ООС: зведені дані – 14 травня 2018

Обстановка на лінії зіткнення минулої доби залишалася напруженою, але контрольованою підрозділами Об’єднаних сил. Інтенсивні бойові дії тривали по всій лінії розмежування, противник не знижує активність вогневих провокацій. Російсько-окупаційні війська продовжують  обстрілювати наші оборонні позиції, зокрема, із застосуванням забороненої Мінськими домовленостями ствольної артилерії. Підрозділи Об’єднаних сил ведуть активну оборону та дають адекватну відповідь.

У Станиці Луганській бойовики російсько-окупаційних військ вкотре зірвали розведення сил і засобів сторін.

Загалом усі 63 ворожих обстріли, що були зафіксовані на лінії зіткнення минулої доби, визначені як прицільні.

З метою збереження життя та здоров’я особового складу, а також знищення активних вогневих засобів противника,  військовослужбовці Збройних Сил України 30 разів відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи виключно дозволену Мінськими домовленостями зброю.

Минулої доби двоє наших захисників були поранені внаслідок ворожих обстрілів. Стан здоров’я військовослужбовців оцінюється як задовільний.

Луганський напрямок

Минулої доби зафіксовано 30 обстрілів з боку противника. Найбільше загострення спостерігалося в районі Світлодарська, Кримського та Троїцького.

На світанку минулої доби в районі населеного пункту Світлодарськ противник обстріляв наші позицій з артилерійських систем калібру 122 мм.

Вогонь з мінометів калібру 120 та 82 мм ворог вів по нашим опорним пунктам в районах Залізного, Зайцевого, Кримського, Луганського, Новгородського, Новолуганського, Світлодарська, Травневого та Троїцького. Противник також активно застосовував гранатомети та стрілецьку зброю різних типів і калібрів, а також БМП.

Загалом, у бік наших військових було випущено            5 артилерійських снарядів та понад 220 мінометних мін різних калібрів.

Донецький напрямок

Тут зафіксовано 33 ворожих обстріли, переважно зі стрілецької зброї,  великокаліберних кулеметів та гранатометів різних типів. Вогневі зіткнення відбулися в районах населених пунктів Авдіївка, Водяне, Верхньоторецьке, Гнутове, Кам’янка, Красногорівка, Мар’їнка, Павлопіль,  Талаківка, Тарамчук, Широкине та шахта Бутівка.

Поряд з цим, у районі Верхньоторецького  противник двічі застосовував міномети калібру 82 мм. У бік наших військових було випущено 20 мін.

Повідомлення Української сторони Спільного центру контролю та координації (СЦКК)

Застосування бойовиками вчора, після 20:00, великокаліберних кулеметів по позиціях Збройних Сил України у районі Станиці Луганської, призвело до чергового зриву розведення сил і засобів сторін на цій ділянці. Дане розведення було попередньо  заплановане на 15 травня.

Обстріл військовослужбовців ЗС України бойовики російсько-окупаційних військ здійснювали з гори Князь Ігор, що на тимчасово непідконтрольній території Урядові України.

Про зазначене українська сторона СЦКК поінформувала СММ ОБСЄ.

Українська сторона черговий раз зазначає, що підрозділи Об’єднаних сил готові до відведення своїх сил і засобів у дзеркальному варіанті на ділянці розведення в районі Станиці Луганської, але лише за умови неухильного виконання вимог Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил і засобів на лінії розмежування.

Поточна ситуації сьогодні, 14 травня, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях станом на 11:00

З опівночі в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 13 прицільних обстрілів наших опорних пунктів. З мінометів калібру 120 мм противник двічі обстріляв наші позиції в районі населеного пункту Зайцеве та один раз – в районі Залізного. Під вогнем мінометів калібру 82 мм також опинилися наші опорні пункти в районі Золотого та Пісків.

Загалом у бік наших військових було випущено близько 50 мін різних калібрів.

Вогневі провокації противника зі стрілецької зброї різних калібрів, гранатометів та БМП  також відбулися в районі Зайцевого, Катеринівки та Новозванівки на Луганському, а також в районах Водяного, Гнутового, Пісків та Піщевика на Донецькому напрямку.

Підрозділи Об’єднаних сил вели активну оборону. У 6 випадках наші військові відкривали адекватний вогонь  у відповідь.

Станом на 11:00 сьогодні, втрат серед наших військовослужбовців немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування ЗС РФ, під приводом перевірки заходів підготовчого періоду у т.зв. 1-му та 2-му АК окупаційних військ, проводить рекогносцировку місцевості та уточнення планів їх застосування. Водночас під виглядом виходу на полігони здійснюється передислокація підрозділів, озброєння та техніки.

Проведення зазначених заходів відбувається під керівництвом старших офіцерів ЗС РФ, які прибули до з’єднань і частин окупаційних військ у складі т.зв. комісій з перевірки повсякденної діяльності.

Зокрема, 12 травня ц.р. здійснено таке переміщення військової техніки та особового складу 1-ї та 100-ї окремих мотострілецьких бригад. 13 травня ц.р. після проведення ремонтно-відновлювальних робіт здійснено переміщення колон військової техніки 4-ї окремої мотострілецької бригади російсько-окупаційних військ.

Крім того, противник продовжує удосконалення інженерного обладнання об’єктів на передових позиціях, у т.ч. за рахунок встановлення мінно-вибухових загороджень та проводить вивчення місцевості з метою пошуку місць для обладнання нових позицій.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України