Зведені дані АТО – 20 березня 2018

Протягом минулої доби бойовики російсько-окупаційних військ знову не спромоглися дотриматися «всеохоплюючого перемир’я» на лінії зіткнення.

Донецький напрямок

Попри відносне затишшя, один прицільний ворожий обстріл зафіксовано на цьому напрямку.

Ввечері, з близько 19:30, окупанти вели вогонь зі стрілецької зброї по оборонцях Новогригорівки.

Внаслідок ворожого обстрілу отримав поранення  один Український військовослужбовець. Його доставлено до військового-мобільного госпіталя. Стан здоров’я нашого захисника – задовільний.

Українські військовослужбовці, які зараз виконують бойові завдання в районі проведення операції стримування і відсічі російської збройної агресії, вогонь у відповідь не відкривали та продовжують неухильно дотримуватися оголошеного з опівночі 5 березня «всеохоплюючого перемир’я» та Мінських угод.

Зазначимо, що ситуація в районі проведення операції перебуває під контролем наших військовослужбовців.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське окупаційне командування під виглядом реалізації т.зв. «програми військово-патріотичного виховання молоді», розпочало проведення потужної пропагандистської кампанії на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. Ця кампанія спрямована на штучне створення позитивного іміджу окупаційних військ та нав’язування місцевому населенню проросійських настроїв.

Зокрема, 17 березня ц.р. російськими інструкторами інженерно-саперного підрозділу однієї з т.зв. частин 1 АК російсько-окупаційних військ, із залученням школярів Макіївки і Горлівки, було проведено т.зв. показові заняття з мінно-вибухової підготовки. Для забезпечення масовості заходу до керівників навчальних закладів зазначених населених пунктів заздалегідь було доведено т.зв. «урядове розпорядження» про відповідальність за забезпечення максимальної присутності  учнів на заняттях.

Передбачається, що у подальшому російські пропагандисти постійно збільшуватимуть кількість проведення різних т.зв. «показових» занять, тренувань, інформувань і інших агітаційно-ідеологічних заходів із залученням військовослужбовців окупаційних військ, з метою посилення російського впливу на населення тимчасово окупованого Донбасу.

В Україну прибуває багатонаціональна інспекційна група США для контролю за виконанням Договору про звичайні Збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ)

Як повідомляє Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України, протягом поточного тижня іноземні верифікатори проведуть дві інспекції оголошених місць.

На виконання міжнародних зобов’язань у сфері контролю над звичайними озброєннями у період з 19 по 23 березня 2018 року на території України перебуватиме багатонаціональна інспекційна група США у складі дев’яти осіб, для проведення двох інспекцій оголошених місць за Договором про звичайні Збройні сили в Європі. До складу інспекційної групи США увійдуть представники Румунії та Польщі.

Мета заходів — контроль за дотриманням Україною кількісних обмежень озброєння та військової техніки, що підпадають під дію Договору про звичайні Збройні сили в Європі.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України