Зведені дані АТО – 27 січня 2018

Протягом доби, що минула, сили агресора так і не змогли повністю втриматися від порушень режиму перемир’я. Ворог не відмовився від організації щодо українських захисників вогневих провокацій, хоч і в помітно меншому масштабі, ніж у попередні дні.

Зауважимо, що підрозділи Збройних Сил України цього дня повністю дотримувалися перемир’я і жодним чином не відповідали на підступні дії загарбника.

У результаті ворожого прицільного обстрілу неподалік Авдіївки зазнав кульового поранення військовослужбовець Збройних Сил України.

Його оперативно доставили до військового госпіталю. Пораненому надано необхідний обсяг лікарської допомоги. Медики оцінюють стан здоров’я українського військовослужбовця як задовільний.

Луганський напрямок

Цього дня противник не здійснював на українські сили вогневого впливу.

Донецький напрямок

Натомість, тут російсько-окупаційні підрозділи 1 раз порушили режим тиші. У передобідню пору проросійські незаконні збройні формування понад півгодини обстрілювали опорні пункти українського війська в передмісті Авдіївки зі стрілецької зброї.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Окупаційні сили проводять заходи бойової підготовки на території Сходу України, які планують і координуються відповідно до заходів бойової підготовки Збройних Сил РФ на території Росії, зокрема Південного військового округу. Так, 24-25 січня водночас на полігонах тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і у військових частинах та з’єднаннях Південного Військового округу РФ у рамках так званого «єдиного дня вогню» проведено тренування зі стрільби і управління вогнем артилерії із залученням танкових і розвідувальних підрозділів та розрахунків безпілотних літальних апаратів задля практичного відпрацювання взаємодії в організації комплексного вогневого ураження.

Інформація СЦКК

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін інформує, що ватажки окупаційної влади продовжують практику повного ігнорування заявок підприємств про надання гарантій безпеки на час проведення обслуговування й ремонтно-відновлювальних робіт на пошкоджених об’єктах інфраструктури Донеччини. Так, з початку 2018 року, станом на 26 січня, із 40 отриманих заявок на проведення згаданих робіт, окупаційна адміністрація погодила з наданням гарантій безпеки лише одну. Причому ватажки ОРДО ігнорують заявки на проведення цих робіт по обидві сторони лінії розмежування. А без гарантій безпеки ремонтні бригади не можуть обслугувати і підтримувати функціонування об’єктів критичної інфраструктури. Зокрема, йдеться про дамбу шламонакопичувача 3-ї черги промислових відходів коксохімічного виробництва ТОВ «Інкор і Ко» неподалік селища Новгородське.

У разі її руйнування небезпечні речовини, які зберігає шламонакопичувач, потраплять у річки Кривий Торець і Сіверський Донець. Із останнього, зауважу, відбирають питну воду для мешканців значної частини Донбасу.

Під загрозою перебуває й ділянка аміакопроводу ДП «Укрхімтрансаміак» неподалік села Травневе. Несвоєчасне проведення обслуговування аміакопроводу може призвести до техногенної катастрофи із важкими наслідками. Проте, схоже, це мало турбує ватажків ОРДО, як і доля мешканців Донеччини.

Ненадання відповідних гарантій безпеки проведення робіт унеможливлює введення в дію відновлених українською владою газорозподільчої станції та газогону на ділянці Мар’їнка-Красногорівка. У зимовий період це ставить на межу виживання майже 26 тисяч мешканців населених пунктів Мар’їнка і Красногорівка. Відсутність газу унеможливлює запуск 13 газових котелень, відповідно без тепла лишаються 6 шкіл, 5 дитячих дошкільних установ, житлові будинки. З цієї ж причини вимушено припинили роботу і низка місцевих підприємств, де працює понад 3 тисячі людей. Заручниками злочинної діяльності керманичів ОРДО стали і мешканці Майорська, де проживає 180 сімей. Усі запити Комунального підприємства «Компанія Вода Донбасу» про надання з боку ОРДО гарантій безпеки на роботи з відновлення водопостачання до Майорська лишилися без відповіді.

