Національна безпека по-українськи? (оновлено 13.11.2019)

Сьогодні, 11 листопада на ФБ з’явився пост відомого волонтера Юрія Бірюкова щодо одного з кричущих порушень у сфері національної безпеки України.

Мова йдеться про доступ до цілком таємного документу Міністерства оборони України. Мова йде про не що інше, як про “Стратегічний план використання ВСУ”.

Вот суд. В нем судья. И это я сейчас не про Дмитрий Марченко.На Воздухофлотском в здании Генштаба есть особо режимные…

Опубліковано Юрієм Бірюковим Понеділок, 11 листопада 2019 р.

Наводимо текст повністю:

“На Повітрофлотському в будівлі Генштабу є особливо режимні приміщення. І в цих особливо режимних приміщеннях є особливо режимні документи.

Є документ – Стратегічний план використання ВСУ. Я не знаю що там. Здогадуюся. Щось дуже і дуже секретне. Дуже. Тому на документ гриф «Цілком таємно». Дуже і дуже важливий документ.

Сьогодні Печерський районний суд ухвалив дати допуск слідчим ДБР до цього документа.

Печерський суд.
Генеральний штаб.
Державне бюро розслідувань.
Стратегічний план використання ВСУ.

Німа сцена…”

Ми також не знаємо, що саме вказано у цьому документі. Проте так чи інакше, у Збройних Силах будь-якої країни мають бути і є цілком таємні документи.  Із відповідним допуском до них. Із відповідним збереженням режиму секретності. Тим більше – у країни, яка 5 років веде війну на всіх фронтах із грозним та сильним противником.

Чи не є злочинним подібне ставлення до військової таємниці в Україні, якщо факти, викладені у пості Бірюкова, підтвердяться?

P.S. 13 листопада на FACEBOOOK – сторінці Міністерства Оборони України з’явилася офіційна заява МОУ з цього приводу (наводимо текст повністю):

“Повідомляємо, що Генеральний штаб Збройних Сил України опрацював ухвалу Печерського районного суду м. Києва про надання доступу до Стратегічного плану застосування ЗС України.

Ухвалу опрацьовано із суворим дотриманням вимог законодавства України з питань охорони державної таємниці. Допущені до Плану посадові особи, в межах повноважень, надали пояснення та окрему інформацію співробітникам Державного бюро розслідувань, які визначені ухвалою Печерського суду і мають відповідну форму допуску до державної таємниці та зобов’язання щодо її збереження перед державою”.

Команда Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України