічні та природозберігаючі технології стратегічного призначення «Базальт», та «Сіркобетон», вдосконалені вітчизняними фахівцями, а також міжнародний інфраструктурний проект «Високошвидкісні магістралі «Китай-Україна-ЄС».

Під час презентації глобальні перспективи запропонованих проектів та технологій здобули високу оцінку присутніх, зокрема офіційних представників Міжнародного агентства з відновлювальної енергетики IRENA, осіб, які доклали зусиль до створення Агентства та інших почесних гостей, серед яких: Стефан Гсангер – Генеральний секретар Всесвітньої асоціації вітроенергетики та Global 100% RE, Девід Вортманн – Член Правління Energy Watch Group та Doreen DWR Eco, Євген Міхальченко – партнер/координатор проектів Міжнародного посла з питань відновлюваної енергії Руслани Лижичко, Марике ван Штаден – представник Executive Committee Global 100% RE та ICLEI & carbonn Center, професор Ейке Вебер – Директор Інституту сонячних енергетичних систем (ISE), Віктор Куртів – Генеральний директор Metropoliya Group, а також Максим Ісип – засновник компанії «Інноваційні Інтелектуальні технології».

 

Інвестицією у майбутнє назвав екологію Президент України Володимир Зеленський.

І з цим важко не погодитись.

Оскільки відновлювальна енергія є екологічною, вона та усі відповідні сучасні технології і проекти мають бути цікавими і для України. «Ми взаємодіємо з країнами та регіонами в усьому світі для сприяння відновлювальним енергетичним проектам та залученню інвестицій», – заявив Генеральний директор IRENA Франческо Ла-Камера у своїй доповіді.

Як наголосив Сергій Устінов на презентації в Абу-Дабі, лише спільними зусиллями на міжнародному рівні можна побудувати Землю майбутнього.

Нагадаємо, що з 10 по 12 січня 2020 року в столиці Об’єднаних Арабських Еміратів Абу-Дабі представниками Асоціації інвесторів і роботодавців України було проведено презентацію низки новітніх технологій та проектів.

На презентації керівник української бізнес-делегації,  Сергій Устінов, представив серед інших партнерські проекти Асоціації:

  • Струнний транспорт SkyWay, заснований та розроблений відомим вченим з Білорусі Анатолієм Юницьким. Зазначимо, що використання технології SkyWay є не просто екологічно безпечним та економічно вигідним транспортним рішенням для більшості міст Близького Сходу та Європи, а й має дійсно глобальні перспективи у світі.

Коментуючи унікальність технології  SkyWay, Сергій Устінов, який є офіційним представником SkyWay в Україні, розповів високим гостям про працюючі експериментальні технопарки SkyWay в Білорусі та ОАЄ, та запропонував присутнім найближчим часом організувати спільну поїздку для особистого ознайомлення.

  • Унікальну екологічну та природозберігаючу технологію стратегічного призначення «Базальт».

Зазначимо, що базальтове волокно є унікальним матеріалом, який практично є екологічно чистим, довгостроковим та ефективним замінником металу. Недарма ж базальтове волокно та композити на його основі фахівці вважають матеріалами майбутнього, а сфера використання – найширша, у тому числі у транспортній чи оборонній галузях.

Відкриття першого у світі сучасного експериментального виробництва виробів з базальту під патронатом Асоціації інвесторів і роботодавців України заплановано у Польщі на квітень-травень 2020 року.

По закінченні презентації керівник підприємства Innovation Basalt Technology – Дмитро Воронов відповів на численні запитання присутніх щодо ефективного практичного застосування технології «базальт», як екологічної технологічної складової.

Радник Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України щодо співробітництва з країнами Близького Сходу, Голова правління Асоціації інвесторів і роботодавців України Сергій Устінов звернув особливу увагу високих гостей на те, що застосування базальту є невід’ємною частиною виробництва елементів видобування відновлюваної енергії в усіх її варіантах – біоенергетиці, геотермальній енергетиці, гідроенергетиці, океанській, сонячній чи вітроенергетиці тощо.

Серед учасників презентації технології «Базальт» були присутні почесні гості – офіційні представники Міжнародного агентства з відновлювальної енергетики IRENA. По завершенню української презентації були проведені переговори та обговорено дорожню карту подальших спільних дій із представниками ділових кіл Європи.

Наразі за підсумками проведених переговорів фахівці Асоціації інвесторів і роботодавців України готують покроковий план для потенційних інвесторів, які виявили бажання долучитися до вищезазначених бізнес-проектів.

«Ми вступаємо в нову еру змін, в якій перетворення енергії буде стимулювати економічне перетворення. Ці зміни в той же час надають чудові можливості, які можуть оживити економіку і вивести людей з бідності, а також віщують часи, коли міжнародне співробітництво буде мати життєво важливе значення, щоб допомогти подолати проблеми, які нас чекатимуть попереду. В цьому відношенні кожен член IRENA вносить свій внесок в роботу Агентства і відіграє роль у перетворенні Асамблеї в джерело знань і дій з трансформації енергії», – заявив Франческо Ла-Камера, Генеральний директор IRENA.

По завершенню 10 Асамблеї IRENA в Абу-Дабі (ОАЕ), куди було запрошено понад 1500 делегатів від більш ніж 160 урядів, приватного сектора та громадянського суспільства, у тому числі представники України, 13 січня 2020 представників української делегації від Асоціації інвесторів і роботодавців України було запрошено в якості почесних гостей на засідання CleanTech Business Club.

Зазначимо, що цей міжнародний клуб, який раніше був відомий під назвою Solar Business Club, є приватним та незалежним лідерським клубом «від людини до людини» (H2H). Клуб є об’єднанням лідерів галузей CleanTech та інших природозберегаючих технологій з лідерами фінансового співтовариства та інвесторами. Тут можна зустріти засновників та топ-менеджерів провідних корпорацій та енергетичних компаній у світі, а також тих лідерів громадської думки, які насправді приймають певні політичні рішення.

Як зазначають організатори Клубу, його керівники покликані передбачати, формувати та проводити трансформацію в усьому світі.

Під час участі у відкритих зустрічах на вищому рівні у CleanTech Business Club, присвячених варіантам спільних стратегій та можливостей інвестування, керівник української бізнес-делегації Сергій Устінов провів низку переговорів з потенціальними закордонними партнерами проектів, представлених попередньо в рамках 10 Асамблеї IRENA.

За підсумками проведених зустрічей і переговорів на вищому рівні в даний час  представники Асоціації інвесторів і роботодавців України приймають участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія), на платформі Ukraine House Davos, який наразі проводиться 20-24 січня 2020 року і є ювілейним.

Як очікується, Україна і світ будуть представлені у Давосі на найвищому рівні.

Андрій Галат,

спеціально для ІАЦ