Зведені дані АТО – 12 лютого 2018

Минулої доби обстановка на лінії зіткнення суттєвих змін не зазнала. Російсько-окупаційні війська продовжують обстріли позицій наших військових. Найбільшу активність противник проявляв на Донецькому напрямку.

Луганський напрямок

Ворог двічі відкривав вогонь по наших опорних пунктах в районі  Зайцевого. Окупанти застосували увесь спектр стрілецького озброєння, включно з гранатометами та БМП.

Донецький напрямок

Ворог 7 разів відкривав вогонь по оборонних позиціях Збройних Сил України, у тому числі зі зброї забороненого Мінськими домовленостями калібру.

Так, з мінометів калібру 120 мм противник обстрілював наших захисників в районі населених пунктів Талаківка, Широкине та двічі – поблизу Водяного.

Також неподалік Талаківки та Водяного зафіксовано ще два ворожих обстріли з мінометів 82-го калібру.

В районі населеного пункту Авдіївка наш опорний пункт опинився під вогнем із стрілецької зброї, у тому числі великокаліберної.

Усі 9 обстрілів наших оборонних позицій були прицільними. Загалом у наш бік було випущено 41 міну з мінометів калібрів 120 та 82 мм.

4 рази військовослужбовці Збройних Сил України були змушені відкрити вогонь у відповідь, застосовуючи незаборонену Мінськими домовленостями зброю.

Внаслідок цих ворожих обстрілів жоден український захисник не був поранений.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російська Федерація продовжує постачати боєприпаси та озброєння на тимчасово окуповані території сходу України. Зокрема, до однієї із частин російських окупаційних військ поставлено чергову партію протитанкових керованих ракет.

Водночас, ремонт та відновлення військової техніки так званих 1-го та 2-го армійських корпусів російсько-окупаційних військ за відсутності фахівців та ресурсів здійснюється на території Росії.

Зокрема, 8-11 лютого ц.р. з тимчасово окупованих територій Донецької області до Ростовської області здійснено переміщення військової техніки, яка потребує капітального і середнього ремонту.

Цивільно-військове співробітництво

До селища Катеринівка, яке тривалий час перебувало у так званій «сірій зоні», повертається  життя. Після того, як Збройні Сили України почали опікуватися цим населеними пунктом, військовослужбовці провели бесіди з його мешканцями, дізналися їхні потреби та проблемні питання.

Зараз жителям Катеринівки надають допомогу  підрозділи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України та гуманітарні організації. Деякі питання, зокрема, збільшення часу роботи КПВВ «Золоте» вже вирішили. На черзі – питання щодо медичного забезпечення.

Міністерство оборони України консолідує зусилля з вітчизняним підприємством «Богдан Моторс» щодо подальшого виробництва санітарного автомобіля Богдан-2251

Зокрема, щодо усунення виявлених в ході експлуатації недоліків з метою отримання сучасного і надійного санітарного автомобіля, так необхідного зараз для Збройних Сил України.

Кінцевою метою спільної роботи є забезпечення медичної служби Збройних Сил України санітарним автомобілем Богдан-2251, що враховуватиме запропоновані удосконалення та зміни.

Армійська спортсменка, представниця Центрального спортивного клубу Збройних Сил України, старший солдат Юлія Левченко стала кращою легкоатлеткою січня в Україні

Такого звання вона удостоєна завдяки перемозі  на «Різдвяних стартах», які проходили у Києві та на міжнародних змаганнях у Котбусі (Німеччина) з новим молодіжним рекордом України, 5-м результатом сезону у світі та нормативом на Чемпіонат Світу у приміщенні – 1 м 97 см.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України