Зведені дані АТО – 05 квітня 2018

Минулої доби обстановка на лінії зіткнення суттєвих змін не зазнала. Російсько-окупаційні війська продовжували порушувати режим тиші. Нашими військовими зафіксовано 39 ворожих обстрілів. Як і раніше, особливу активність противник демонстрував на Донецькому напрямку. Поряд з цим, приємно зазначити, що жоден з наших захисників не постраждав від обстрілів.

Усі 39 ворожих обстрілів наших оборонних позицій  визначені як прицільні. Військовослужбовці Збройних Сил України дотримувалися режиму припинення вогню, але за обставин, що склалися, з метою збереження життя та здоров’я особового складу, 13 разів були змушені відкрити вогонь у відповідь, застосовуючи дозволену Мінськими домовленостями зброю.

Луганський напрямок

Противник двічі відкривав вогонь у бік оборонних позицій Збройних Сил України в районі населених пунктів Донець та Станиця Луганська. Це були 10-хвилинні обстріли з автоматичної зброї, які не завдали шкоди нашим захисникам.

Донецький напрямок

Вкотре ситуація не змінюється. Тут зафіксовано 37 ворожих обстрілів. Противник застосовував увесь спектр стрілецької зброї, великокаліберні кулемети та гранатомети різних типів. В районі шахти Бутівка наші позиції були обстріляні з міномету калібру 82 мм. У бік українських військових було випущено дві міни.

Найбільшу кількість обстрілів з боку окупаційних військ було зафіксовано в районах Авдіївки, шахти Бутівка, Камянки та Павлополя.

Під ворожі обстріли також потрапили наші опорні пункти в районах населених пунктів Гнутове, Кам’янка, Лебединське, Невельське, Опитне, Широкине.

Окрім цього, в районі шахти Бутівки, Широкиного та Водяного зафіксовано ведення вогню ворожими снайперами.

Інформація Головного управління розвідки Міноборони України

Командування ЗС РФ продовжує на Сході України практику апробації та удосконалення різноманітних форм ведення гібридної війни.

У підрозділах російських окупаційних військ на Донбасі ведеться підготовка невеликих за чисельністю окремих підрозділів, завданням яких буде провокування загострення ситуації вздовж лінії зіткнення. Зазначеними підрозділами передбачається застосування т.зв. тактики «штучного виклику вогню на себе» з одночасним веденням обстрілів населених пунктів окупованих територій.

Результатом такої діяльності мають стати відеоматеріали з обвинуваченнями українських військових у ескалації конфлікту. У подальшому ці відеосюжети будуть поширюватися у т.зв. пропагандистських ЗМІ проросійського спрямування.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України