Зведені дані АТО – 23 березня 2018

В районі проведення операції стримування і відсічі російської збройної агресії протягом минулої доби, 22 березня, другий день поспіль зафіксовано повне дотримання режиму припинення вогню з початку «всеохоплюючого перемир’я», встановленого з опівночі 5 березня.

Зазначимо, що відсутність провокаційних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ по нашим оборонним позиціям жодним чином не знижує пильність наших захисників та готовність українських військових до оборони країни.

Військовослужбовці Збройних Сил та інших військових формувань України, які виконують бойові завдання із оборони України в районі проведення операції, у повній мірі дотримуються Мінських угод, гарантуючи виконання усіх заходів з підтримання сталого припинення вогню.

Ситуація в районі проведення операції стримування і відсічі російської збройної агресії перебуває під контролем наших захисників.

Повідомлення Головного управління розвідки Міноборони України

РФ продовжує використовувати ведення бойових дій на тимчасово окупованій території Донбасу для випробовування нових та перевірки ефективності модернізованих зразків озброєння і військової техніки. Зокрема, спостерігається активізація зазначеної діяльності у танкових та спеціальних підрозділах російських окупаційних військ.

Крім того, оборонно-промисловим комплексом РФ вживаються заходи щодо прискорення модернізації бойових машин піхоти (БМП-1), які перебувають на озброєнні т.зв. 1 та 2 АК російських окупаційних військ. Передбачається їх оснащення бойовим модулем бронетранспортера БТР-82А з 30-мм гарматою 2А72. Першу партію модернізованих БМП-1 планують передати до вересня ц.р. Не виключається, що апробацію модернізованої БМП-1 росіяни планують здійснити в бойових умовах на сході України, а також на території Сирії.

Інформація Прес-центру Штабу ООС

На тимчасово окупованих територіях ватажки російсько-окупаційних військ масово вилучають паспорти у бойовиків.

Українська розвідка повідомляє, що на територіях терористичних псевдореспублік завершився черговий етап безпрецедентної акції «Здай документи командиру». До участі в обов’язковому порядку, залучалися, зокрема, бойовики, які мають громадянство Росії.

Рішенням ватажків-командирів т.зв. 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ, здачі підлягають паспорти та інші документи, що ідентифікують особу.

Подібні «акції» на окупованих територіях проводяться із певною періодичністю і, як правило, після затримання українськими військовими чергового бойовика із російською пропискою. Як і попередні, нинішня проведена відповідно до вказівки Генерального штабу ЗС РФ. За її перебігом наглядали куратори з ФСБ. Такий суворий контроль не випадковий, адже бойовики не бажають віддавати свої документи.

У Збройних Силах України триває вшанування кращих військовослужбовців та працівників ЗС України – які брали чи продовжують брати участь в АТО та операції стримування і відсічі російської збройної агресії

За інформацією Департаменту кадрової політики Міноборони України, з початку 2018 року, заохочувальними відомчими відзнаками нагороджено понад 1300 військовослужбовців та працівників ЗС України.

З початку проведення операції, державними нагородами України нагороджено 51 тисяча 100 та заохочувальними відзнаками МО України – понад 52 тисячі 160 військовослужбовців та працівників ЗС України.

Окрім цього, за інформацією Департаменту кадрової політики оборонного відомства, статус учасника бойових дій отримали понад 225 тисяч 200 військовослужбовців та працівників ЗС України.

Завтра, 24 березня, спортивний комплекс ЦСК ЗС України в Києві прийматиме фінальний етап спортивних тестувань кандидатів до складу збірної України «Ігри Нескорених»

Випробування в Києві завершить Всеукраїнські спортивні тестування в рамках відбору до Національної збірної, що вже відбулися у Львові та Одесі. Участь візьмуть 160 представників Збройних Сил та інших військових формувань та правоохоронних органів України, які мають травми та поранення, отримані під час виконання бойових та службових завдань.

Протягом дня учасники випробовуватимуть себе у 8 адаптивних дисциплінах: біг, велоспорт на шосе, веслування на тренажері, пауерліфтинг, плавання, стрибки в довжину, стрільба з лука та штовхання ядра.

Більш детальна інформація щодо спортивного заходу – на офіційному веб-сайті Міноборони України.

Протягом 12-13 травня у Києві відбудуться Національні «Ігри Нескорених», за результатами яких буде визначено остаточний склад збірної України, яка змагатиметься восени цього року на «Invictus Games» в Сіднеї.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України