Зведені дані АТО – 06 квітня 2018

Доба, що минула, відзначилася на лінії фронту обстрілами з боку російсько-окупаційних військ із заборонених Мінськими домовленостями видів озброєння. Окупанти застосовували по наших оборонних позиціях на обох напрямках міномети калібрів 120 мм.

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 27 обстрілів оборонних позицій ЗС України з боку російсько-окупаційних військ. 24 з них визначені як прицільні. Ворог випустив по наших опорних пунктах 60 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

Українські військовослужбовці 5 разів відкривали вогонь у відповідь на обстріли окупантів зі стрілецької зброї, з метою збереження життя та здоров’я особового складу.

Внаслідок ворожих обстрілів серед наших захисників, – військовослужбовців Збройних Сил України, немає поранених або травмованих.

Луганський напрямок

Ворог здійснив 4 прицільних обстріли опорних пунктів Збройних Сил України.

Зокрема, ввечері окупанти випустили понад 30 снарядів з мінометів калібрів 120 та 82 мм по оборонцях Луганського. Також ворожий обстріл з мінометів калібру 82 мм зафіксовано вдень в районі Троїцького. Окрім цього, по захисниках вказаних населених пунктів, а також поблизу Новозванівки противник активно вів провокаційний вогонь з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Донецький напрямок

Противник 23 рази свідомо порушував режим «всеохоплюючого перемир’я» з нагоди Великодніх свят.

Протягом дня ворог вів непоодинокі обстріли опорних пунктів військовослужбовців Збройних Сил України, застосовуючи гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та інше піхотне озброєння. Найчастіше під обстріли потрапляли захисники Водяного, Авдіївки та Лебединського. Також окупанти вели провокаційний вогонь в бік оборонців н.п. Березове, Верхньоторецьке, Павлопіль, Кам’янка, Невельське, Новомихайлівка, Павлопіль, Новотроїцьке, Талаківка та шахти Бутівка. Причому в районі Водяного зафіксовано ведення вогню ворожим снайпером.

З 18:00, протягом майже трьох годин, бойовики російсько-окупаційних військ випустили близько 10 мін з мінометів калібру 120 мм по захисниках Лебединського. Також двічі ворожі обстріли з мінометів калібру 82 мм зафіксовано ввечері в районі Водяного.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування ЗС РФ продовжує комплектування особовим складом частин і з’єднань т.зв. 1 та 2 АК окупаційних військ за рахунок громадян Росії. Водночас ФСБ РФ запроваджує додаткові заходи для приховування перебування російських громадян на військовій службі у складі окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Зокрема, перед вибуттям з території Росії т.зв.  «добровольцям» представники ФСБ РФ міняють паспорти громадян РФ на паспорти т.зв. «днр/лнр». При цьому, у зазначених осіб викликає занепокоєння відсутність порядку повернення їм російських документів.

Крім того, у складі окупаційних військ підлягають звільненню з т.зв. військової служби особи, які за даними представників ФСБ РФ, намагалися уникнути здачі будь-яких особистих документів, пов’язаних з проживанням на території Росії.

З метою вшанування кращих військовослужбовців ЗС України продовжується нагородження наших захисників державними нагородами та заохочувальними відзнаками Міноборони

За інформацією Департаменту кадрової політики МО України, з початку 2018 року, заохочувальними відомчими відзнаками нагороджено понад 1600 військовослужбовців та працівників ЗС України.

З початку АТО державними нагородами України нагороджено 51 тисяча 100 та заохочувальними відзнаками МО України – понад 52 тисячі 450 військовослужбовців та працівників ЗС України – учасників АТО.

Окрім цього, за інформацією Департаменту кадрової політики оборонного відомства, статус учасника бойових дій отримали понад 225 тисяч 200 військовослужбовців та працівників ЗС України – учасників АТО.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України