Зведені дані АТО – 23 квітня 2018

Протягом доби, що минула, 22 квітня, бойовики окупаційних адміністрацій РФ продовжували обстріли опорних пунктів Збройних Сил України.

Загалом протягом минулої доби, 22 квітня, зафіксовано 30 прицільних обстрілів наших оборонних позицій з боку російсько-окупаційних військ.

Українські військовослужбовці, з метою збереження життя та здоров’я особового складу, 20 разів відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи штатне піхотне озброєння, не заборонене Мінськими угодами.

Внаслідок ворожих обстрілів жоден захисник України не постраждав.

Сьогодні, 23 квітня, ворожа активність проявилася цієї ночі. З опівночі, станом на 09:00 сьогодні, 23 квітня, з боку бойовиків російсько-окупаційних військ зафіксовано 10 прицільних обстрілів.

Луганський напрямок

До близько 16:00 спостерігалося відносне затишшя. Пізніше було зафіксовано 5 прицільних ворожих обстрілів.

При цьому по наших оборонних позиціях поблизу Троїцького, Луганського, Новоселівки, Новгородського противник застосовував міномети калібрів 120 та 82 мм, загалом випустивши понад 30 мін, а також вів провокаційний вогонь з гранатометів різних типів та стрілецької зброї, озброєння БМП.

Сьогодні, 23 квітня, на Луганському напрямку відбулося 5 ворожих обстрілів. Після 06:00, під тривалий ворожий обстріл протягом майже двох годин, з мінометів калібрів 120 мм потрапили оборонці Троїцького. З мінометів калібрів 82 мм окупанти вели обстріли наших оборонних позицій поблизу Попасної, та двічі – в районі Новоолександрівки. Загалом протягом сьогоднішнього ранку ворог випустив 35 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм. По захисниках Новозванівки ворог вів провокаційний обстріл з гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Донецький напрямок

Минулої доби зафіксовано 25 прицільних обстрілів в бік наших захисників. Порівняно з попередніми днями, тут спостерігалося відносне зменшення ворожої активності щодо застосування важкого озброєння. Проте зранку ворог випустив декілька мін калібру 82 мм в бік захисників Талаківки.

Протягом доби окупанти неодноразово вели провокаційні обстріли з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по захисникам н.п. Новотроїцьке, Павлопіль, Водяне, Гнутове, Авдіївка, Кам’янка, Талаківка, Мар’їнка, Красногорівка, Широкіне та по оборонцям шахти Бутівка.

В районі Павлополя та Новотроїцького знову зафіксовано ведення вогню ворожими снайперами.

Сьогодні, 23 квітня, на Донецькому напрямку з опівночі, станом на 09:00 також зафіксовано 5 прицільних ворожих обстрілів.

Провокаційні обстріли противника з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї зафіксовано поблизу Лебединського та Гнутового, та тричі в районі Водяного.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

З метою виправдання присутності на сході України російських окупаційних військ, противник продовжує залякувати місцеве населення недостовірною інформацією про проведення Силами АТО з 30 квітня ц.р. широкомасштабних наступальних дій та діяльністю українських диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ).

Водночас, протягом 18-20 квітня ц.р. на території Росії проведено командно-штабне тренування з управління військами (силами) Південного військового округу ЗС РФ під керівництвом командувача округом генерал-полковника Олександра Дворнікова, у ході якого на єдиному оперативному фоні та за єдиним замислом відпрацьовувались варіанти застосування військ, у т.ч. за досвідом ведення бойових дій з’єднань і частин т.зв. 1 та 2 АК російських окупаційних військ.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України