Немає безпекових гарантій і на усунення пошкоджень на ділянках оптико-волоконних ліній зв’язку компанії «Водафон Україна» на тимчасово непідконтрольній Уряду України території неподалік Оленівки. Без мобільного зв’язку оператора Водафон залишається вся окупована частина Донеччини. Українська сторона СЦКК розцінює такі дії російсько-окупаційної влади, як такі, що створюють небезпеку життєдіяльності мешканців Донбасу вздовж лінії розмежування сторін і загрожують безаварійному функціонуванню складної системи об’єктів промисловості й інфраструктури регіону.

Учора литовські військові на чолі з начальником Військової Академії Збройних сил Литовської Республіки бригадним генералом Альгісом Вайчєлюнасом відвідали Військовий інститут танкових військ імені Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

Литовська делегація ознайомилася з навчальним закладом, структурою і системою підготовки фахівців для українського війська.

Сторони обговорили питання розвитку військової освіти, зокрема започаткування освітніх проектів на двосторонній основі.

Альгіс Вайчєлюнас запросив представників танкового інституту відвідати навчальний заклад у Вільнюсі аби ознайомитися з системою підготовки литовських військових.

У рамках тренувальної місії UNIFIER в Україну прибули 50 канадських військових

Таким чином наші канадські партнери посилили підтримку України у відстоюванні суверенітету, безпеки і стабільності. Із прибуттям цих інструкторів канадська військова тренувальна місія стала найчисельнішою від початку своєї роботи в Україні. Нагадаю, що Оттава офіційно продовжила цю місію до кінця березня 2019-го.

На базі Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» триває всебічна реабілітація звільнених нещодавно з полону українських військових

Зокрема, перших 8 чоловіків, у яких виявили серйозні порушення зубно-щелепної системи прооперовано в Центральній стоматологічній поліклініці Міністерства оборони та у клініці щелепо-лицевої хірургії і стоматології Національного військово-медичного клінічного центру. Необхідні операції проводили зі встановленням дентальних імплантатів і складним кістково-пластичним утручанням. Дехто з колишніх заручників взагалі втратив зуби. У таких випадках треба встановлювати по 5-6 дентальних імплантів у кожну щелепу, а потім і коронки. Для лікування кожного вже розроблений свій детальний план.

Вчора у Києві відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці заснування Центрального спортивного клубу Збройних Сил України

В урочистостях узяли участь Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, спортсмени Збройних Сил України, чемпіони та призери міжнародних і всеукраїнських змагань, ветерани армійського спорту, інші почесні гості. Спортсменам і ветеранам армійського спорту вручили урядові та відомчі відзнаки, нагороди, цінні подарунки й грошові премії.

За 25 років Центрального спортивного клубу Збройних Сил України майже 6800 спортсменів взяли участь у більш, як 2600 міжнародних змаганнях, де вони завоювали 1283 золотих, 1313 срібних і 1299 бронзових медалей. Армійські спортсмени вибороли на Олімпійських іграх 7 золотих, 8 срібних та 12 бронзових нагород.

Армійські спортсмени і зараз із честю представляють Україну на спортивній арені.

Так, на міжнародному турнірі в естонському Тарту працівник Збройних Сил України Анна Плотіцина здобула перемогу на дистанції 60 м з бар’єрами. Інша армійська спортсменка – солдат Ірина Геращенко завоювала «золото» на міжнародних легкоатлетичних змаганнях в Чехії у секторі стрибків у висоту в приміщенні. А представниця Збройних Сил України у складі Національної збірної на ХХІІІ зимових Олімпійських іграх старший сержант Ірина Варвинець здобула «золото» в спринтерській гонці на Чемпіонаті Європи з біатлону, що триває в італійському Ріднау.

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України