Зведені дані АТО – 04 квітня 2018

На лінії зіткнення продовжується фіксація порушення режиму тиші з боку російсько-окупаційних військ.

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 24 обстріли опорних пунктів ЗС України з боку бойовиків окупаційних адміністрацій РФ. 20 з них визначені як прицільні.

З метою збереження життя та здоров’я особового складу, які виконують завдання із стримування та відсічі російської збройної агресії, наші військовослужбовці 4 рази були змушені застосовувати у відповідь штатне піхотне озброєння, що не під падає під заборону Мінських угод.

Внаслідок ворожих обстрілів поранено одного захисника. Його доставлено до військового мобільного госпіталя. Стан здоров’я – важкий.

Луганський напрямок

Ворог здійснив 2 прицільних обстріли оборонних позицій Збройних Сил України. Близько 02:00 ночі противник вів вогонь із станкових автоматичних гранатометів (АГС) по наших оборонцях Новоолександрівки. З 09:30, протягом півгодини, окупанти випустили понад 10 мін з мінометів калібру 82 мм по захисниках Луганського. Решту доби на Луганському напрямку спостерігалося відносне затишшя.

Донецький напрямок

Зафіксовано 22 ворожих обстріли, з яких 18 визначені як прицільні. Зокрема, під мінометним обстрілом з боку бойовиків російсько-окупаційних військ з калібру 82 мм опинилися захисники Опитного. Поблизу шахти Бутівка, Водяного та Широкиного зафіксовано вогонь ворожих снайперів.

Застосовуючи гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю окупанти вели активні вогневі провокації в бік наших опорних пунктів в районі н.п. Водяне, Павлопіль, Авдіївка, Невельське, Широкине, Піски, Кам’янка, Піщевик, Мар’їнка, Красногорівка, а також шахти Бутівка.

Інформація ГУР МО України

Російське окупаційне командування вживає додаткових заходів для посилення системи охорони та оборони «пунктів постійної дислокації» з’єднань і частин т.зв. 1 та 2 АК. Зокрема, незважаючи на небезпеку для місцевого населення, окупанти встановлюють мінно-вибухові загородження у межах населених пунктів та поблизу місць розташування російських підрозділів. Зазначені заходи здійснюються противником внаслідок збільшення кількості нападів місцевих мешканців на російських військовослужбовців та об’єкти військової інфраструктури російських окупаційних військ.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України