Зведені дані АТО – 25 квітня 2018

Протягом доби, що минула, бойовики окупаційних адміністрацій РФ значно активізувалися на лінії фронту. Противник активно застосовував артилерію та міномети заборонених Мінськими угодами калібрів. На жаль, серед наших захисників є поранені внаслідок ворожих обстрілів.

Загалом протягом минулої доби, 24 квітня, зафіксовано 69 прицільних обстрілів наших оборонних позицій з боку російсько-окупаційних військ.

При цьому бойовики окупаційних адміністрацій РФ здійснили по наших захисниках 20 пострілів з артилерії калібру 122 мм та випустили понад 260 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

Застосовуючи штатне піхотне озброєння, що дозволене Мінськими угодами, українські військовослужбовці понад 30 разів відкривали вогонь у відповідь з метою збереження життя та здоров’я особового складу.

Внаслідок ворожих обстрілів поранено 7 наших військовослужбовців, ще двоє отримали бойове травмування. Окрім цього, під час проведення заходів інженерного забезпечення, внаслідок підривів на НВП двоє військових отримали поранення.

Усіх постраждалих доставлено до медичних закладів. Стан здоров’я двох військових – важкий, трьох – середньої важкості, інших шести захисників – задовільний.

Сьогодні, 25 квітня, з опівночі, станом на 09:00, з боку бойовиків окупаційних адміністрацій РФ зафіксовано 12 прицільних обстрілів. Ніч була важка для наших захисників. Окупанти застосували реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), та активно вели обстріли з мінометів.

Луганський напрямок

Зафіксовано 20 прицільних ворожих обстрілів.

Перший обстріл з гранатометів та стрілецької зброї відбувся близько 07:00 по наших оборонцях Валуйського. Решта ворожих вогневих провокацій спостерігалися після 13:30 до опівночі.

Зокрема, міномети калібрів 120 мм, що заборонені Мінськими домовленостями, бойовики окупаційних адміністрацій РФ застосовували двічі по захисниках Новолуганського, тричі – поблизу Троїцького, та п’ять разів по наших оборонцях Луганського.

Також під обстрілами з мінометів калібру 82 мм неодноразово перебували наші військові поблизу н.п. Новолуганського, Луганського, Троїцького та Новоселівки.

Загалом протягом минулої доби на Луганському напрямку окупанти випустили близько 200 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

З 19:45, протягом 20 хвилин, ворог здійснив 15 пострілів з артилерії калібру 122 мм по оборонцях Луганського.

Обстріли з озброєння БМП противник вів поблизу Луганського, Кримського та Троїцького.

В районі Новгородського вчора ввечері двічі зафіксовано ведення вогню ворожим снайпером.

Окрім цього, поблизу Станиці Луганської після 19:00 знову спостерігався провокаційний ворожий обстріл з великокаліберних кулеметів з боку окупованої гори Князя Ігоря. Зазначимо, що такі навмисні періодичні обстріли в цьому районі бойовиками окупаційних адміністрацій РФ, не дають можливості розведення сил і засобів сторін на цій ділянці.

Сьогодні, 25 квітня, на Луганському напрямку з опівночі зафіксовано 2 прицільних обстріли.

З 02:00 ночі, протягом години, ворог вів обстріл захисників Новоселівки з мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП, гранатометів та кулеметів.

З 06:45 по оборонцях Новолуганського зафіксовано ворожий обстріл з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). За інформацією на даний час, йдеться про БМ-21 «Град». Противник випустив 12 реактивних снарядів. Також ворог вів тут обстріл з мінометів калібру 120 мм та гранатометів.

Донецький напрямок

Вчора зафіксовано 49 прицільних обстрілів в бік наших захисників.

З мінометів калібру 120 мм ворог вів обстріли наших позицій в районі н.п. Водяне, Новотроїцьке, Ломакіне, Гнутове, Піщевик. З мінометів калібру 82 мм – двічі поблизу Широкиного та Водяного, а також в районі  Ломакіного.

