Зведені дані АТО – 14 лютого 2018

Упродовж доби, що минула, ситуація на лінії зіткнення загострилася. Бойовики російсько-окупаційних військ інтенсивно використовували заборонені Мінськими угодами зразки озброєння – крупнокаліберні артилерійські системи та важкі міномети. Особливо активним ворог ставав темної пори доби.

Загалом, вчора ворог випустив по оборонних позиціях захисників України близько 10 снарядів з артилерії калібру 122 мм, 187 мін з мінометів калібру 120 мм, та близько 30 снарядів з мінометів калібру 82 мм.

Українські військові 5 разів вимушено організовували заходи з придушення вогневої активності окупантів, застосовуючи штатне піхотне озброєння, не заборонене Мінськими угодами.

Одразу наголошуємо – військовослужбовці ЗС України не застосовували у відповідь на обстріли бойовиків російсько-окупаційних військ заборонені Мінськими угодами зразки озброєння.

Також зазначимо, що в результаті ворожих обстрілів не постраждав жоден український військовослужбовець.

Інформація Прес-центру Штабу АТО

Вчора ввечері Прес-центр Штабу АТО оприлюднив термінове повідомлення, що в районі Світлодарської дуги, ймовірно з власної ініціативи, командування 3 та 7 мотострілецьких бригад російсько-окупаційних військ віддало наказ на застосування проти Сил АТО артилерії калібру 122 мм. У зв’язку з цим зазначалося, що Сили Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей залишають за собою право на відповідь.

Луганський напрямок

Епіцентром ворожої активності вчора став саме цей напрямок, де протягом минулої доби відбулися усі 14 прицільних обстрілів з боку окупантів.

У районі Світлодарської дуги агресор сконцентрував левову частину свідомих порушень режиму тиші. Із самого ранку, з нетривалою перервою, з поступовим нарощуванням інтенсивності вогневого впливу в темну пору доби, російсько-окупаційні війська вели активні обстріли передових оборонних позицій українського війська.

Найчастіше це відбувалося на підступах до Троїцького та Луганського. Найтриваліший обстріл цього дня зафіксовано на околицях Троїцького. За п’ять годин активного вогневого впливу противник випустив по нашим оборонним укріпленням близько 150 снарядів із 122-мм артилерії та з мінометів калібрів 120 і 82 мм. Крім того, окупанти тут застосовували великокаліберні кулемети, зенітну установку та гранатомети. Також ворожі обстріли з мінометів калібрів 120 і 82 мм по наших позиціях відбулися в районі Попасної та Новозванівки. Вогнем з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів противник турбував наших захисників поблизу Майорська, Зайцевого, Станиці Луганської та Світлодарська.

Нагадаємо, в результаті ворожих обстрілів не постраждав жоден український військовослужбовець.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське окупаційне командування й далі нарощує масштаби антиукраїнських пропагандистських заходів. Ворог свідомо активно поширює недостовірну інформацію про підготовку сил АТО до ведення інтенсивних бойових дій у березні-червні 2018-го року. Зокрема, під виглядом нібито «достовірної» поширюється інсинуація про прибуття до частин і підрозділів сил АТО іноземних інструкторів для підготовки особового складу до бойових дій у населених пунктах.

Згідно з Воєнною доктриною України, серед головних тенденцій, що впливають на воєнно-політичну обстановку в регіоні довкола України є, зокрема, інформаційна війна Російської Федерації проти України

Тому інформаційна протидія ворогу шляхом більш активного залучення до цього процесу представників ЗМІ набуває особливого значення.

Прес-центр Штабу АТО закликає журналістів, зокрема, які працюють на території Донецької та Луганської областей до активної співпраці задля об’єктивного та оперативного висвітлення ходу проведення Антитерористичної операції та життєдіяльності українського війська – наших захисників.

У регіональних центрах Донеччини та Луганщини військові журналісти ініціюють проведення круглих столів з представниками місцевих медійників. Цього разу такі зустрічі відбулись у Маріуполі та Сєвєродонецьку. Учасники заходу обговорили питання оформлення журналістами прес-карт АТО, правила роботи журналіста на передовій, алгоритм співпраці із військовими на місцях, щодо важливості отримання офіційної інформації з першоджерел та багато інших питань.

Це другий етап координації роботи представників ЗМІ, які мають акредитацію та працюють в районі проведення АТО. Як повідомлялося раніше, 2-3 лютого 2018 року в Краматорську було проведено міжвідомчий координаційний збір за участі представників центральних, регіональних ЗМІ та прес-офіцерів й керівників прес-служб силових відомств, які безпосередньо працюють з акредитованими журналістами в районі АТО.

Інформація СЦКК

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) інформує, що мешканці населеного пункту Мар’їнка, (Донецька область), доведені до відчаю зухвалістю й цинізмом ватажків ОРДО.

Люди готові самі ризикувати і гарантувати фахівцям «Донецькобленерго» безпеку проведення робіт з відновлення електропостачання. Така ситуація склалась через ігнорування з боку ватажків ОРДО заявки «Донецькобленерго» на проведення ремонтно-відновлювальних робіт на електрообладнанні однієї з трансформаторних підстанцій, пошкоджених під час обстрілу бойовиками російсько-окупаційних військ іще 4 лютого. У результаті без електропостачання залишилось близько 160 споживачів.

Українська сторона надала необхідні гарантії безпеки на проведення робіт, які за сприяння ОБСЄ передані в ОРДО. Проте станом на 13 лютого цю заявку не погоджено. Українська сторона СЦКК наголошує, що дії окупаційної влади ОРДО загострюють гуманітарну ситуацію на Донбасі.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України