ООС: зведені дані – 17 травня 2018

Протягом минулої доби на лінії фронту зафіксовано загострення ситуації з боку бойовиків російсько-окупаційних військ. Ймовірно, зважаючи на успішні дії підрозділів Об’єднаних сил із оборони України на лінії розмежування, ватажки окупаційних адміністрацій РФ бажають довести свою відданість російським кураторам та т.зв. «ідеям руського миру». Кількість ворожих обстрілів суттєво зросла. Всупереч Мінським угодам російсько-окупаційні війська застосовували по нашим оборонним позиціям РСЗВ БМ-21 «Град», артилерію та міномети.

Загалом протягом минулої доби, 16 травня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 66 прицільних обстрілів оборонних позицій підрозділів Об’єднаних сил. Бойовики окупаційних адміністрацій РФ випустили по нашим захисникам 10 снарядів з РСЗВ БМ-21 «Град», здійснили близько 30 пострілів з артилерії калібру 122 мм, випустили понад 170 мін з мінометів калібру 120 мм та близько 150 мін з мінометів калібру 82 мм.

Підрозділи Об’єднаних сил були готові до активізації російсько-окупаційних військ та вели активну оборону. З метою збереження життя та здоров’я особового складу, наші захисники понад 20 разів відкривали адекватний вогонь у відповідь, застосовуючи штатне піхотне озброєння: гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

Із сумом повідомляємо, що російська збройна агресія проти України забрала життя двох Українських героїв. Під час бойових дій протягом минулої доби загинули двоє наших військовослужбовців 1977 та 1998 р.н.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблих військовослужбовців, а також їх бойовим товаришам, з якими наші герої обороняли Україну від російської збройної агресії. Вічна пам’ять нашим воїнам.

Внаслідок ворожих обстрілів отримали поранення четверо наших захисників. Їх оперативно евакуйовано до медичних закладів, де надається кваліфікована лікарсько-сестринська допомога. Стан здоров’я двох наших захисників – середньої важкості, ще двох військових – задовільне.

Луганський напрямок

Протягом 16 травня зафіксовано 25 прицільних ворожих обстрілів.

Вчора, з 05:00 ранку, та вночі, після 23:00 бойовики окупаційних адміністрацій РФ тричі відкривали вогонь по наших позиціях в районі Станиці Луганської. З окупованої гори Князя Ігоря ворог вів провокаційний обстріл по українським військовим з підствольних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. За повідомленням Української сторони СЦКК, на 22 травня в районі Станції Луганської планувалося розведення сил і засобів сторін, за умови дотримання режиму тиші на дій ділянці. Проте воно постійно відкладається з-за активізації російсько-окупаційних військ.

Ворог продовжує свідомо застосовувати по оборонних позиціях підрозділів Об’єднаних сил заборонене Мінськими угодами озброєння.

З близько 19:00 до опівночі окупанти вели тривалий прицільний вогонь по оборонцям Луганського. Противник здійснив 13 пострілів з артилерії калібру 122 мм, випустив близько 90 мін з мінометів калібру 82 мм, застосовував озброєння БМП та великокаліберні кулемети. Наші захисники відкривали адекватний вогонь у відповідь зі штатної стрілецької зброї.

Ворожі обстріли з мінометів калібрів 120 та 82 мм по оборонних позиціях Українських захисників також зафіксовано в районі н.п. Світлодарськ, Новолуганське, Майорськ, Троїцьке, Залізне, та 7 разів поблизу Луганського.

Ворожі вогневі провокації з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів спостерігалися в районі н.п. Зайцеве, Новолуганське, Новотошківське, та 4 рази поблизу Новозванівки. Озброєння БМП противник застосовував по захисниках Кримського, Новолуганського та Луганського.

Ввечері по оборонцях Новозванівки та вночі поблизу Новгородського вели вогонь ворожі снайпери.

Донецький напрямок

Протягом минулої доби зафіксовано 41 ворожий прицільний обстріл.

Ввечері, з боку окупованого села Яковлівка, Ясинуватського району, ворог вів обстріл захисників Авдіївки. Тут противник випустив 10 снарядів з РСЗВ БМ-21 «Град», та випустив понад 10 мін з міномету калібру 120 мм, вів вогонь зі стрілецької зброї.

Востаннє бойовики окупаційних адміністрацій РФ застосовували по наших оборонних позиціях РСЗВ БМ-21 «Град» 20 квітня ц.р. поблизу н.п. Лебединське. Тоді російські окупанти випустили по Українським захисникам 40 реактивних снарядів.

Також минулої доби з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано використання артилерії калібру 122 мм. Противник здійснив по декілька артилерійських пострілів по наших захисниках н.п. Водяне, Миколаївка та Богданівка.

