ООС: зведені дані – 28 листопада 2018

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні». 26 листопада Глава держави підписав Указ «Про введення воєнного стану в Україні» і в той же день Верховна Рада ухвалила Закон про його затвердження.

Документом передбачається, що воєнний стан ведено у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

У Законі також міститься норма, що у період воєнного стану часткова мобілізація оголошується Президентом у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і оборони України.

Згідно Указу №393, воєнний стан вводиться на 30 діб, до 26 грудня, у зв’язку із черговим актом збройної агресії з боку РФ, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей.

Відповідний Указ підписаний також у зв’язку з небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності та з метою створення умов для здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Протягом минулої доби на лінії фронту російсько-окупаційні війська суттєво зменшили кількість обстрілів оборонних позицій захисників України

Так, нашими оборонцями – підрозділами Об’єднаних сил загалом протягом 27 листопада зафіксовано 5 прицільних ворожих обстрілів.

Окупанти застосовували переважно піхотне озброєння. Зокрема, з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї російсько-окупаційні війська свідомо порушували режим тиші в районі н.п. Кримське та Новгородське, що на Луганському напрямку, та поблизу Лебединського та Мар’їнки на Донецькому напрямку. Також після 23:30 наші військові в районі Водяного зафіксували декілька розривів ворожих мін калібру 82 мм та обстріли з гранатометів.

Захисники України декілька разів адекватно придушували ворожу активність, застосовуючи чергові вогневі засоби.

За даними розвідки Об’єднаних сил протягом минулої доби одного окупанта російсько-терористичних військ знищено.

Втрат внаслідок бойових дій серед Українських військових немає.

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 28 листопада

З опівночі, станом на 12:00 з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано один ворожий обстріл наших оборонних позицій поблизу н.п. Піски, де ворог застосував гранатомети.

Втрат внаслідок бойових дій від початку поточної доби у складі підрозділів Об’єднаних сил немає.

Інформація Головного управління розвідки міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ посилює психологічний тиск на населення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, у т.ч. шляхом демонстрації воєнної сили.

Зокрема, для запобігання втрати контролю за розвитком суспільно-політичної обстановки у зв’язку із введенням воєнного стану у визначених областях України, окремі з’єднання і частини 1 та 2 АК ЗС РФ приведені до «вищого ступеня бойової готовності». Крім того, протягом попереднього тижня, під приводом навчань з реагування на аварії техногенного характеру, окупанти проводили демонстраційні акції можливостей сил і засобів т.зв. «міністерства надзвичайних ситуацій» і «міністерства оборони ДНР» щодо їх дій у разі загострення обстановки.

В обох випадках, з метою чергових нав’язувань суспільству антиукраїнських настроїв та виправдання російської агресії проти України, противником було використано типовий російський сценарій поширення неправдивої та викривленої інформації про загрозу здійснення Об’єднаними силами диверсій у місцях зберігання хімічних та отруйних речовин.

Обстановка в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії на території Донецької та Луганської областей є контрольованою нашими Українськими героями.

Відповідно до плану проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України, поза межами України на 2018 рік, один із підрозділів оперативного командування «Захід» братиме участь у багатонаціональних навчаннях Combined Resolve XI, на території Федеративної Республіки Німеччина

Ціль цих навчань одна – подальше набуття сумісності та спроможностей Збройних Сил України діяти за стандартами армій країн-членів НАТО.

Участь України в міжнародних навчаннях такого рівня доводить, що Збройні Сили України рухаються до стандартів колективної безпеки. Важливо, що й представники армій країн-членів Північноатлантичного альянсу на таких навчаннях навчаються в Українських військових. Варто сказати, що у нашого підрозділу, що братиме участь у Combined Resolve XI є реальний бойовий досвід здобутий у ході виконання бойових завдань із стримування та відсічі російської збройної агресії на сході нашої держави.

Шановні Українці!

Звертаємо Вашу увагу, що Російська Федерація у традиційній для себе манері продовжує підвищувати градус ненависті до всього Українського, у зв’язку з чим помітно збільшилася кількість російських фейків та вкидів в інформаційному просторі на військову тематику, зокрема, у соціальних мережах та стрічках новин деяких засобів масової інформації.

Мета цих фейкових повідомлень виготовлених спецслужбами Російської Федерації та контрольованою ними «фабрикою тролей» цілком зрозуміла – посіяти панічні настрої серед Українців у зв’язку із оголошенням воєнного стану у визначених областях нашої держави.

Зокрема, у деяких ЗМІ та стрічках соцмереж з’являються неіснуючі та відверто абсурдні за своїм змістом нібито «накази, директиви та розпорядження» від керівництва Міністерства оборони України. Однією з цих нісенітниць є нібито «наказ Міністра оборони України» щодо компенсації нестачі автомобільного транспорту у Збройних Силах за рахунок авто на іноземній реєстрації, власники яких не розмитнили свій автотранспорт.

Міністерство оборони України офіційно повідомляє, що усі ці нібито «офіційні документи» та «накази», які начебто мають підписи військового керівництва Міноборони та Збройних Сил України не існують та є черговими фейками.

Також Російська Федерація вдається до інших провокаційних інформаційних дій в окремих районах вздовж державного кордону України

Як повідомлялося, 27 листопада, жителям Путивлівського району Сумської області, що територіально межує з державним кордоном з Російською Федерацією, від імені Міністерства оборони України надходили SMS-повідомлення з пропозицією прибути до найближчої військової частини. Подібні SMS зафіксовано й в інших областях.

Міністерство оборони України повідомляє, що не має жодного відношення до розсилання подібних повідомлень та й ніколи Збройні Сили України не вдавалися до подібних заходів інформування громадян. Натомість є чимало прикладів розсилки спам-повідомлень російсько-окупаційними військами та незаконними збройними формуваннями, що підтримуються Росією на території Донецької та Луганської областей. Тому ця тактика окупанта-агресора вже відома.

Даний російський інформаційний вплив на громадян України є ніщо іншим як черговими проявами «гібридної» агресії Росії проти нашої держави.

Міноборони України закликає співгромадян не вестися на провокації спецслужб Російської Федерації, перевіряти новини та довіряти лише інформації з офіційних джерел.

Сьогодні, 28 листопада о 15:30 у прес-центрі Міністерства оборони України відбудеться брифінг на тему: «Робота оборонного відомства щодо запровадження та забезпечення виконання заходів правового режиму воєнного стану»

У заході візьме участь перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

Он-лайн трансляція брифінгу запланована на 15:30 на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України та YouTube-каналі «Військове телебачення України».

Слава нашим мужнім захисникам!

Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України