Зведені дані ООС – 02 травня 2018

Протягом минулої доби обстановка на лінії фронту в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях залишалася без змін. Бойовики окупаційних адміністрацій РФ продовжували обстріли наших оборонних позицій. Окрім цього, пізно ввечері з артилерії калібру 152 мм окупанти вели обстріл цивільної інфраструктури н.п. Троїцьке, де немає позицій Об’єднаних сил.

Загалом усі 52 ворожих обстріли протягом минулої доби в районі відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, визначені як прицільні. При цьому бойовики окупаційних адміністрацій РФ випустили по наших оборонних позиціях близько 80 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

Військовослужбовці Об’єднаних сил 28 разів відкривали вогонь у відповідь, з метою збереження життя та здоров’я особового складу. При цьому наші захисники застосовували виключно дозволене Мінськими домовленостями штатне піхотне озброєння.

Внаслідок ворожих обстрілів отримали поранення двоє наших захисників. Стан їх здоров’я – середньої важкості.

Луганський напрямок

Тут протягом минулої доби зафіксовано 7 прицільних ворожих обстрілів.

Близько 18:00, протягом години, ворог випустив декілька мін з мінометів калібру 120 мм по оборонцям Світлодарська, ще декілька мін, близько опівночі – по захисникам Троїцького.

Ворожі обстріли з мінометів калібру 82 мм зафіксовано вдень по нашим опорним пунктам в районах Світлодарська та Луганського.

По захисникам вказаних оборонних позицій противник вів також провокаційні обстріли з озброєння БМП, гранатометів та стрілецької зброї.

Після 21:00 в районі Станиці Луганської з боку окупованої гори Князя Ігоря вів вогонь ворожий снайпер. Зазначимо, що в наслідок ворожих вогневих провокацій в цьому районі, розведення сил та засобів сторін знову неможливе. Ватажки окупаційних адміністрацій РФ продовжують нехтувати рішеннями Тристоронньої контактної групи та грубо порушувати попередні домовленості щодо дотримання режиму тиші.

Донецький напрямок

Зафіксовано 45 прицільних ворожих обстрілів.

Міномети калібрів 120 та 82 мм ворог застосував по наших захисниках н.п. Лебединське, Старогнатівка, Авдіївка, Невельське, та по оборонцям шахти Бутівка.

Провокаційні обстріли з боку бойовиків окупаційних адміністрацій РФ з гранатометів різних типів, озброєння БМП, стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів неодноразово спостерігалися в районах населених пунктів Мар’їнка, Лебединське, Широкине, Гранітне, Гнутове, Авдіївка, Верхньоторецьке, Старогнатівка, Опитне, Славне, Невельське, Водяне, Кам’янка, Піщевик, Красногорівка, Талаківка та по захисникам шахти Бутівка.

З 23:00, протягом півгодини бойовики російсько-терористичних військ випустили 15 снарядів з артилерії калібру 152 мм по цивільній інфраструктурі н.п. Троїцьке, де, як вже наголошувалося, немає позицій Об’єднаних сил.

На щастя, за наявною інформацією, жертв серед мирного населення немає.

Зазначаємо, що попри усі зусилля, які докладають для відновлення міст та сіл Донбасу українські військові та місцева влада, представники російсько-терористичних військ навпаки зацікавлені в максимальній кількості жертв та руйнувань.

Поточна ситуація на сьогодні, 2 травня, станом на 09:00

Сьогодні з опівночі вже зафіксовано 10 прицільних обстрілів оборонних позицій Об’єднаних сил.

Цієї ночі на Луганському напрямку російсько-окупаційні війська вели тривалі активні обстріли з мінометів калібру 120 мм тричі по захисникам н.п. Троїцьке, та двічі з мінометів калібру 82 мм по нашим оборонцям Світлодарська.

Також, після 04:00 по захисникам Троїцького вів вогонь ворожий снайпер, а близько 05:00 противник вів провокаційний вогонь з великокаліберних кулеметів в районі Зайцевого.

Загалом, з опівночі, станом на 09:00 2 травня ворог випустив по нашим опорним пунктам 60 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

На Донецькому напрямку протягом цієї ночі зафіксовано 3 прицільні ворожі обстріли. З них двічі зі стрілецької зброї в районі Водяного, та з гранатометів й великокаліберних кулеметів поблизу Мар’їнки.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає. Ситуація на лінії фронту перебуває під контролем Українських захисників.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

На тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей зростає кількість скоєних військовослужбовцями російських окупаційних військ протиправних та злочинних дій щодо місцевого населення.

Зокрема, в ніч з 28 на 29 квітня ц.р. офіцер однієї з мотострілецьких бригад т.зв. 1 АК, перебуваючи у будинку, в якому він винаймав житло, застрелив зі штатної зброї цивільну особу. Вказаний факт спричинив обурення місцевого населення та призвів до протестних акцій, у т.ч. блокування руху військової техніки російських окупантів.

Російською окупаційною адміністрацією вживаються заходи для недопущення поширення інформації про зазначений інцидент, який  посилив невдоволення місцевого населення російською військовою присутністю на тимчасово окупованій території України. Найбільш активні громадяни, які виступили з протестами проти свавілля російських окупантів, затримані співробітниками т.зв. «міністерства державної безпеки ДНР».

Сьогодні, 2 травня, у м. Краматорськ, під час брифінгу з нагоди початку операції Об’єднаних сил Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що головна відмінність формату нової операції в тому, що це військова операція

При цьому, за словами Командувача, в межах операції Об’єднаних сил відбуватиметься виконання поставленого Державою завдання зі стабілізації ситуації на Донбасі, його соціального відродження. Задля вирішення найбільш болючих питань і досягнення основної цілі операції, завдання реалізовуватимуться в тісній взаємодії з керівниками Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій, а також з іншими складовими сектору безпеки та оборони України.

За словами генерал-лейтенанта Сергія Наєва, командування Об’єднаних сил виходить з того, що наразі частину території України окупували, де-факто, російські окупаційні війська, а не лише так звані «ДНР» та «ЛНР», які на офіційному рівні в Україні визнано терористичними організаціями.

«Насправді, 1-й та 2-й армійські корпуси, створені у так званих «ДНР» та «ЛНР», є «класичними» російськими підрозділами, сформованими за штатами та статутами російських збройних сил. Вони підпорядковані і перебувають під контролем командування Південного військового округу Російської Федерації. Обидва корпуси входять до складу 8-ї російської армії, звідти ж отримують озброєння, боєприпаси, пально-мастильні матеріали, грошове утримання та продовольство. Всі посади від командира роти і вище у цих формуваннях укомплектовані російськими офіцерами. Тож, ми маємо справу з російською агресією. Це чітко визначено у Законі України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», – зазначив Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України