ООС: зведені дані – 26 вересня 2018

Протягом минулої доби в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії на території Донецької та Луганської областей російсько-окупаційні війська продовжували свідомо порушувати режим тиші. Ворог застосовував в бік оборонних позицій захисників України гранатомети різних типів та інше піхотне озброєння.

Загалом протягом минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 24 прицільних обстріли позицій підрозділів Об’єднаних сил.

Захисники України декілька разів примушували ворога до дотримання режиму тиші, застосовуючи у відповідь штатне піхотне озброєння.

Протягом минулої доби п’ятеро наших військових отримали поранення різних ступенів внаслідок бойових дій. Наразі усі захисники отримують необхідну лікарсько-сестринську допомогу у військових мобільних госпіталях.

Луганський напрямок

Зафіксовано 11 непоодиноких ворожих провокацій поблизу Кримського, Зайцевого, Золотого, Новолуганського та Катеринівки.

Окрім цього, вчора, близько 20:00 зафіксовано ворожий обстріл наших позицій поблизу Станиці Луганської. З метою чергового зриву попередніх домовленостей щодо розведення сил та засобів сторін на цій ділянці окупанти застосували стрілецьку зброю в бік підрозділів Об’єднаних сил.

Донецький напрямок

Противник 13 разів прицільно застосовував піхотне озброєння в бік наших оборонних позицій поблизу н.п. Водяне, Широкине, Піски, Гнутове, Лебединське, Тарамчук, Широкине. При цьому оборонці Гнутового ввечері зафіксували розриви 6 ворожих мін калібру 82 мм.

Ситуація на лінії фронту сьогодні, 26 вересня

З початку цієї доби станом на 11:00 зафіксовано 2 прицільних ворожих обстріли.

Бойові дії із застосуванням гранатометів та стрілецької зброї відбувалися вночі протягом майже двох годин в районі Кримського.

З 09:30 російсько-окупаційні війська вели обстріл з озброєння БМП та стрілецької зброї поблизу Лебединського.

З початку поточної доби втрат внаслідок бойових дій серед захисників України немає.

Обстановка на лінії фронту є контрольованою нашими військовослужбовцями зі складу Об’єднаних сил.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ застосовує методи психологічного впливу проти військовослужбовців своїх передових підрозділів. Зокрема, залякує особовий склад дезінформацією про близький наступ Об’єднаних сил, нав’язливо доводить пропагандистські фейкові повідомлення про підступність і жорстокість українських розвідувально-диверсійних груп, які нібито спеціально стежать за передовими позиціями з метою викрадення або знищення тих, які втратили пильність. Разом з цим, серед т.зв. військовослужбовців противника, призваних з числа місцевого населення, зростає переконаність, що справжньою метою поширення російськими офіцерами цієї неправдивої і жахливої інформації є приховане підбурення особового складу передових підрозділів до більш інтенсивних обстрілів позицій Об’єднаних сил. У такий спосіб російське окупаційне командування намагається уникнути відповідальності за обстріли українських підрозділів і перекласти вину безпосередньо на сержантський і рядовий склад.

При цьому, зі збільшенням тривалості темної пори доби загострилися проблеми з психікою серед більшості російських військовослужбовців, що обумовило зростання кількості випадків відкриття ними т.зв. “дружнього вогню”. За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, особовий склад одного з передових підрозділів противника без попередження відкрив вогонь по групі російських військовослужбовців, які ввечері виходили з району заготівлі дров. У результаті один військовослужбовець загинув, трьох важко поранено. Командування російських окупаційних військ приховує причину цієї події та намагається використати її для звинувачення Об’єднаних сил у нібито провокаційних обстрілах.

«Козацька Воля – 2018»

В рамках стратегічних командно-штабних навчань з органами військового управління та практичними діями військ «Козацька Воля – 2018», підрозділи однієї із десантно-штурмових бригад відпрацювали навчально-бойові завдання в гірській місцевості.

Хід проведення практичних дій підрозділів українського десанту особисто контролювали керівник навчань – начальник Генерального Штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко та командувач Десантно-штурмових військ генерал-лейтенант Михайло Забродський.

Під прикриттям ударних вертольотів Мі-24, посеред складної місцевості Карпатських гір на кількох вертольотах десантно-штурмові загони здійснили висадку посадочним способом (по штурмовому та за допомогою спеціального обладнання). Після цього штурмові загони вийшли до вказаного району, взявши під контроль панівні висоти та рубежі. Згодом, для підсилення десанту підійшла бронегрупа з артилерією.

До речі, такі навчально-бойові завдання проходили в кількох районах Західної України, причому одночасно. Свою майстерність, злагодженість та уміння діяти на незнайомій місцевості продемонстрували не лише Десантно-штурмові війська, а й підрозділи армійської авіації Сухопутних військ.

Генерал-лейтенант Михайло Забродський відмітив чіткі та злагоджені дії учасників, які показали хорошу роботу та високі результати.

Відзначимо, що стратегічні командно-штабні навчання «Козацька Воля – 2018» тривають з 25 по 29 вересня. Практичні дії з десантуванням та виконанням іншими навчально-бойовими завданнями проходитимуть в ці дні у багатьох регіонах України.

 

Слава Українським воїнам! Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України