ООС: зведені дані – 13 вересня 2018

Протягом минулої доби в районі проведення операції Об’єднаних сил російсько-окупаційні війська дещо збільшили кількість обстрілів в бік оборонних позицій захисників України.

Загалом 12 вересня в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях Українськими військовослужбовцями зафіксовано 38 прицільних ворожих обстрілів.

Луганський напрямок

Російсько-окупаційні війська 17 разів прицільно застосовували по підрозділам Об’єднаних сил гранатомети різних типів, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю, вели вогонь з озброєння БМП. Ворог порушував режим тиші поблизу н.п. Новолуганське, Світлодарськ, тричі – в районі Новотошківського, чотири рази – поблизу Золотого, та сім разів під ворожим вогнем перебували оборонці Кримського.

Окрім цього, вчора, після 07:10 поблизу Станиці Луганської зафіксовано обстріл наших позицій з боку російсько-окупаційних військ, з метою чергового зриву попередніх домовленостей щодо розведення сил та засобів сторін на цій ділянці. Ворог вів обстріл з гранатометів та стрілецької зброї.

Ввечері, після 22:00 наші захисники Світлодарська зафіксували декілька розривів ворожих мін калібру 82 мм.

Декілька разів підрозділи Об’єднаних сил адекватно придушували ворожу вогневу активність зі штатного піхотного озброєння, з метою збереження життя та здоров’я особового складу.

Донецький напрямок

З боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 21 провокаційний обстріл позицій підрозділів Об’єднаних сил.

Гранатомети різних типів та інше піхотне озброєння окупанти застосовували поблизу н.п. Водяне, Чермалик, Красногорівка, Широкине, Новотроїцьке, Старогнатівка, Березове, тричі в районі Лебединського та Павлопіля, та шість разів ворог прицільно вів обстріли по оборонцях Гнутового.

Окрім цього, застосування окупантами мінометів калібру 82 мм декілька разів фіксували захисники Чермалика та Лебединського.

В ході бойових дій двоє наших військовослужбовців отримали поранення. Наразі нашим героям надається уся необхідна кваліфікована медична допомога у військовому мобільному госпіталі.

Обстановка станом на сьогодні, 13 вересня

З початку цієї доби станом на 12:00, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано вже 13 прицільних обстрілів.

Гранатомети різних типів, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю ворог застосовував в районі н.п. Березове, Водяне, Чермалик, Старогнатівка, Широкине, Гнутове.

Декілька мін калібру 82 мм окупанти випустили по оборонних позиціях Об’єднаних сил поблизу н.п. Водяне та Чермалик. Також ворог випустив зранку близько 10 мін калібру 120 мм по наших захисниках Кримського, та знову ж Чермалика. Нагадаємо, що калібр 120 мм заборонений до застосування Мінськими угодами.

Захисники України декілька разів відкривали адекватний вогонь у відповідь та придушували ворожі вогневі засоби.

З початку цієї доби внаслідок бойових дій один наш захисник отримав поранення. Його доставлено до військового мобільного госпіталя та надається уся необхідна медична допомога.

Обстановка в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях є контрольованою підрозділами Об’єднаних сил.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське воєнно-політичне керівництво збільшує кількість військ (сил) ЗС РФ неподалік кордонів з Україною. Зокрема, під виглядом участі у маневрах «Восток-2018» у райони зосередження вздовж українського кордону зі східних регіонів Росії переміщено окремі військові частини на штатній техніці, у т.ч. артилерійські підрозділи, які мають на озброєнні РСЗВ  «Ураган».

Водночас у зазначених районах розгорнуто військові польові табори, на базі яких формуються спеціальні загони для забезпечення прихованої ротації та посилення передових позицій з’єднань і частин 1 та 2 АК ЗС РФ. За повідомленням Головного управління розвідки Міноборони України, частина загонів т.зв. “новобранців” комплектується виключно представниками Дагестану і Чечні. Водночас там формуються і т.зв. «казачі загони», частина з яких вже прибула у підпорядкування 1 АК окупантів.

Крім того, під виглядом маневрів командування ЗС РФ здійснює транспортування до кордону з Україною нових партій озброєння, інженерного обладнання та іншого майна для прихованої передачі до частин і підрозділів 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ.

У 2018 році до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України прийнято понад 3500 осіб

Зазначимо, що військова освіта є складовою загальнодержавної системи освіти в Україні, та включає понад 150 спеціалізацій і 70 спеціальностей.

Вступні випробування проводилися у два етапи. Окрім цього, збільшено вікові обмеження для вступників. Кандидати на навчання можуть вступати у військові навчальні заклади з 17 до 30 років. Другий етап дозволив вступити на навчання військовослужбовцям військової служби за контрактом, зокрема тим, хто не встиг подати документи вчасно, оскільки виконував бойові завдання із захисту України в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії. При цьому, контрактники, особливо ті, хто має бойовий досвід, є найбільш мотивованою категорією вступників до військових вишів.

Загалом, понад 30 відсотків осіб, які прийняті на навчання, є військовослужбовцями строкової служби та військової служби за контрактом. Близько 25 відсотків — випускники військових ліцеїв, а понад 10 відсотків від загальної чисельності вступників — це діти-сироти, діти з сімей загиблих військовослужбовців та з сімей військовослужбовців, які брали участь в Антитерористичній операції на сході країни.

Найбільш популярними спеціальностями військової освіти стабільно залишаються розвідка, спецназ та морська піхота. Цього року набір до вищих військових навчальних закладів за цими «бойовими» професіями був найбільшим за останні роки.

З метою вшанування наших захисників продовжується нагородження державними нагородами та заохочувальними відзнаками Міноборони кращих військовослужбовців ЗС України

За інформацією Департаменту кадрової політики Міноборони України, з початку 2018 року, станом на 12 вересня, заохочувальними відомчими відзнаками нагороджено понад 6300 військовослужбовців та працівників ЗС України.

З початку відсічі та стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях, державними нагородами України нагороджено понад 113 тисяч та заохочувальними відзнаками Міноборони України – понад 57 тисяч військовослужбовців та працівників ЗС України.

Окрім цього, за інформацією Департаменту кадрової політики оборонного відомства, станом на 12 вересня 2018 року статус учасника бойових дій отримали понад 240 тисяч 500 військовослужбовців та працівників ЗС України.

 

Слава захисникам України! Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України