Зведені дані АТО – 05 лютого 2018

Протягом минулої доби бойовики російсько-окупаційних військ вчергове активно порушували режим тиші, прицільно застосовуючи міномети різних калібрів по позиціях захисників України на одному з напрямків.

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 5 прицільних обстрілів з боку противника. Бойовики російсько-окупаційних військ випустили в бік наших оборонних позицій 65 снарядів з мінометів калібрів 120 та  82 мм.

Внаслідок ворожих обстрілів отримали поранення двоє наших захисників, ще один військовослужбовець отримав бойове травмування. Їх було евакуйовано до медичних закладів. Стан здоров’я наших захисників – задовільний.

Луганський напрямок

Зафіксовано один прицільний обстріл зі стрілецької зброї оборонних позицій наших захисників. Це сталося близько 03:30 поблизу Зайцевого.

Але наші військовослужбовці одразу адекватно відповіли окупантам також зі стрілецької зброї.

Донецький напрямок

Ворожа активність тут спостерігалася протягом минулої доби, де зафіксовано 4 прицільних обстріли наших оборонних позицій.

Опівночі противник випустив 10 снарядів з мінометів калібру 120 мм по наших захисниках в районі Кам’янки. Також міномети цього ж калібру, близько 18:00, ворог застосував по оборонцях Новотроїцького, де зафіксовано приліт дев’яти 120-мм снарядів. Окрім цього, з 09:00, протягом майже 40 хвилин, противник турбував вогнем з гранатометів наших військових поблизу Водяного.

З близько 19:30, протягом півгодини, бойовики  російсько-окупаційних військ випустили 46 снарядів з мінометів калібру 82 мм по захисниках шахти Бутівка. Цей потужний обстріл окупанти супроводжували вогнем з гранатометів різних систем.

Беручи до уваги те, що всі обстріли були прицільними, українські військовослужбовці, не відкривали вогонь у відповідь.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

У збройних силах Російської Федерації продовжується відбір офіцерів для ротації у з’єднаннях і частинах т.зв. 1 та 2 АК російських окупаційних військ. Командуванням Південного військового округу збройних сил Російської Федерації (Ростов-на-Дону) пріоритет надається офіцерам, які плануються для просування по службі та відібрані кандидатами для вступу на навчання у вищі військові навчальні заклади оперативного і стратегічного рівнів. Кандидати для ротації проходять медичне обстеження та атестаційні комісії за місцем проходження служби.

Інформація СЦКК

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) повідомляє, що окупаційна влада ОРДО продовжує свідомо ігнорувати заявки підприємств Донбасу про надання гарантій безпеки для проведення обслуговування та ремонту об’єктів інфраструктури, які розташовані вздовж лінії розмежування сторін.

Зокрема, попри усі зусилля Української сторони СЦКК та сприяння представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, вже понад рік невирішеним залишається питання відновлення функціонування газорозподільчої станції та ділянки газогону «Мар’їнка-Красногорівка». Без газу та тепла перебувають тисячі мирних мешканців, десятки об’єктів соціальної інфраструктури та низка підприємств регіону.

Проведення необхідних робіт з відновлення їх функціонування можливе лише після надання необхідних гарантій безпеки з боку окупаційної влади ОРДО, але усі заявки підприємства ПАТ «Красногорівський вогнетривкий завод», яких тільки за минулий рік було 25, залишились без відповіді.

Окрім цього, Українська сторона СЦКК зазначає, що через аварійний стан об’єктів насосної станції 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу, з вини окупаційної влади ОРДО можливе припинення водопостачання на більшості території Донбасу.

Як інформує Українська сторона СЦКК, 26 січня цього року у результаті обстрілу бойовиками російсько-окупаційних військ насосної станції 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу було пошкоджено систему охолодження одного з двох трансформаторів, призначених для електроживлення цієї станції. Це призвело до критичного 50%-го зниження надійності об’єкта в цілому.

Як наслідок, найменший збій у роботі системи електрозабезпечення може стати причиною повної зупинки насосної станції. Під загрозою припинення водопостачання опиниться населення південно-західного напрямку Донецької області: усього 49 населених пунктів з населенням понад 1,3 млн осіб.

Українською стороною СЦКК скоординовано проведення фахівцями комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» необхідних ремонтно-відновлювальних робіт та отримано гарантії безпеки від Збройних Сил України. Проте, проведення ремонту неможливе без надання гарантій безпеки на час зазначених робіт з боку ватажків ОРДО. Відповідні запити, за сприяння СММ ОБСЄ, підприємством направлялись двічі: 26 січня та 30 січня поточного року. По зазначеним запитам відповіді від окупаційної влади ОРДО не надходили.

Повідомлення Прес-центру Штабу АТО

В Краматорську відбувся міжвідомчий координаційний збір з представниками Сил АТО, які працюють у сфері зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації. Впродовж двох днів представники Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та цивільні журналісти, акредитовані для роботи в районі проведення АТО, обговорили актуальні питання організації інформаційного забезпечення.

Як зазначив перший заступник керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей генерал-лейтенант Михайло Забродський, збір було скликано з метою налагодження стійких міжвідомчих комунікацій та напрацювання єдиних алгоритмів у сфері інформаційного забезпечення заходів, що проводяться, зокрема, в районі проведення АТО.

На сьогодні структури Збройних Сил України з комунікацій та зв’язків з громадськістю й ЗМІ відіграють значну роль у висвітленні життєдіяльності органів військового управління і військових частин.

Під час зустрічі учасники обговорили особливості забезпечення роботи представників ЗМІ на передовій, поділилися особистим досвідом роботи на посадах прес-офіцерів, взаємодію з журналістами, акредитованими для роботи в районі проведення АТО, також обговорили світовий досвід щодо спілкування журналістів та військових під час ведення бойових дій.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України