Пенсійне забезпечення як елемент громадянської безпеки (ВІДЕО)

В той час, коли в Україні практично в усіх галузях проводятся докорінні системні зміни, не варто забувати і про соціальні потреби громадян. Кожен з нас розуміє, що не всі працюючі у даний час українці, здатні забезпечити свої потреби, коли прийде час для пенсійного забезпечення.

Соціальні гарантії держави для конкретної людини – не остання складова конституційних прав її громадянина, а відтак – хоч і не напряму, проте має пряме відношення до національних інтересів України. І всі ініціативи, які з’являються в цій сфері можна лише вітати. Тим більше, коли вирішенням проблем, пов’язаних із пенсійним забезпеченням українців займаються саме профспілки, які у тому числі опікуються й питанням соціальних гарантій для пенсіонерів – в даному випадку ініціатива йде від Всеукраїнської професійної спілки працівників культури та туризму.

Зазначимо, що сьогодні в Україні на законодавчому рівні  питання пенсійного забезпечення громадян врегульовані наступними Законами України, які вже вступили в силу:

1). 09.07.2003р. №1058 – IV Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

2). 09.07.2003р. № 1057-IV Закон України “Про недержавне пенсійне забезпечення”;

3).07.03. 1996р. №85/96-ВР Закон України “Про страхування”;

4).03.10.2017р. №2148 – VIII Закон України “Про внесення змін до законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”;

5) 2009р. Закон України “Про добровільне страхування”.

Завдяки детальному аналізу працюючої правової бази, який було проведено провідними фахівцями компанії AURA-INVEST, можемо визначити, що існуючі недоліки пенсійної системи можна і потрібно виправляти.

Але чи багато ми знаємо про трирівневий механізм пенсійного забезпечення та пенсійну реформу?

У даний час усі три рівні виглядають наступним чином:

1 рівень:

Солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка ПРАЦЮЄ.

За кожного офіційного працівника в Пенсійний Фонд роботодавець платить 22% (ЄСВ) від зарплати, Фізичні особи підприємці, які працюють за 1-ою, 2-ою, 3-ою групами сплачують 22% ЄСВ від мінімальної зарплати в Україні, це  4 173 грн. *22% = 918,06 грн. При збільшені мінімальної зарплати в Україні ця сума буде збільшуватися;

2 рівень:

Накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка насправді НЕ ПРАЦЮЄ (наразі обговорюються питання щодо її запровадження);

3 рівень:

Система недержавного пенсійного забезпечення – ПРАЦЮЄ з 01.01.2004р.

Сутність її наступна: українські громадяни самостійно накопичують собі недержавні пенсії в банках, НПФ, страхових компаніях життя.

Чи можна реально покращити рівень пенсійного забезпечення?

Які соціальні гарантії може отримати пенсіонер?

Відповідь на ці питання – у фільмі, який ми пропонуємо Вашій увазі: