Зведені дані АТО – 02 лютого 2018

Минулої доби ситуація на лінії зіткнення суттєво не змінилася. Позиції Збройних Сил України вкотре були піддані обстрілам зі сторони російсько-окупаційних військ.

Загалом противник провів 4 прицільних обстріли оборонних позицій наших захисників. Всі вони відбулися на  Луганському напрямку. Військовослужбовці Збройних Сил України, з метою збереження життя та здоров’я особового складу, 4 рази відкривали вогонь у відповідь на обстріли російсько-окупаційних військ, зі зброї, незабороненої Мінськими угодами.

Унаслідок ворожих обстрілів жоден із українських військовослужбовців не загинув та не був поранений.

Луганський напрямок

Вже другий день поспіль фіксується застосування ворогом озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.

Позиції Збройних Сил України, розташовані в районах Луганського та Троїцького, чотири рази піддалися обстрілам з мінометів калібру 120-мм. Загалом, в бік українських військових було випущено 56 мін цього калібру.

На додаток ворог відкрив вогонь з БМП та великокаліберних кулеметів, а в районі Луганського також здійснив кілька пострілів з міномету 82 калібру.

Донецький напрямок

Водночас, протягом минулої доби на Донеччині противник дотримався режиму тиші, жодного ворожого обстрілу тут не зафіксовано.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

На тимчасово окупованій території Донбасу активізували свою роботу вербувальні центри російських приватних військових компаній. Здійснюється відбір т.зв. «добровольців» з числа місцевого населення, а також зі з’єднань та частин т.зв. 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ для подальшого направлення для участі у бойових діях в Сирії у березні ц.р.

Відібраний особовий склад відправляється до пунктів збору у Ростовській області з метою їх допідготовки та розподілу. Пріоритет надається особам, які вже мають досвід бойових дій на сході України. Вербувальники в ході агітаційних заходів ретельно приховують від потенціальних кандидатів чисельні випадки невиконання приватними військовими компаніями умов контракту, невиплату належного грошового забезпечення сім’ям загиблих та повернення їх тіл на батьківщину.

Голова ОБСЄ Анджеліно Альфано, який одночасно є міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Республіки Італія разом з главою МЗС України Павлом Клімкіним відвідали контрольний пункт в’їзду-виїзду «Піщевик», розташований на напрямку Маріуполь-Новоазовськ

Під час цього візиту Павло Клімкін  розповів своєму італійському колезі про ситуацію в цьому населеному пункті та, зокрема, у Широкиному.

На Львівщину прибули з робочим візитом представники ЗС США на чолі з командувачем Сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенантом Крістофером Каволі

Також до складу іноземної делегації увійшли командувач 7-го командування підготовки Сухопутних військ Збройних Сил США в Європі бригадний генерал Антоніо Агуто та інші представники американської армії.

Начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук розповів гостям про умови та особливості підготовки підрозділів на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, а також висловив слова щирої подяки американським колегам за вагомий внесок у процес навчання українських воїнів.

Перебуваючи у Центральному містечку генерал-лейтенант Крістофер Каволі ознайомився з можливостями Центру імітаційного моделювання Навчального центру підготовки підрозділів. Також він зустрівся з особовим складом інструкторів ЗС США, які проводять підготовку підрозділів ЗС України в рамках діяльності «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна».

На одній з ділянок полігону американські гості також мали можливість поспостерігати за ходом проведення занять на тему: «Протидія саморобним вибуховим пристроям» й «Тактична медицина».

Військовослужбовці мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» повернулися на Вінничину після виконання бойових завдань в районі АТО

На станції розвантаження славетний військовий колектив зустріли представники штабу оперативного командування, місцевих органів влади, громадських організацій та мешканці районного центру, рідні та близькі військовослужбовців.

Представниця Центрального спортивного клубу  Збройних Сил України старший солдат Юлія Левченко здобула перемогу на міжнародних змаганнях зі стрибків у висоту (1,97 м) в Котбусі, Федеративна Республіка Німеччина

Побажаємо нашій спортсменці успіхів та нових перемог!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України