При цьому, після 20:00, протягом півгодини російські окупанти здійснили 5 пострілів з артилерії калібру 122 мм по захисниках н.п. Ломакіне, що на Приморській ділянці нашої оборони.

Непоодинокі обстріли наших опорних пунктів з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї протягом минулої доби зафіксовано поблизу н.п. Піщевик, Авдіївка, Лебединське, Талаківка, Павлопіль, Кам’янка, Водяне, Широкине, Ломакіне, Мар’їнка, Новотроїцьке, Гнутове, Новомихайлівка, Красногорівка, Первомайське та по захисниках шахти Бутівка.

Обстріли з озброєння БМП противник вів по захисникам н.п. Гнутове, Піщевик, Водяне.

В районі Талаківки, Широкиного, та двічі по оборонцях Павлополя вели вогонь ворожі снайпери.

Сьогодні, 25 квітня, на Донецькому напрямку з опівночі зафіксовано вже 10 прицільних обстрілів.

З мінометів калібрів 120 та 82 мм бойовики окупаційних адміністрацій РФ вели обстріли наших оборонних позицій в районі Верхньоторецького, Водяного, шахти Бутівка, та чотири рази – по захисниках Авдіївки.

Також провокаційні обстріли з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї ворог вів в бік захисників Широкиного, Авдіївки та Гнутового.

Станом на 09:00 сьогодні, 25 квітня, з 00:00 бойовики окупаційних адміністрацій РФ випустили по наших захисниках 12 снарядів з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), та близько 80 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

У з’єднаннях і частинах т.зв. 1 та 2 АК російських окупаційних військ поглиблюється проблема щодо укомплектованості підрозділів особовим складом. Зазначене пов’язано насамперед із невдоволенням бойовиків діяльністю командування та умовами проходження служби, що призводить до збільшення випадків самовільного залишення місць служби та звільнень по закінченню контрактів.

Командири окремих військових частин окупаційних військ з метою доукомплектування підрозділів особовим складом, здійснюють набір на військову службу без проведення відповідних перевірок на придатність за станом здоров’я, у т.ч. на відсутність інфекційних захворювань. Зокрема, у одній із т.зв. військових частин 1 АК виявлено понад 80 військовослужбовців із захворюванням на туберкульоз. Водночас, відповідно до розпорядження командування армійського корпусу, у вказаній частині заборонено звільнення особового складу з т.зв. військової служби за станом здоров’я.

На фоні проблеми відтоку людського ресурсу із з’єднань і частин т.зв. 1 та 2 АК російське окупаційне командування намагається посилити угруповання російських окупаційних військ за рахунок формування на тимчасово окупованій території Донецької області додаткових військових формувань, у т.ч. т.зв. «приазовського казачого війська». Зокрема, російськими кураторами т.зв. «казачого руху» проводяться активні вербувальні заходи як серед місцевого населення, так і серед колишніх військовослужбовців. У Ростовській області організовано підготовку командного складу та набору т.зв. «добровольців» з числа російських громадян та громадян України, які тимчасово перебувають на території РФ.

У якості мотивації кандидатам обіцяють надання «соціального пакету», заробітної плати у розмірі 18 тис. рос. рублів та проходження служби у тилових районах тимчасово окупованих територій. Водночас, планами російського окупаційного командування передбачено включення до т.зв. «казачого полку» «штурмових» батальйонів, озброєних артилерією та реактивними системами залпового вогню.

У подальшому, російське окупаційне командування планує залучити т.зв. «казачий полк» до виконання завдань на найбільш небезпечних напрямках.

До уваги представників ЗМІ!

Повідомляємо, що у зв’язку з анонсованою днями зміною формату операції на сході України, на Офіційному веб-сайті Міністерства оборони України оприлюднено «Порядок співпраці з журналістами, які працюють в районі проведення операції Об’єднаних сил».

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України