ООС: зведені дані – 22 листопада 2018

Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська продовжували прицільні обстріли позицій підрозділів Об’єднаних сил.

Загалом протягом минулої доби російсько-окупаційні війська 11 разів вели прицільні обстріли наших позицій.

Захисники України 9 разів застосовували у відповідь штатне піхотне озброєння та адекватно придушували ворожу активність.

За даними розвідки Об’єднаних сил протягом минулої доби одного бойовика російсько-окупаційних військ знищено.

Внаслідок бойових дій, протягом минулої доби один Український військовий отримав поранення. Наразі наш захисник отримує необхідну кваліфіковану допомогу у медичній установі. Стан здоров’я – задовільний.

Луганський напрямок

Ворог 5 разів порушував режим тиші з гранатометів та іншого піхотного озброєння.

Непоодиноке відкриття противником вогню із цих видів зброї зафіксовано в районі н.п. Кримське, Новозванівка та Новолуганське.

Захисники України щоразу придушували ворожу активність, адекватно застосовуючи чергові вогневі засоби.

Донецький напрямок

Нашими оборонцями зафіксовано 6 прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.

Тут ворог також переважно застосовував гранатомети та піхотне озброєння. Обстріли зафіксовано поблизу н.п. Красногорівка, Славне, Павлопіль, Широкине, в районі шахта Бутівка. Окрім цього, захисники Гнутового зафіксували після 19:20 розриви близько 10 ворожих мін калібру 82 мм.

У переважній більшості випадків підрозділи Об’єднаних сил адекватно застосовували у відповідь штатне піхотне озброєння.

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 22 листопада

З опівночі, станом на 12:00 з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано одне порушення режиму тиші.

Поблизу хутора Вільний окупанти застосували піхотне озброєння та вели обстріл з БМП.

Обстановка в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії на території Донецької та Луганської областей є контрольованою підрозділами Об’єднаних сил.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ підвищило рівень вимог до кандидатів на командні посади у складі окупаційних з’єднань і частин 1 та 2 АК ЗС РФ.

Зокрема, на офіцерські посади від командира роти і вище призначатимуться тільки кадрові російські військовослужбовці і, як виняток особи, призвані з числа місцевих мешканців, які мають особливі заслуги і пройшли підготовку на території РФ. Крім того, призупинено на невизначений термін призов до російських окупаційних військ офіцерів, які були звільнені за власним бажанням або з інших причин, незалежно від їх колишніх посад і «військових звань».

У такий спосіб російське командування намагається підвищити для кадрових офіцерів ЗС РФ можливості кар’єрного росту і привабливість проходження військової служби у складі окупаційних військ, та водночас не допустити звільнення командного складу, призваного з числа місцевого населення.

Зазначене пов’язано зі зростанням невдоволення серед кадрових російських військовослужбовців, які масово відмовляються від проходження служби на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей і надають перевагу офіційному статусу відрядження у складі оперативного угруповання російських військ на території Сирії.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил перебуває під контролем захисників України, які перебувають напоготові до будь-якого розвитку подій.

 

Слава захисникам України! Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України