Генпрокуратура України оголосила підозру ще двом злочинцям, які обстрілювали будинки мирних мешканців України та цивільні об’єкти

Як повідомляють у прес-службі ГПУ, спеціально створене Управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України, проводить чергові досудові розслідування кримінального провадження за фактами порушення Збройними Силами Російської Федерації, а також підконтрольними їм представниками терористичної організації «ДНР» законів та звичаїв війни.

Зокрема, в ході розслідувань 06.03.2018 оголошено підозру двом учасникам незаконних збройних формувань.

В першому випадку – заступнику командира 9 окремого мотострілецького полку морської піхоти 1 армійського корпусу «ДНР», в другому – заступнику командира 5 окремої мотострілецької бригади 1 армійського корпусу «ДНР».

Підозру обом оголошено у вчиненні ними особливо тяжких злочинів, таких створення терористичної групи чи терористичної організації, співучасть у вчиненні кримінальних правопорушень, ведення агресивних воєнних дій тощо.

У ході досудового розслідування встановлено, що обидва злочинці у 2017 році віддавали накази про проведення з важкого артилерійського озброєння обстрілів об’єктів цивільної інфраструктури та помешкань мирного населення, у Волноваському районі Донеччини та організовували ці обстріли.

Як повідомляють у Генпрокуратурі, злочинці діяли у змові з керівниками терористичної організації «ДНР», представниками влади Російської Федерації та Збройних Сил Російської Федерації.

В результаті зазначених злочинних дій цих злочинців та їх співучасників, пошкоджено та зруйновано 10 житлових будинків мирних мешканців та завдано іншої матеріальної шкоди.

Вже ні для кого не секрет, що російські найманці на Сході України практикують періодичні обстріли мирних помешкань з метою залякування цивільного населення, формування у місцевих мешканців негативної думки щодо державної влади України та її Збройних Сил.

У Генпрокуратурі наголошують, що враховуючи великий суспільний резонанс наразі проводиться цілеспрямоване та наступальне документування злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Отже кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, буде притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.


Джерело: 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України