Російське втручання в президентські вибори в Україні: яку мету ставить Москва

Вчора, у вівторок, 2 квітня, в Києві пройшла презентація «Білої книги спеціальних інформаційних операцій проти України в 2014-2018 роках», складена Міністерством інформаційної політики України. Раніше спікер розвідувального співтовариства InformNapalm Михайло Макарук в ексклюзивному інтерв’ю «ФАКТАМ» розповів, що в Україні небайдужим людям доводиться протистояти інформаційній агресії Росії на чистому ентузіазмі.

Нагадаємо, що Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України також працює на волонтерських засадах…

Заступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін розповів «ФАКТАМ», зокрема, як пропагандистська машина Кремля намагається вплинути на хід і результати нинішніх президентських виборів в нашій країні.

– Головний інформаційний посил, який російська пропаганда намагається донести до аудиторії: вибори в Україні будуть сфальсифіковані, визнавати їх результати не можна, – сказав Дмитро Золотухін. – Тут слід зазначити, що практично всі свої кампанії з дезінформації російський агітпроп проводить у формі свого роду серіалів. Тобто одна й та сама ж брехлива думка або сюжет підносяться аудиторії під різними соусами різними ЗМІ протягом тривалого часу.

Так, фейк про «неправильне» проведення виборів президента України вони почали впроваджувати в свідомість публіки з грудня минулого року. Причому в цій інформаційній атаці взяли участь високопоставлені особи: прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев, лідер ЛДПР Жириновський. Схоже, сам факт того, що у нас призначений другий тур виборів, у росіян викликає сум’яття. У них подібне при нинішній владі практично неможливо.

Якщо Голлівуд називають фабрикою мрій, то російський агітпроп – це фабрика брехні. Москва витрачає на пропаганду колосальні гроші – до трьох мільярдів доларів на рік. Тільки пропагандистське інформаційне агентство Sputnik, розраховане на іноземну аудиторію, отримує на свою діяльність 360 мільйонів доларів на рік.

Ми нарахували близько 30 різних тем антиукраїнської агітації в російських ЗМІ: «злочини» ВСУ на Донбасі; участь в російсько-українській війні солдатів НАТО і навіть ІГІЛ; приналежність Криму Росії; співпраця України з ІГІЛ (вигадки про підготовку на території нашої країни бойовиків Ісламського держави, їх лікування у нас після поранень); «неймовірна бідність» українців; «голод» в Україні; і те, що в наших містах немає опалення і люди постійно мерзнуть…

Наразі розкручується новий серіал: про участь українців у війні в Сирії. Мовляв, якась приватна українська військова організація спрямовує туди інструкторів. Цей фейк нав’язується публіці вже кілька місяців.

Головне, що путінська пропаганда намагається вбити в голови українців, – брехлива ідея про те, що Україна, як незалежна держава, не відбулася. Але люди ж бачать і розуміють, що це брехня. На щастя, вже кілька років можливості ЗМІ держави-агресора впливати на українців стали обмеженими.

ДЖЕРЕЛО