Окрім цього, із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм, а також мінометів 82-го калібру бойовики російсько-окупаційних військ неодноразово вели обстріли наших оборонних позицій в районі Опитного, Водяного, Лебединського, Авдіївки.

По оборонцям Опитного та Авдіївки зафіксовано ведення провокаційних ворожих обстрілів із зенітної установки ЗУ-23-2.

Неодноразово вогневі провокації в бік наших захисників ворог вів з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Під ворожими обстрілами опинилися наші захисники н.п. Опитне, Водяне, Гнутове, Новогнатівка, Авдіївка, Лебединське, Невельське, Мар’їнка, Миколаївка, Павлопіль, Піски, Верхньоторецьке, Піщевик, Красногорівка та Кам’янка.

Ситуація на лінії зіткнення сьогодні, 17 травня

З опівночі, станом на 11:00 вже зафіксовано 27 прицільних ворожих обстрілів з боку російсько-окупаційних військ, у тому числі, з артилерії та мінометів.

На Донецькому напрямку, одразу з опівночі ворог тричі застосовував міномети калібрів 120 мм по захисниках Троїцького. Загалом протягом ночі наші військові нарахували тут близько 20 мінометних розривів.

З 05:30, протягом години, ворог здійснив 40 пострілів з артилерії калібру 122 мм по оборонцях Новолуганського, та вів вогонь з озброєння БМП та великокаліберних кулеметів.

Також окупанти здійснили понад 10 пострілів з артилерії калібру 122 мм поблизу Зайцевого.

Міномети калібрів 120 мм російсько-окупаційні війська також застосовували по наших захисниках Залізного, та двічі в районі Новолуганського.

На Луганському напрямку артилерію калібру 122 мм ворог застосовував зранку по оборонним позиціям Об’єднаних сил в районі н.п. Гнутове, та двічі – поблизу Водяного. Також по захисниках Водяного противник випустив понад 20 мін з мінометів калібрів 120 мм.

Ворожі вогневі провокації з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї спостерігалися нашими захисниками на лінії розмежування в районі н.п. Новотошківське, Невельське, Широкине, Гнутове, Новолуганське, Опитне, Лебединське, 4 рази поблизу Водяного, та п’ять разів в районі Новозванівки.

Загалом з опівночі, станом на 11:00 сьогодні, 17 травня, бойовики окупаційних адміністрацій РФ здійснили по нашим захисникам близько 70 пострілів з артилерії калібру 122 мм, та випустили понад 70 мін з мінометів калібру 120 мм.

Підрозділи Об’єднаних сил ведуть активну оборону та 11 разів відкривали вогонь у відповідь з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Станом на 11:00 поранених підчас бойових дій Українських військовослужбовців немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російські окупаційні адміністрації посилюють заходи контролю за переміщенням мешканців тимчасово окупованих територій сходу України з метою недопущення їх масового виїзду на територію РФ та відтоку мобілізаційного ресурсу. Переважно це стосується осіб призовного віку та тих, хто брав участь у бойових діях у складі російських окупаційних військ.

Так, в Ростовській області РФ впродовж квітня-травня 2018 року здійснюються заходи з інженерного обладнання кордону з Україною на пунктах пропуску, та посилення, а в окремих місцях поновлення, дротових загороджень. На теперішній час, у районі пунктів пропуску «Довжанськ», «Вознесенівка» та «Гуково» силами підрозділів інженерних військ РФ ведуться фортифікаційні роботи з обладнання оборонних позицій (окопів, бліндажів). Для виконання робіт залучається важка інженерна техніка.

Зазначені заходи російського керівництва викликані загрозою масового неконтрольованого переміщення на територію Росії колишніх найманців і військових злочинців, що ускладнить криміногенну обстановку та посилить соціальну напруженість у прикордонних з Україною російських регіонах.

Під час інспектування будівництва об’єктів інфраструктури у військовому містечку Дачне-2, що на Одещині, заступник Міністра оборони України генерал-майор Олег Шевчук повідомив, що до кінця 2018 року в Одеській області завершиться будівництво сучасної військової бази для морської піхоти

На виконання рішення Президента України у Збройних Силах України реалізується концепція будівництва сучасних багатофункціональних військових баз для забезпечення потреб особового складу відповідно до стандартів країн-членів НАТО.

Зараз у цьому військовому містечку Одеської області триває масштабне капітальне будівництво експериментальної військової бази. Зокрема, зводяться три казарми для особового складу, чотири гуртожитки поліпшеного типу планування для військовослужбовців служби за контрактом, їдальня на 500 місць, яка буде обладнана відповідно до вимог нової системи харчування, також триває зведення сучасного фізкультурно-оздоровчого комплексу, інших об’єктів для комфортного сучасного розміщення особового складу.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України